Şimdi Ara

Nvidia RTX kartlarına özel Ansel teknolojisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ekran kartı pazarında gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi Ray Tracing’i ilk kez sunan ve özel bir de çekirdek geliştiren Nvidia, yazılım tarafında da değişiklikler yapıyor. Ansel teknolojisi artık RTX desteğine sahip.

Ansel RTX nedir?

GeForce Experience aracına yapılan bir güncelleme ile Ansel RTX olarak yeni teknolojiyi kullanma imkanı sunulacak. İsmini ünlü fotoğrafçı Ansel Adams’dan alan Ansel teknolojisi bugüne kadar oyun içi ekran görüntüsü almak isteyenlerin en büyük yardımcısıydı.

Ayrıca Bkz.SteelSeries’den özel PUBG ekipmanları

Ansel RTX tahmin edileceği üzere sadece Nvidia RTX ekran kartlarına özgü bazı avantajlar sunacak. Ayrıca diğer ekran kartı sahiplerine de daha iyileştirilmiş oyun içi fotoğraflar vadediyor.

Herhangi bir RTX destekli oyunda istediğiniz zaman ara vererek ışın izleme özelliğini daha iyi fotoğraflar için optimize edebiliyorsunuz. Böylece yansıma veya gölge gibi efektlerde 40 kat daha iyi sonuç alınabiliyor.

Yine Tensor yapay zekâ çekirdeklerini temel alan yukarı ölçeklendirme, HDR görüntü desteği ve farklı filtreler de yeni ekran kartlarına özgü olacak. Elbette RTX ve 360 derece döndürme özelliği sadece uyumlu oyunlarda çalışıyor. Diğer oyunlarda ise mevcut özellikler kullanılabiliyor. Ekran kartları piyasaya çıkar çıkmaz Ansel RTX güncellemesi de erişilebilir olacak.

• hiçbiri umrumda değil
    DLLS tek başına yeter
    düşünsene 2080 almışsın "gta 6", 4k da 40 fps veriyo ama oyunun yapımcısı nvidia nın yapay zekasına koyduğu oyunun driver paketini bi çıkarıyo hooop onu kartına yüklüyosun aynı oyun oluyo 70 fps
    teknoloji dediğin budur

• GTX 980

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    quote:

hiçbiri umrumda değil
    DLLS tek başına yeter
    düşünsene 2080 almışsın "gta 6", 4k da 40 fps veriyo ama oyunun yapımcısı nvidia nın yapay zekasına koyduğu oyunun driver paketini bi çıkarıyo hooop onu kartına yüklüyosun aynı oyun oluyo 70 fps
    teknoloji dediğin budur

Sirf o, teknoloji yüzünden oyunu eksik ve bozuk olarak sana sunmalarini tercih ediyorsun yani?
    Ekran karti bizim yerimise hallediyor diyen yapimcilara yine kiyak gecildi yani?

Optimizasyon yapmasinlar hic ?

Oyunlari Pc'ye port ederken yaptiklari sorumsuzluklara bir yenisi daha eklecek desenize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 27 Ağustos 2018; 13:29:30 >
  • benchler gelmeden bir şey ifade etmiyor. Ayrıca çakal nvidia perf artıyorum deyip görüntüden kısabilir. o yüzden karşılaştırmaları görmek lazım

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    O tam olarak öyle değil aslın da, dediğin senaryodan 4xmsaa açıtğın da 40 fps alıyorsun diyelim, nvidia yeni aa tekniği sayesinde daha iyi görüntüyü DLAA açarak hop 70 fps diyor.
    Edit.Tarayıcı sapıttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikobat -- 27 Ağustos 2018; 14:28:25 >
  • Bu kart larin fiyatları çok özel en ucuz 2080ti 1250 euro servet resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

Bu kart larin fiyatları çok özel en ucuz 2080ti 1250 euro servet resmen
    eğer ülkemizi kastediyosan dediğin fiyata gelmesi doğal ama......

amazon da şuan 850 dolardan satışta

https://www.amazon.com/ZOTAC-GeForce-256-bit-Graphics-Backplate/dp/B07GG9L5X1/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1535374290&sr=8-2&keywords=rtx+2080

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

eğer ülkemizi kastediyosan dediğin fiyata gelmesi doğal ama......

amazon da şuan 850 dolardan satışta

https://www.amazon.com/ZOTAC-GeForce-256-bit-Graphics-Backplate/dp/B07GG9L5X1/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1535374290&sr=8-2&keywords=rtx+2080

Alıntıları Göster
    Bro ben 2080 ti dedim sen 2080 fiyatı koyuyorsun aradaki farkı biliyorsundur umarım. Ayrıca ben Avrupa fiyatindan bahsediyorum Türkiye değil.

Nvidia RTX kartlarına özel Ansel teknolojisi

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

Bro ben 2080 ti dedim sen 2080 fiyatı koyuyorsun aradaki farkı biliyorsundur umarım. Ayrıca ben Avrupa fiyatindan bahsediyorum Türkiye değil.

Alıntıları Göster
    pardon ti olduğunu görmemişim de napıcaksın sen avrupa fiyatını amerikadan 1,000 dolara alırsın amazon dan

ben geçtiğimiz kış 1060 6gb aldım (250$ kargo ücretsiz) amazon dan avrupada 250 euro du ve çok sağlam kâr ettim sizede bunu tavsiye ederim yılbaşını bekleyin burdaki 1080 ti fiyatını amazon dan 2080ti alabilirsiniz

• Bunların hepsi reklam sektör standartı olmazsa physx gibi yok olur gider.
  • Ekran kartı alacaklar Amd'nin hamlesini beklesin. Benimki de laf, zaten bunu alabilmek için ev arabayı falan satman lazım.

• Gtx 1070 amp fazlasıyla yeter :) daha 3-4 sene idare eder. Zaten pubg den başka oyun da oynamıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.