Şimdi Ara

Norveç ordusu sınır güvenliğini elektrikli bisikletlerle sağlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 15 yıl önce Schengen Bölgesi'ne katılan norveç Rusya ile 196 kilometre uzunluğundaki sınırı paylaşıyor. Rusya'yla sınır komşusu olan diğer Schengen Bölgesi ülkelerinde olduğu gibi sınırdan yasa dışı geçişleri engellemek Norveç için de önemli meselelerden biri. Engebeli sınır boyunca yazın altı tekerlekli askeri araçlar, kışın ise kar motosikletleri ile sınırdaki hareketlilikleri gözlemleyen Norveç ordusu, sınır güvenliği için elektrikli bisikletleri test etmeye başladı.

Sessiz ve çevre dostu 

Sınır güvenliğinden sorumlu olan Sør-Varanger Garnizonu(GSV) tarafından yapılan açıklamaya göre GSV'ye bağlı askeri birlikler sınır boyunca elektrikli bisiklet kullanmaya başladı. Garnizon Komutanı Yarbay Jørn Qviller, altı tekerlekli askeri araçlar ve kar motosiklerinin fazla gürültüye neden olduğunu ve bu gürültünün sessiz olması gereken birliklerin amacıyla örtüşmediğini belirtiyor. Elektrikli bisikletler ile hem gürültü probleminin önüne geçilecek hem de diğer araçlar daha az kullanılacağı için bölgedeki canlı hayatını olumsuz etkileyen karbon salınımı azalacak.

GSV'deki birlik elektrikleri test eden ilk birlik olma özelliğini taşıyor olsa da yetkililerin açıklamalarına göre birliğin öncelikli amacı bisikletlerin performansının, güvenlik için yeterli olup olmadığını tespit etmek. Arazi şartlarına ve hava koşullarına uyum sağlaması için standart elektrikli bisikletlerden daha uzun süre enerji sağlayabilen bataryalarla donatılan bisikletler test sürecini başarıyla tamamlarsa askeri araçlar ve kar motosikletleriyle birlikte kullanılacak.

• fetöcülere her kademeye yerleştiren ve onları siyasi gücüyle destekleyen CHP dir kesin
    Fetö ile pkk ile bir olup ordusuna kumpas kuran chp dir kesin
    soruları çalındığını görüp , ben ikna oldum diyerek on binlerce fetöcüyü devlete memur eden chp dir kesin
    devletin arazilerini fetöcülere peşkeş çeken chp dir kesin
    asker polis öldüren pkk ya karşı operasyon yapmayın emri veren de chp dir kesin
    ülkedeki her kurumu yabancılara satan da chp dir
    eğitim de ülkeyi afrika seviyelerine de gerileceten de chp dir
    dış borcu katlayan da chp dir
    komşusuna karşı abd ile birlikte öso diye bir örgüt kurup savaşa çıkartanda chp dir
    milyonlarca arabı ülkeye yığanda chp dir

daha hangi birini yazayım. Ülkenin içine edeni herkes biliyor ama işlerine gelmiyor. Dış mühraklar chp fetö diye diye kendi başarısızlıklarını örtbas etmeye çalışıyorlar.
  • adamlar sınırlarını elektrikli bisikletle koruyor, biz ise tanklarla uçaklarla koruyamıyoruz. aramızdaki fark bu işte.

• Arkadaş ne silah kan sevdalısınız. Ne güzel ülke adamların sınıra tank tüfek yığmaya ihtiyacı yok diye imreneceğinize ordu ile övünüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cassation -- 20 Ağustos 2018; 13:22:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ne rahatlar, terör yok teröre destek veren bir ana muhalefet yok, hayat bunlara güzel.

• sınırdan davşan falan geçer , dikkatli olmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dropzone

ne rahatlar, terör yok teröre destek veren bir ana muhalefet yok, hayat bunlara güzel.
    AKP gibi bir partileri olmadığı için kafaları rahat.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    AKP ve MHP olmasa şuan FETÖ hakimdi ülkeye. çok biliyorsunuz herşeyi dimi. bi b.. bildiğiniz yok ;)
  • quote:

AKP ve MHP olmasa şuan FETÖ hakimdi ülkeye. çok biliyorsunuz herşeyi dimi. bi b.. bildiğiniz yok ;)
    fetöcülere her kademeye yerleştiren ve onları siyasi gücüyle destekleyen CHP dir kesin
    Fetö ile pkk ile bir olup ordusuna kumpas kuran chp dir kesin
    soruları çalındığını görüp , ben ikna oldum diyerek on binlerce fetöcüyü devlete memur eden chp dir kesin
    devletin arazilerini fetöcülere peşkeş çeken chp dir kesin
    asker polis öldüren pkk ya karşı operasyon yapmayın emri veren de chp dir kesin
    ülkedeki her kurumu yabancılara satan da chp dir
    eğitim de ülkeyi afrika seviyelerine de gerileceten de chp dir
    dış borcu katlayan da chp dir
    komşusuna karşı abd ile birlikte öso diye bir örgüt kurup savaşa çıkartanda chp dir
    milyonlarca arabı ülkeye yığanda chp dir

daha hangi birini yazayım. Ülkenin içine edeni herkes biliyor ama işlerine gelmiyor. Dış mühraklar chp fetö diye diye kendi başarısızlıklarını örtbas etmeye çalışıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: surfer

adamlar sınırlarını elektrikli bisikletle koruyor, biz ise tanklarla uçaklarla koruyamıyoruz. aramızdaki fark bu işte.
    Adamların sınır komşularına bak, bizim komşulara bak

Aramızdaki fark bu işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    bu saydıkların "eğer doğru ise" bende karşıyım ama size hiç bir zaman inanamıyoruz biz çünkü Kemal ve Muharrem gibi liderleriniz var. birçok yalan söylediler ve söyleyecekler. ve son olarak meclise HDPKK yı sokan da CHP seçmenidir.
  • İşte terör derdi olmayınca bisikletle sınır güvenliği sağlıyor adam. Bizde zırhlı araca mayın eyp ile saldırıyor teröristler... Bununla devriye atsak sonucu düşünmek istemiyorum.

• quote:

bu saydıkların "eğer doğru ise" bende karşıyım ama size hiç bir zaman inanamıyoruz biz çünkü Kemal ve Muharrem gibi liderleriniz var. birçok yalan söylediler ve söyleyecekler. ve son olarak meclise HDPKK yı sokan da CHP seçmenidir.
    ben chp ye oy vermedim . Vermeyi de düşünmüyorum. Lakin benim sinir olduğum şey bir akp linin chp düşmanlığı etmesidir. Önce öz eleştiri yapsınlar sonra gelsinler chp yi eleştirsinler.

RTE geçmişte pkk ile de oldu fetö ile de oldu abd ile de oldu ... peki onu destekleyenler onu hiç eleştirdi mi ? hayır! Asker öldü kimse tınlamadı , fetö soruları çaldı kimse tınlamadı ... yine sayfalarca yazılacak iey yapıldı tınlanmadı hatta desteklendi. Aynı adamlar , CHP onda birini yapınca vatansever kesiliyor başımıza. KK fetöcüyse koyun kanıtı ortaya !!! Muharrem ince nin bir yanlışı varsa fetö pkk vesaire koyun kanıtı ortaya... ama biliyorsunuz ki ufak teek laflardan başka kanıtınız yok dahsı onların sizin hakkında yapacakları suçlamaların videoları bile var youtube da. o yüzden sadece kara propaganda yapıyorlar. siz de bunu yiyorsunuz. Kılışdaroğlu sgk yı batırdı diye propaganda yaptılar, ülkeyi batırdılar. peki ses var mı yok. hala dış güçler hala abd hala fetö hala chp ... sınavdan kalan çocuk misali kendileri hariç herşeyi suçluyorlar.

bu arada hdp desteğine de yorumda bulunayım. İyi yapmışlar. denize düşen yılana sarılır misali. HDP barajı geçemese akp 400 vekil çıkartıp anayasa değişikliğini tek başına yapabilecekti , mhp ye de ihtiyacı olmayacaktı. Zaten tek adam sistemi yeterince sıkıntılı bir de anayasa değiştirseler neler neler gelecekti başımıza.

• Vay canına, bisikletle sınır güvenliğinden kahrolsun CHP'ye. Forum üyeleri yine formlarının zirvesindeler.

• surfer kullanıcısına yanıt
    Onların sınırında PKK, IŞİD, YPG gibi örgütler olsa o elektirikli bisikletleri askerlerin bir taraflarına monte ederler. Neyle neyi karşılaştırıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamların sınırında tehlike mi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne terör var ne bişey bide bizim takoz cehape zihniyeti olmasa çok daha refah içinde olurduk malum kesim işte anlatmaya gerek yok bilen biliyor.
  • gılışdar ülkeyi batırdı. dolar 7 tl oldu, chp bunun hesabını verecek merak etmeyin kardeşlerim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.