Şimdi Ara

## ATi'den 65nm Atağı: R650 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
3.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ATi'nin üzerinde çalıştığı R650 gpu'sunun daha önce 65nm üretim teknolojisi ile üretileceği söylentileri ortaya çıkmış fakat sonrasında ise kartın 80nm üretim teknolojisine sahip oluğu anlaşılmıştı. İlk etapta giriş seviyesinde RV610 ve orta segmentte RV630 gpu'larını 65nm üretim sürecine geçirecek olan ATi'nin geleceğe yönelik planları da var. R600'ü lanse etmesi ile birlikte karşısında Nvidia'nın daha iddialı modeli olan GeForce 8800Ultra'yı bulacak olan ATi yaz aylarına doğru 65nm üretim teknolojisine sahip yeni R650'yi de duyurabilir ki bu sayede ciddi derecede saat hızları arttırılmış yeni bir model ile Nvidia'nın tüm ataklarına da cevap verebilir.

Yaklaşık 240 watt'lık güç tüketimi ve hatırı sayılır bir ısınma sorununa sahip olduğu söylenen R600'ün bu açıdan bakıldığında ise ömrünün kısa olabileceği ve yerini yaz aylarına doğru R650'ye bırakabileceği ifafe ediliyor. Bu noktada ATi'nin 65nm üretim teknolojisine ship ilk performansı sınıfı çözümü olacak R650 tabalı Radeon ekran kartlarınınn fiyatlarının ise ciddi derecede yüksek olabileceği de ihitmaller arasındaymış. Bakalım ATi sıkı bir şekilde çalışmlarını yapıyor ama kullanıcıların merakı en azından şimdilik R600'e yönelik. Yaz ayları anlaşılan son derece sıcak geçecek.

• abi şimdi millet r600'ü boşunamı bekledi ısınma sorunu varsa,o/c yönündende zayıf bir kart olacağa benziyor
  • Aslında sadece güç tüketimi bile çok büyük dert ama nVidia nın üst seviye kartlarıda 240W çekmesede 200W civarında güç çekiyor...Sırf bu anormal güç tüketimi bile kartlardan soğutuyor beni daha bunun için seçilecek kasa+psu var dünya kadar para elektrik faturlarınıda katarsan ocağına incir ağacı diker bu kartlar...
  • R600 alınmaz o zaman hem gec cıkıcak hemde sıcaklık sorunu olucak

R600 yü bekleyenler simdiden 650'yi beklemeye baslamıslardır herhalde bosuna paranızı 600 ye yatırmayın

nasılsa 650 cıkınca ona geciceksiniz
  • kışın çıksaydı bari şu kart. ısınırdık en azından da bir işe yarardı

bu arada ati ve amd birleşince hızdan kaybettiler ama sağlam ürünlerle gelecek gibi duruyorlar. yani fırtına öncesi sessizlik olabilir. hem şu an aceleye de gerek yok bence. bu kartlar için yazılım yok çünkü ortada. 8800 lerin kutu içinden dx10 destekli oyun çıktı mı? belki ati bu konuda da sürpriz yapabilir.
  • sıkı durun..aynı geçen seneki gibi olacak..nasıl ati x1600-x1800 ü çıkardı..ilk sürümlerinde problemler vardı..sonra direk x1900 serisini çıkardı..ilk alanların kartları elinde çuff oldu..aynı olayı sanırım bu yazda yaşayacaz..off off..bunlar adamı blg soğutur..
  • 80 nm olsun r600 çıksın yeterki. Yoksa fiyatlar aşağı çekilmez dx10 u pahalıya almış olursunuz. zaten r600 ü değil ben 8800gts aldım aynen kartı ve ödemesini arkadaşıma devrettim ben atinin orta seviyesini bekleyeceğim nvidia beklediğimden bile çok kırpılmış bir orta seviye haberi geldi. Ati-Amd bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMINX84 -- 11 Nisan 2007; 9:19:32 >
  • ohooo daha r600 yok ortada adamlar 610 620 650 diyip duruyor laf kalabalığı somut bir şeyler gelsin artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

ohooo daha r600 yok ortada adamlar 610 620 650 diyip duruyor laf kalabalığı somut bir şeyler gelsin artık

AMD'nin yaptığı resmi açıklamaya göre an itibariyle R600 hazır ve piyasaya sürülebilir durumda. Firma şu an için sürücü konusunda hazırlık yapıyor. Tabii yine firmanın tüm segmentlere aynı anda DirectX 10 destekli yeni nesil ekran kartlarını çıkarması da gecikmenin bir başka nedeni ama artık R600'e yönelik son söz "Kara Gözüktü"

• quote:

ohooo daha r600 yok ortada adamlar 610 620 650 diyip duruyor laf kalabalığı somut bir şeyler gelsin artık

gecen de biryerde yazdim, daha r600 cikmadan 650 vs... kartlarin haberleriyle milleti oyaliyorlar. cok surmez, daha r600 cikmadan r700'un haberleri dolasmaya baslar
  • bence bu r650 haberinden sonra r600 e para verilmez..artık millet r650 yi bekleyecek..muhaaa..bu ne yaa..bekle bekle..leyla ile mecnun misali..

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

AMD'nin yaptığı resmi açıklamaya göre an itibariyle R600 hazır ve piyasaya sürülebilir durumda. Firma şu an için sürücü konusunda hazırlık yapıyor. Tabii yine firmanın tüm segmentlere aynı anda DirectX 10 destekli yeni nesil ekran kartlarını çıkarması da gecikmenin bir başka nedeni ama artık R600'e yönelik son söz "Kara Gözüktü"

• Elektrik faturaları ağlatmaya geliyor anlaşılan
  • ATI batırdı ya R600 konusunda artık milletin ağzına sakız oldu bie efsane oldu...başarısızlık efsanesi
  • R600 çıktıktan sonra, 65nm teknolojisine önce orta ve alt segment kartlarla geçiş yapacaktır Ati. R650 sene sonunu bulur. Ortada DX10 oyun bile yokken hele de R600 7800Ultra'yı geride bırakabilirse çok geç bi zaman değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aspart -- 11 Nisan 2007; 13:18:01 >
  • ATI hakkında haberleri okudukça, iyiki NVIDIA var diyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Yaklaşık 240 watt'lık güç tüketimi ve hatırı sayılır bir ısınma sorununa sahip olduğu söylenen R600'ün bu açıdan bakıldığında ise ömrünün kısa olabileceği ve yerini yaz aylarına doğru R650'ye bırakabileceği ifafe ediliyor.

Yaz ayları anlaşılan son derece sıcak geçecek.

Yazın denize giderken R600üde götürmek zorunda kalcaz belli
  • Yazın çıkması beklendiğine göre seneye görürüz anca bu kartıda

• quote:

Orjinalden alıntı: Erdemliol

Yazın çıkması beklendiğine göre seneye görürüz anca bu kartıda
  • bu haber R600 ü doğmadan bitirir
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

ATI batırdı ya R600 konusunda artık milletin ağzına sakız oldu bie efsane oldu...başarısızlık efsanesi

Ati olsun çamurdan olsun. Ortalığı karıştırıyım biraz.

Bu testler 3-4 ay önce uyduruk sürücüyle yapılmış testlerdir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.