Şimdi Ara

Mercedes, elektrikli SUV modelinin ilk resmi görüntüsünü paylaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elektrikli araç pazarında mücadele etmek için EQ birimini oluşturan Mercedes’in bu alandaki ilk meyvesi yolda. 4 Eylül tarihinde İsveç’in başkenti Stockholm’de tanıtılacak tam elektrikli SUV modeli Mercedes EQC’nin ön tasarımını kısmen de olsa gözler önüne seren yeni bir teaser yayınlandı.

Tanıtıma az bir zaman kala yayınlanan bu kısa videoda Mercedes EQC’nin en etkileyici özelliklerinden biri olan LED gündüz farlarına dikkat çekiliyor. Konsept modeldeki kadar cüretkar ve fütüristik detaylara sahip olmayacağını tahmin ettiğimiz EQC’de bu LED’ler farların dış kısmını çevreliyor ve ızgaranın üzerinde uzanan yatay bir LED şerit ile birbirine bağlanıyor.

Mercedes EQC konseptinin ön tasarımı 

İki elektrikli motor ve toplamda 400 beygir güç 

Üzerinde 3 yıldır çalışılan ve 90’ın üzerinde prototiple dört ayrı kıtada milyonlarca kilometrelik gerçek dünya testlerinden geçen Mercedes EQC’yi bu sayede kamuflajlı da olsa görebilme şansı elde etmiştik. Aracın teknik özellikleri henüz belirsizliğini koruyor. Fakat daha önceki açıklamalarda 400 beygir güç ve 700 Nm tork üreten iki elektrikli motorun kullanılacağı, 70 kWh’lık lityum iyon bataryanın da 500 kilometre menzile imkan tanıyacağı ifade edilmişti.

Söz konusu menzil değeri NEDC standardına göre verildiği için, bir değişiklik olmaması durumunda menzilin gerçek dünya koşullarında daha az olmasını bekleyebiliriz. 0-100 km/s hızlanma süresi 5 saniyenin altında olacağı söylenen Mercedes EQC’nin tüm detaylarını 4 Eylül’deki tanıtımda öğreneceğiz. Ondan yaklaşık iki hafta sonra da en büyük rakiplerinden biri olan Audi E-Tron’un tanıtımı gerçekleşecek.

• anca ruyamizda goruruz...

• Ben rüyamda bile göremiyorum, alamıyorum artık, sen yine rüyalarda zenginsin sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elektrikli Araba düşmanları bunu beğenmedi.

• Hoş olmuş ama ben Mercedes olsam o içeride kalan Mercedes amblemini de led yapardım.
    İçerde yanardı. Müthiş olurdu...

• Mercedes dediğin S600 V12 benzinli motor olur.

Bune böyle çin malı oyuncak gibi
  • Nükleer santral çağını bu elektrikli otomobiller başlatacak sanırım yine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.