Şimdi Ara

6.1 inç LCD ekranlı iPhone modeli, iPhone SE'nin halefi olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
5.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eylül ayında tanıtılacak olan 6.1 inç LCD ekranlı iPhone modeli, WWDC 2018'de duyurulması beklenen ancak tanıtımı gerçekleştirilmeyen iPhone SE 2'nin yerini alacak. Öyle ki Apple Xcode uygulamasında bulunan referanslar, ucuz fiyatlı iPhone hakkında yeni detayların gün yüzüne çıkardı. 

Ucuz iPhone işlemcisi iki nesil geriden gelecek

6.1 inç'lik iPhone modeli; Apple Xcode uygulamasında bulunan kodlarda "N84" model numarası ile "iPhone xx" ve "iPhone 9.7" olarak tabir ediliyor. Daha da önemlisi tanıtılacak olan diğer iki modele nazaran nispeten daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olacak iPhone modelinde 2016 yılında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'da kullanılan A10 Fusion çipi bulunacak. Ayrıca telefonun DCI-P3 renk gamutu ile desteklenen LCD panele ev sahipliği yapacağı da ortaya çıktı. 

Bunun yanı sıra daha önceki sızıntılardan bildiğimiz kadarıyla, ucuz olan modelde 3 GB RAM, çentikli ekran, Face ID güvenlik sistemi ve tek arka kamera bulunacak. Ek olarak iPhone 5c'de olduğu gibi geniş bir renk yelpazesi sunması beklenen modelin, çift SIM kart desteğine sahip olabileceği de konuşuluyor.  

• iPhone SE halefi olacaksa donanımı güncel ekran boyutu büyük olmamalı. Donanımdan kısarsan ben ne anladım 2 nesil önceki telefonun özelliklerini bu sene almaktan? Ayrıca 800$ gibi bir fiyatı olursa da yine abd için mantıklı bir tercih olmayacaktır. Türkiye için zaten artık yorum yapmıyorum minimum 4.500₺-7.600₺ ...
    2 yıl önceki işlemci tek kamera ohh fiyat 799 dolar mütiş ucuz demi ? Bu özelliklere olacaksa ve ucuz yakışması olacaksa en az ürün 450 doların altında olmalı ki rekabetçi olsun macbook ve ipad zirvede tartışılmaz ama telefon kısmında apple almanın pek manası kalmıyor. Ayrıca 2 yıl önceki işlemciyi koyuyosun bari 4 gb bellek en düşü depolama 128 olsun en azından apple tarafın ilk 4 gb telefonumuz oldu dersin millet bir al benisi olsun. Ayrıca 128 gb olması en önemli ve ciddi kesin olmalı Ram sadece ürünün reklam tarafı olması için 4 gb ram koyulmalı yoksa ihtiyaç duyuldu için değil , 128 gb başlangıç defolama birimi en az olmalı bu kesinlikle ihtiyaç. Ayrıca artık bokeh yapmak vazgeçilmez birşey oldu oyüzden 5 MP bile olsa ikincil kamera olmalı bari iphone 7 plustaki kamera paketi olsa o bile iş görür.Ucuz diye iphone 5s/iphone Se ön kamera paketi koyarlarsa şaşırma 2 MP patetes kamerası 👍 Sonuç apple bu iddaalar doğruysa ucuz telefon çıkarmasın ucuzdan anlamıyor pahalı yapsın ucuz diyor 600 dolar diyor falan huawei- honorlarına , xaomi foco modellerine bakarak ucuz nasıl olurmuş ders alabilir onlar dışında one plus, oppo ve meuiz danda 400-600 dolarlık telefonun nasıl olacağının dersini alsın 👌
  • 6.1 inç ekran ve İphone SE'nin halefi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodyTravers -- 22 Ağustos 2018; 20:45:46 >
  • Daha ucuz fiyat etiketi dediği büyük ihtimalle +6000 TL

Ayrıca 6.1 ekran se'nin selefi olacağını sanmıyorum olursa bu telefon iPhone 5c gibi olur yani biraz daha ucuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl önceki işlemci tek kamera ohh fiyat 799 dolar mütiş ucuz demi ? Bu özelliklere olacaksa ve ucuz yakışması olacaksa en az ürün 450 doların altında olmalı ki rekabetçi olsun macbook ve ipad zirvede tartışılmaz ama telefon kısmında apple almanın pek manası kalmıyor. Ayrıca 2 yıl önceki işlemciyi koyuyosun bari 4 gb bellek en düşü depolama 128 olsun en azından apple tarafın ilk 4 gb telefonumuz oldu dersin millet bir al benisi olsun. Ayrıca 128 gb olması en önemli ve ciddi kesin olmalı Ram sadece ürünün reklam tarafı olması için 4 gb ram koyulmalı yoksa ihtiyaç duyuldu için değil , 128 gb başlangıç defolama birimi en az olmalı bu kesinlikle ihtiyaç. Ayrıca artık bokeh yapmak vazgeçilmez birşey oldu oyüzden 5 MP bile olsa ikincil kamera olmalı bari iphone 7 plustaki kamera paketi olsa o bile iş görür.Ucuz diye iphone 5s/iphone Se ön kamera paketi koyarlarsa şaşırma 2 MP patetes kamerası 👍 Sonuç apple bu iddaalar doğruysa ucuz telefon çıkarmasın ucuzdan anlamıyor pahalı yapsın ucuz diyor 600 dolar diyor falan huawei- honorlarına , xaomi foco modellerine bakarak ucuz nasıl olurmuş ders alabilir onlar dışında one plus, oppo ve meuiz danda 400-600 dolarlık telefonun nasıl olacağının dersini alsın 👌

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Cift sim gelmiyecekti hani öyle bi konu acmiştiniz cift sim desteği sunulmayacak diye haber yapilmişti bi dediginizi biri tutmuyor en iyisi eylülü beklemek olucak haber yapmayi birakalim heyecani kalmadi artik..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bgood

2 yıl önceki işlemci tek kamera ohh fiyat 799 dolar mütiş ucuz demi ? Bu özelliklere olacaksa ve ucuz yakışması olacaksa en az ürün 450 doların altında olmalı ki rekabetçi olsun macbook ve ipad zirvede tartışılmaz ama telefon kısmında apple almanın pek manası kalmıyor. Ayrıca 2 yıl önceki işlemciyi koyuyosun bari 4 gb bellek en düşü depolama 128 olsun en azından apple tarafın ilk 4 gb telefonumuz oldu dersin millet bir al benisi olsun. Ayrıca 128 gb olması en önemli ve ciddi kesin olmalı Ram sadece ürünün reklam tarafı olması için 4 gb ram koyulmalı yoksa ihtiyaç duyuldu için değil , 128 gb başlangıç defolama birimi en az olmalı bu kesinlikle ihtiyaç. Ayrıca artık bokeh yapmak vazgeçilmez birşey oldu oyüzden 5 MP bile olsa ikincil kamera olmalı bari iphone 7 plustaki kamera paketi olsa o bile iş görür.Ucuz diye iphone 5s/iphone Se ön kamera paketi koyarlarsa şaşırma 2 MP patetes kamerası 👍 Sonuç apple bu iddaalar doğruysa ucuz telefon çıkarmasın ucuzdan anlamıyor pahalı yapsın ucuz diyor 600 dolar diyor falan huawei- honorlarına , xaomi foco modellerine bakarak ucuz nasıl olurmuş ders alabilir onlar dışında one plus, oppo ve meuiz danda 400-600 dolarlık telefonun nasıl olacağının dersini alsın 👌

Yalnız burada kaçırdığınız en büyük nokta bahsettiğiniz hiçbir markayı apple kendine rakip olarak görmüyor, ki bahsettiğiniz özellikleri koyarsa insanlar neden pahalı olan modeli alsın ki aynıları daha ucuza var der gider bu modeli alır, son olarak apple tanıtımlarda ram miktarını bile göstermeyen bir firma o yüzden çinli modellerdeki gibi sidik yarışına girmediler girmezler de.

• iPhone SE halefi olacaksa donanımı güncel ekran boyutu büyük olmamalı. Donanımdan kısarsan ben ne anladım 2 nesil önceki telefonun özelliklerini bu sene almaktan? Ayrıca 800$ gibi bir fiyatı olursa da yine abd için mantıklı bir tercih olmayacaktır. Türkiye için zaten artık yorum yapmıyorum minimum 4.500₺-7.600₺ ...

• şöyle 4000 tl ye falan olursa alırım valla. Bana büyük ekran iPhone lazım film dizi izlemek için. Güç ve kamera çok önemli değil.

• dh ye üye olup hala iphone alan var mı?

• MrKattchup kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinde haklısın ama şu da var ki ayfon uçuk fiyatlar çekmeye devam ettikçe o Çinli markalar kendilerine rakip görmeseler de tüketici artık fiyat performans telefonlarına yönelmeye başladı.

İki yıllık zamzung ve ayfon satışları ve gelirleri hatta sıralamada Çinli markaların iyice yükselişe geçmesi ayrı bir detay değil mi

Ayfon / zamzung olsa da olur olmasa da olur.

• Eski se ebatinda olsun kac inch olursa olsun, agirlik 100gr incelik 5mm gecmemeli..

• Apple kendini yüksekte görüyor huawei rakip olarak görmüyordu ama huawei satış rakaplarında geçti , 2. Huawei oldu bu bana HTC falan hatırlattı tepeden bakarken tepe taklak olan firmalardan biri , ayrıca 5 MP bokeh yapan kamera koymak zor olmamalı tepe modeli almamak için bir sebep değil insanlar s9 plus aynı işlemci ve özelliği olduğu halde note 9 alıyor apple aynı özellikleri koyunca tepe modeli almazlar diyorsa apple bir düşünmesi ve cesaret etmesi lazım. Ayrıca 7 plustaki aynı kamera paketi niye yapmasının ne zararı olacak iphone Xten iyi mi çekiyor ki insanlar bu ucuz bunu alayım iphone X almayayı desin ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brownness

şöyle 4000 tl ye falan olursa alırım valla. Bana büyük ekran iPhone lazım film dizi izlemek için. Güç ve kamera çok önemli değil.

Hehe olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranı büyütür, iki sene öncenin teknolojisini koyar, bir çok şeyi kısarak 700 dolara satarız, nasıl olsa taş satsak tüketiyoruz.
    Diyor dünyanın kan emici firması.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki nesil geriden gelecekse zaten iPhone 7'nin fiyatı o zamana kadar daha uygun olur. Teknik olarak da bakarsak gelecek cihaz iPhone 7'nin güncel kasalı versiyonu olacak. E o zaman millet aynı donanımdaki cihaza niye daha fazla para versin? Gider aynı donanımdaki iPhone 7'yi alır parası da cebine kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 23 Ağustos 2018; 14:27:51 >
  • bu telefonun iphone se2 demek yanlış olur iphone se’nin özelliği küçük olması ve performansın yüksek olmasıdır bunu hem büyük yapıp hemde performansı kısmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: brownness

şöyle 4000 tl ye falan olursa alırım valla. Bana büyük ekran iPhone lazım film dizi izlemek için. Güç ve kamera çok önemli değil.
    Temiz bir ipad mini 4 al geç o zaman android değil büyük ekran ios istiyorsan paranın dörtte üçü de cebinde kalır

• SE'nin olayı ufak ekranlı olmasıydı. Bu telefonun boyutu şuanki iPhone 8'ler kadardır. İçi zaten iPhone 7 ile aynı. Bu cihaz çıkana kadar iPhone 7'lerin fiyatı iyice düşer. Bunu alacağıma gider daha ucuza iPhone 7 alırım. Ha ne olur çerçeveler kalın olur o kadar.
  • Zerre heyecan vermiyor Iphone artık.

Meizu 16th daha çok ilgimi çekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

Temiz bir ipad mini 4 al geç o zaman android değil büyük ekran ios istiyorsan paranın dörtte üçü de cebinde kalır

Alıntıları Göster
    Android tabletim var ama işyerinde yasak olduğu için kullanamıyorum. Tehlike durumunda cebe atmalık bir telefon lazım bana.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.