Şimdi Ara

Netflix'in reklam denemesi büyük tepki topladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Topladığı veriler sayesinde abonelerine en uygun içerikleri sunabilme yeteneğiyle övünen Netflix, geçtiğimiz günlerde bu yönde yeni bir sistem test etmeye başladı. Netflix, kullanıcılarına ilgilerini çekeceğini düşündüğü içeriklerinin tanıtım videolarını göstermeye başladı. 

İzlenen dizilerin bölümleri arasında gösterilen bu tanıtım videoları Netflix kullanıcıları tarafından pek hoş karşılanmadı. Reddit, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında, test ettiği bu yeni tanıtım metodu yüzünden Netflix'e tepki yağdı.

Netflix'e herhangi bir reklam izlemek zorunda kalmadan, kesintisiz bir deneyim için abone olduklarına ve para ödediklerine dikkat çeken kullanıcılar, test edilen bu yeni sistemin Netflix'in amacına aykırı olduğu görüşünde.

Sayıları hızla artan bu tepkilerin ardından konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan Netflix, yıllar içinde kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok yeni özellik test ettiklerini ve bu yeni video tanıtımlarının da bunlardan sadece biri olduğunu belirtti.

Bölüm aralarında gösterilen bu tanıtım videolarının kullanıcıların ilgilerini çekebilecek yeni içerikleri daha hızlı bulması için kullanışlı olabileceğini belirten Netflix, kullanıcıların istedikleri anda bu reklamları geçebildiklerine dikkat çekti.

• Tv'mi bu Eyyy Netflix, biz reklamdan kacarken doluya tutuyorsun insanlari.

Neymis;

quote:

Bölüm aralarında gösterilen bu tanıtım videolarının kullanıcıların ilgilerini çekebilecek yeni içerikleri daha hızlı bulması için kullanışlı olabileceğini belirten Netflix, kullanıcıların istedikleri anda bu reklamları geçebildiklerine dikkat çekti.

Youtube'da bile 4 saniye reklam görünce sinir oluyorum. Adam gibi film izlerken araya reklam sokusturmak benim bütün konsantremi bozuyor izledigim icerige karsi.

oldu olacak dvd'ye bluray'e geri dönelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 21 Ağustos 2018; 13:20:14 >
  • Netflix almadan içeriklerini izliyorum. Sebebi de saçma sapan dayatmalar.
    Temel var. 16 TL. FullHD yok. 28 lira olan var. Onda da FullHD izleyemiyorsun.

En pahalısı var. 4 tane cihazda kullanabiliyorsun. Her halde Netflix bunu 4 kişi 10 ar lira verip 1 hesap alıp kullansın diye yapmış olsa gerek.

Oysa ben aynı anda ve her zaman sadece 1 tane PC de kullanmak ve FullHD izlemek istiyorum. Destek olsun diye 15-20 lira da veririm. Ama fazlasını vermem.

Benden 40 lira istiyorlarsa, şu an yaptığım gibi gider korsan izlerim.

Aza tamah etmeyen, çoğu bulamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 21 Ağustos 2018; 13:45:29 >
  • Netflixe para bayılanlar bu muameleyi hak ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cinemaximum larda yarım saat izletiyolar
  • Salakça bir uygulama

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Hd paket full hd zaten. Gerçi gözlerin ayırt edemedikten sonra bir farkı da yok senin için. Ayrıca Netflix'te temel paket kullanırsan bile yüksek bitrate değerinden dolayı normal yerden izlediğin Hd kadar iyi geliyor.

Bilip bilmeden herkes Netflix'e sallıyor. Fiyatına göre bedava gibi bir şey, tek kötü yani ülkelere göre olan içerik kısıtlaması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paranın dayanılmaz ağırlığı, bütün hizmetlere reklam gelecek. Şahsi aracınızın üzerinde bile, bir gün reklam görürseniz hiç şaşırmayın. Hatta araba, ev alırken krediniz bitene kadar araç üzerinde reklam taşımak zorunda kalırsanız da hiç şaşırmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Netflixe para bayılanlar bu muameleyi hak ediyor
    Netflix'i eleştir, içerik az de, kalitesini beğenmiyorum, her istediğimi bulamıyorum de anlarız da para verenden ne istiyorsun birader.

Kendi içerikleriyle alakalı da olsa umarım reklam sokuşturmazlar bölüm aralarına. Gerçi ben bölümler arası zaten kısa bir mola veriyorum ama reklamla uğraşacaklarına hangi içerikler ne zaman eklenip hangileri ne zaman kaldırılacak bunları düzenli şekilde görebileceğimiz bir sistem getirmeliler önce. Ve içerik bulma, listeleme sistemi elden geçirilmeli. Bunların dışında gayet memnunum.

• Hahaha, hem para verecegim hemde reklam gorecegim... Buna tamda parayla rezil olmak denir...

Sd pakette izlediğim ile Internette full hd diye açtığımı yan yana koyunca hangisi hd diye soruyorum kendime.

• ve 20 lira para ödüyoruz(!)

• cevap yazdığınız kişide belki 4k monitör var o yüzden "ayırt etme" gibi kişiye göre değişen bir olayı genele vurmasanız daha iyiydi. elbette ben netflixin 720p'sini tercih ederdim.

• Geçen Back to the Future'ı izleyeyim dedim, bakımki kaldırılmış. Hemen kapattım üyeliğimi. Zaten Türkiye'de ki içerik çok az, birde 30 yıllık film kaldıralacaksa ne diye para veriyorum ben buna?

• Şu reklam olayınada yeni özellik demiyorlarmı pes doğrusu.

Ben HD pakette Microsoft Edge ile 1080p çözünürlük alıyorum. Chrome, Firefox ve Opera max 720p destekliyor.

• mementopolis kullanıcısına yanıt
    Merak etme istesen de istemesen de yakında ne DVDye ne de Bluray'e dönmek için fırsatın olmayacak çünkü hem müzik hem de film sektörü dijitalleşme sayesinde basılı CD iyice batacak.

Bir kaç yıl kaldı (en fazla 2-3 yıl) sonrasında Netflixte ki reklamları istedikleri kadar dayatacaklar.

Her geçen gün bu sektörün tekel firmasının da (D&R) yaptığı yanlışlarla iyice batışa devam ediyor. Unkapanı zaten ölü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulan Musk

Ben HD pakette Microsoft Edge ile 1080p çözünürlük alıyorum. Chrome, Firefox ve Opera max 720p destekliyor.
    Edge kullanmıyorum. Chrome da da versinler o zaman alırım. Vermezlerse paşa gönülleri bilir.
    Torrent diye bir şey var sonuçta. Kendi keselerine zarar...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.