Şimdi Ara

Geleceğin Mozart'ı 13 yaşındaki Ali İnsan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhteşem sesiyle ve müthiş keman yeteneği ile gurbetçi bir ailenin oğlu olan Ali İnsan, Almanya'da Mozart ödülüne layık görüldü.  

Ali İnsan 6 yıldır keman çalıyor

Tüyleri diken diken eden sese ve müthiş keman çalma yeteneğine sahip olan İnsan,"Müzik kariyerim açısından başarılı olmak istiyorum. Okulda da başarılı olmak istiyorum. İyi bir mesleğim olsun istiyorum." dedi.

İnsan örnek aldığı sanatçılara dair ise,"Klasik müzikte dünyaca ünlü David Garrett ve Türk müziklerinde de Türk sanatçılarını örnek alıyorum." dedi.

• Maaşallahı var. Kemanda geleceği var da ses noktasında ergenliğe geldi mi finish.

• Türkiye'de yaşasaydı geleceğin tamirci çırağı olurdu anca. Vayy halimize vayyy...

• Helal olsun..

• Ali insan kardeşim adına çok sevindim. Elinize sağlık güzel haber editör bey

• Turkiye sistemi bu duruma kiskanmiyor...

• Ali İhsan olarak okudum.

• Haberlerde bir garip başlık atıyor... TEK-EL den çıkan haber başlığı.... networkten yayılıyor.. Halbuki geleceğin mozartı denmiş... yorumcu ile besteci arasında fark var.

Öyle ise Mozart kimdir?
    Wolfgang Amadeus Mozart (Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart) (d. 27 Ocak 1756 Salzburg , Avusturya - ö. 5 Aralık 1791 Viyana) Klasik Batı Müziği'nde Klasik dönemin etkili ve üretken bestekarlarından biridir. Yapıtları, senfonileri, konçertoları, oda orkestralarını, piyanoyu, operayı ve korolu müzikleri etkilemiştir. 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır. Mozart, Avrupalı bestekârların en popülerlerindendir ve birçok eseri standart konser repertuarlarında kullanılır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olarak kabul görmüştür. Babası Leopold Mozart, ablası ise Nannerl Mozart'tır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.