Şimdi Ara

Facebook'un Onavo isimli VPN Uygulaması App Store'dan kaldırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Facebook, veri toplama politikalarını ihlal ettiği öne sürülen Onavo isimli VPN uygulamasını App Store'dan kaldırdı. Apple kısa süre önce Facebook'a milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın veri toplama kurallarını ve uygulama mağazası yönergelerini ihlal ettiğini bildirmişti.

Ayrıca Bkz.Resmi WinZip uygulaması Microsoft Store'a geldi
    Onavo verilerinizi korumak üzere tasarlanmış ücretsiz bir VPN uygulaması olarak kullanılıyordu. Apple, uygulamanın App Store'dan kaldırılmasıyla ilgili olarak aşağıda görebileceğiniz açıklamayı yaptı:

"Apple ekosisteminde kullanıcı gizliliğini ve veri güvenliğini korumak için çok çalışıyoruz. Yönergelerimize ilişkin en son güncellemeyle, uygulamaların kullanıcının cihazında hangi uygulamaların yüklü olduğu hakkında analiz veya reklam/pazarlama amacıyla bilgi toplamaması gerektiğini ve hangi kullanıcı verilerinin toplanıp ne şekilde kullanılacağını açıkça belirttik."

Onavo uygulaması Apple'ın uygulama mağazasından kaldırılmadan önce toplam 33 milyon iOS ve Android cihaza yüklenmişti.

• Facebook her hareketiyle daha çok göze batmaya başladı şu veri skandalı olayından beri.

• 33 milyon kişi indirmiş ama ben yeni öğrendim böyle bir uygulamanın varlığını
  • İlk kez duydum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 33 milyon kişinin bilgileri çoktan gitti.

• Vpn gizlilik icin kullanilan bir sistem. Insanlarin ozel bilgilerini toplayip satan bir sirketten vpn hizmeti almak... Guzel kafa.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.