Şimdi Ara

MIT, denizaltıların uçaklarla iletişim kurabilmesi için sistem geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    MIT, bir sualtı kaynağından havaya veri aktarabilen bir kablosuz sistem geliştirdi. 

TARF isimli sistem, suyun yüzeyine ikilik sistemde 0 ve 1'lere karşılık gelen sonar sinyaller gönderecek. Suyun üstünde, 30 GHz ile 300 GHz yüksek frekans aralığına sahip bir radar ile sinyaller toplanacak ve toplanan veriler anlamlı hale getirilecek.

Başlangıç için sadece yaklaşık 6,3 inç yüksekliğindeki dalga koşulunda çalışabilen TARF, gelecekte MIT tarafından zorlu okyanus sularında kullanmak için geliştirilecek.

Mükemmel deniz koşulları gerektirmeyen bu sistemin mevcut handikaplarından biri, gönderilen verilerle toplanan veriler arasında küçük kayıplar yaşanabilir.

Dial-up modemler daha hızlı 

Güncel prototipi tek taraflı veri göndermeye odaklı TARF, henüz oldukça yavaş bu sebeple fotoğraf ve detaylı rapor göndermekte hantal kalıyor. Yine de küçük veri transferleri için yeterli olabilir. 

Denizaltılar, aracı gemi kullanmadan su altında kalabilecek ve diğer gemilere zarar vermeden emirleri takip edebilecek.

• MIT yazınca önce Milli İstihbarat Teşkilatı zannettim.
    Oysa ki Massachusetts Institute of Technology imiş.

Kötü habercilik bu olsa gerek.

• Adamlar yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

MIT yazınca önce Milli İstihbarat Teşkilatı zannettim.
    Oysa ki Massachusetts Institute of Technology imiş.

Kötü habercilik bu olsa gerek.
    Büyük harflerle M, I ve T yazıyor, Türkçe kısaltma olsa yine mıt olur, sen mit diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 23 Ağustos 2018; 22:41:3 >
  • Dünyanın en bilinen en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Massachusetts Institute of Technology'nin kısaltmasını Milli istihbarat Teşkilatı sanıp editöre suç atmak Sizi a habere alalım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuna yaklaşık 2 metre dese başına taş mı yağardı acaba!

• Tall Man kullanıcısına yanıt
    Evladım ben bir süre Amerika da yaşadım ve MIT nedir biliyorum.

Ama sadece MIT demek yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Evladım ben bir süre Amerika da yaşadım ve MIT nedir biliyorum.

Ama sadece MIT demek yanlış.
    MİT'in ne işi olur teknoloji geliştirmeyle ARGEyle. MİT ülkede darbe olsa haberi olmayan istihbarat(!) teşkilatımız...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.