Şimdi Ara

Alman otomotiv devi Volkswagen, Meksika’da kuraklığa sebep oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Volkswagen'in Meksika’daki otomobil fabrikasının bulunduğu bölge dağlık ve sert hava koşullarına sahip bir bölge olduğundan yaşanan dolu yağışları, üretim ardından dışarıya park edilen otomobiller için ciddi sorunlar yaratıyordu. Bunun üzerine Volkswagen “hava topu” ismi verilen füzeyi andıran, geniş çaplı iklimlendirme makinelerini bölgenin etrafına yerleştirmeye ve belli aralıklar ile gökyüzüne fırlatmaya başladı.

Fakat havaya fırlatılan hava topları sadece dolu yağışını engellemekle kalmadı, bölgedeki iklimin tamamen değişmesine neden oldu. Yağmurun yağmamasından şikayet eden çiftçiler, soluğu Volkswagen’in fabrikasında aldılar.

Bölgedeki çiftçilerin temsilcisi Perez, yaptığı açıklamada “bu makineler yüzünden gökyüzündeki bulutların tamamen ortadan kaldığını ve yağmur oluşumunun engellendiğini” söyledi.
    Öte yandan Volkswagen temsilcileri bu makinelerin kullanımını derhal durdurduklarını ve çok elzem durumlar haricinde bir daha kullanmayacaklarını belirterek özür dilediler.

• inandırıcı gelmedi araştırmak lazım , sürekli dolu problemi oluyorsa park alanının ( ve diğer riskli bölgelerin ) üstü kapatılabilirdi

bu "hava topu"nun , daha az maliyetli olduğunu sanmıyorum
  • Göklerden gelen bir hava topuu vardır !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he he

• alanın üstünü niye kapatmıyorlar..bu işte başka bi iş var
  • Netflix deki dieselgate belgeselinden sonra (kirli para isimli belgeselin ilk bölümü) bu markaya gram sevgim kalmadı. Belki rekabet yüzünden bir komplo, belki de gerçekten rakamlar uğruna dünyanın geri kalanını umursamayan yöneticiler, fakat ne olursa olsun yapılanlar değişmiyor. Firma o kadar para kazanıyor ve kazanmaya devam ediyor ki kesilen cezalar umurlarında değil. Hala aynı umursamaz uygulamalar. Bence en ufak yöneticisine kadar baştan aşağı değişmeliydi yönetim. Satış cezaları verilmeliydi. Yalnızca vw değil teşebbüste bulunan bütün firmalara.

• Dünyayı volkswagen yok edecek, buraya yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

alanın üstünü niye kapatmıyorlar..bu işte başka bi iş var

Muhtemelen daha pahalıya geliyordur
    Sonuçta otomobil fabrikası, park için gereken alan çok büyük

• Çok ilginç. Kendilerini ortama uydurmak yerine ortamı kendilerine uydurmuşlar.
  • Dolu yağmasın diye doğaya karışan bir firma. Bu nasıl bir zihniyettir yaa...

• Vw ne tip bir top kullaniyor bilmiyorum ama iki hava topunun bolgesel kuraklik yaratmasi aklima hic yatmadi. Iklim olaylarini degistirmek oyle kolay is degil. Iki topla olmaz o is. California ve o bolgede uzundur buyuk bir kuraklik var. Ciftciler kendi problemlerinden vw yi sorumlu tutmus belli. Vw de imajina zarar verecek bir tartismaya girmek istemediginden he demis.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Bu mesaj silindi.
    Aynen katılıyorum

Bu şerri destekleyen passat mı çekeyim diye ağlayıp balina kasa Audi çekenlere oy atanlar da dünyanın en komik insanlarıdırlar.

• Bizim burada da kullaniliyor o fuzelerden. Hic oyle iklim degisikligi falan olmuyor. Yamur yarken salliyorlar 2 tane doluyu kesiyor. Yagan yagmurun haddi hesabi yok masallah.

• Bu üç kağıtçı ve tokatçı mantığıyla yönetilen araba firması sanırım bir bizim ülkemiz insanı tarafından sempati ve saygıyla anılıyor.

• Bu VolksWagen dünyaya zarar yeminediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emisyon skandalında çakallık yaptıklarından beri bunlara güvenim yok. Ama iyi araç yapıyorlar. 7 yaşında vw aracım var iyi ki de almışım. En ufak arızası yok ilk günkü gibi. bu kurlarla bu fakirlikle bir daha 0 km araç alamayacağım için en doğru kararı vermişim.Yansın meksika yıkılsın abd.
  • battaniye kimsenin aklına gelmemiş mi

• Hitlerin kemikleri sızlıyor

(Bilmeyenler için hitler çevrecidir avrupadaki ilk ağaçlandırma çalışmasını o yapmıştır)

• ALmanlar : oh Nein! Sictik Jawohl!

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.