Şimdi Ara

LG dünyanın ilk 8K OLED televizyonunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Henüz 4K çözünürlükler tam anlamıyla yaygınlaşamamışken üreticiler 8K çözünürlüğe geçiş yaptı bile. IFA 2018 fuarında LG dünyanın ilk 8K çözünürlüğünde OLED televizyonunu duyurdu.

Dikkat çekici

Özellikle üst seviye OLED ekran segmentinde başarılı işler çıkaran LG geldiği son noktayı gözler önüne serdi. 8K OLED televizyonu 7680 x 4320 piksel çözünürlüğü ile toplam 33 milyon piksel barındırıyor.

Ayrıca Bkz.Threadripper işlemcilerinin babası AMD’den ayrıldı

88 inçlik boyutuyla da dikkat çeken televizyon hem yerleşik olarak 8K çözünürlük oynatabiliyor hem de donanımsal olarak 8K ölçeklendirme yapabiliyor. Henüz modelin fiyatı ve çıkış tarihi açıklanmadı.

Televizyon pazarının 8K çözünürlükten beklentisi yüksek. 2022 yılında 8K çözünürlüklü televizyonların 5 milyon satış yapacağı tahmin ediliyor. Elbette bu modeller iki veya üç haneli bin dolar seviyelerinden satılacak. LG de bu büyük pastadan en iyi şekilde pay almayı planlıyor.

• Bizim evdeki lg oled tv de oled yanığı oldu. Rahmetli halam neredeyse 7/24 kanal 7 de hint dizileri izliyordu. Televizyonun ekranında kanal 7'nin logosu kaldı, hangi kanala geçersen geç o logo izi ekranda hep. Bir daha lg marka hiçbir ürün almam.

• Daha doğru dürüst 4k içerik yok, 8k'dan bahsediyoruz :d.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Oled tv de yanma, sararma, ışık sızması olmaz diyorlardı birde. Bende Nisan ayında Samsung 55''mu7000 almıştım. Tv tam 3 sefer değişti ışık sızmalarının kallavi boyutta olması sebebiyle. 3.tv de alın bunu paramı iade edin dedim. Az zorluk çıkardılar ama sesimi yükseltince hoop takır takır ödediler. Yalnız 3.550 ye HB den aldığım tv şu anda 4.300 tl aynı yerde. Yani 750 tl dile kolay uçtu. Sanırım artık elektronik ürünlerin fiyatının düşme olayı büyük oranda tersi yönde ilerleyecek.
  • Teknolojik manada güzel bir adım ama henüz satın almak için erken.(İçeriklerin sınırlı olması ve fiyatı yüzünden.)
    Ayrıca 4K ile 8K arasındaki farkı beynimiz ne ölçüde fark ediyor merak konusu...
    Edit: Eksik harf düzeltme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 30 Ağustos 2018; 13:38:34 >
  • Ben 8k TV'lerin geliştirilmesi taraftarıyım. Bu sayede 4K TV'ler iyice ucuzlayacak ve hepimizin evine girecek.

• Aşağıda ki yorumcu arkadaş LG Oled TV sinde ekran yanığı oluştuğunu söylüyor. Konunun LG ile alakası yok. OLED teknolojisi bu, yapacak bir şey yok.
    4K veya 8K TV alacaksanız bekleyin, belki ucuzlaması uzun sürecek ama gelecek MIKRO-LED televizyonlar da. Bu teknoloji Oled' in ve Led' in zaaflarını üzerinde barındırmayıp, OLED' in görüntü kalitesine sahip.
    Ayrıntılı bilgi için, Chip dergisi Haziran sayısın da Mikro-Led TV ler hakkın da çok güzel bir yazı hazırlamış, bakabilirsiniz.

Öte yandan eğer 55 inç bir TV alacaksam, 4K ile 8K arasında ki görüntü kalitesi farkının çok anlaşılacağını düşünmeyip boşu boşuna 8K ya para vermem. Ancak 65 inç ve üzeri Micro-Led 8K TV ler de fark anlaşılıyor ve muhteşem bir görüntü kalitesi var. Ona da paramız yeter mi, o da ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 30 Ağustos 2018; 14:0:2 >
  • Microled varken oled alınmaz zaten,8k yaygınlaşana kadar microled teknolojisi hatta ona alternatif panel teknolojileri çıkmış olur zaten.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Görüntünün sürekli olarak sabit durduğu durumlarda bu tür sorunların olması normal. Sadece LG değil OLED ekranların genelinde olan bir sorun bu. Samsung o yüzden OLED yerine QLED kullanıyor ama o da gelişmiş LCD'den başka bir şey değil. OLED yine de üstün görüntü kalitesinde hâlâ en iyisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadas ben bu ulkedenin insanlarini hic anlayamayacagim. Yav insanlar teknoloji uretiyor. Her yenilikci teknolojiye " neee gereek vaar " diye atliyorsunuz. Saka gibisiniz. Keske 8k degil 32 k ciksa da daha kaliteli daha net goruntuler izlesek. Haa bir de su sacma sapan anlamsiz gorus de var tabi ; " Zaten hd yayin bile cok az 4k alip ne izleyecegiz ". Yaa arkadas sen zaten usb denilen seyi bilmiyorsan, telefonunu televizyona 4k olarak baglayacak hdmi veya kablosuz baglanti seceneklerini bilmiyorsan, sd yayinlarla sana hayatinda basarilar dileriz. Sen zaten sadece siradan tv kanallari izleyip hayatina oyle devam et. En buyuk uzuntum de gencelerin yani yeni kusagin da hep bunu soylemesi ve teknolojiden zerre kadar anlamamasi. Hadi herseyi de gecelim, elinizdeki telefonlarin neredeyse hepsi 4k video cekiyor. Anilarinizi 4k saklayip neden full hd bir televizyonda izleyesiniz. Haa pardon kimse arsiv de yapmiyo ki zaten. Telefonlarina video ve fotograflari dolduruyolar ve bir gun o telefon bi ariza yapiyo ve insanlarin en onemli anlarini cektikleri videolaar ve fotograflar geri donussuz bir sekilde ucup gidiyor. Yazik...

• "8K içerik yok 8K oynatan cihaz almaya gerek yok." &
    "8K içerik oynatan cihaz yok 8K içerik üretmeye gerek yok."

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Görüntünün sürekli olarak sabit durduğu durumlarda bu tür sorunların olması normal. Sadece LG değil OLED ekranların genelinde olan bir sorun bu. Samsung o yüzden OLED yerine QLED kullanıyor ama o da gelişmiş LCD'den başka bir şey değil. OLED yine de üstün görüntü kalitesinde hâlâ en iyisi.
    Aynen hocam, ekranda sürekli aynı görüntü olunca o bölgede izi kalıyor. O oadar para ver sonra böyle sorunlarla uğraş, korkudan aynı kanala saatlerce bakamıyor insan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k içerikler bile oldukça kısıtlı iken 8k televizyon çıkmış neyimize. 8k geçiş için daha çok zaman var

• Tadı kaçtı bu çözünürlük muhabbetlerinin de. En iyisi 32k falan yapsınlar da on sene rahat edelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben televizyon araştırırken, yaklaşık 2 ay önce Japon Sharp, 8K yı duyurmuştu. Ben de gördüğümde şaşırmıştım. Ancak LG nasıl dünyada ilk olduğunu iddia ediyor, onu anlamadım. Buyrun, link burada:

http://www.sharp-world.com/aquos/en/
  • Arkadaşlar,

Şuan ileri seviye sistemlerde 8K işlenmeye başlandı, 8K capture cardlar ve 8K işlemek için gerekli altyapılar oluşturuldu ve çalışılıyor.

Hatta ilk 8K yayın Dünya Kupasında yayınlanacak bununda altyapısını hazırladılar işte.

Bazı arkadaşlar 4K içerik yok demiş ama araştırmamalarına baplıyorum şuan 16K sensör yaptılar yakında 16K çalışılmaya başlanıcak ama bu sinema sektörü için.

Kısacası şuan bilginiz olmadan fikriniz olduğu işin söylüyorum yerel kanalların bir çoğu dahil TV kanallarının altyapısı 4K bu gün her kanal 4K yayın yapabilir halde bekliyor ama 4K yayın yapmak demek 4 tane 3G uydu frekansını kullanmak demek buda 16 tane SD kanalın olmaması demek şuan Uyduda 1 Sd yayının maliyeti 50-60K yı bulurken 16 tane frekans kiralamak ciddi maliyet bu yüzden 4K yayınlar nadir var.

Artık neden 4K olmadığını anladınız lütfen artık 4K için gerekli gereksiz tartışmasına girmeyin ben 4K yayınları izlemek istiyorum bunun için gittim 4K televizyon aldım Netflix 4K seçeneği ile kullanıyorumm 50 Mbps Fiber internetim var hiç bir zaman amannnnn 4K napıcam demedim merak ettim araştırdım ki işim gereği zaten biliyorum şuan da kullanıyorum 4K içerik konusunda da problem yaşamadım.

Yeni teknolojilerin gelmesi çok güzel ama benim size tavsiyem bu haberler geriden geliyor daha ileri bilgilerin olduğu bir çok kaynak var okuyun araştırın arkadaşlar boş zamanlarınızda karı kız veya boş şeylerle uğraşacağınıza dünyada neler olup bitiyor onları inceleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Ben televizyon araştırırken, yaklaşık 2 ay önce Japon Sharp, 8K yı duyurmuştu. Ben de gördüğümde şaşırmıştım. Ancak LG nasıl dünyada ilk olduğunu iddia ediyor, onu anlamadım. Buyrun, link burada:

OLED in 8k sı olmasın o

• Şu 8k 4k Ya ne gerek varcılar İnanın ne söylesem bilemedim.. Yahu Sen 8k da seda sayanmı izlemeyi hayal ettinde Yayın yok diyorsun...

• Mühteşem.buarada TV'deki görüntü Sefeviye dönemindeki Şah İsmail Cami Mimarisine ait :)

• quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Ben televizyon araştırırken, yaklaşık 2 ay önce Japon Sharp, 8K yı duyurmuştu. Ben de gördüğümde şaşırmıştım. Ancak LG nasıl dünyada ilk olduğunu iddia ediyor, onu anlamadım. Buyrun, link burada:

Haberin sadece konu başlığını okuyup yazma diyecektim ki, zaten konu başlığında kocaman OLED yazmışlar. Onu bile okumamışsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.