Şimdi Ara

Galaxy Note 9, dünyanın en iyi ekran deneyimi sunan telefonu oldu!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Cep telefonlarının ekranlarını çeşitli ortamlarda test eden ekran analiz sitesi DisplayMate; Galaxy Note 9'un ekranını, bugüne kadar bir akıllı telefonda yer alan en iyi ekran olarak nitelendirdi. DisplayMate'in Galaxy Note 9'un ekranını övmesi şaşırtıcı değil zira Note serisi, Galaxy Note4'ten bu yana en iyi ekran deneyimi sunan akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Galaxy Note 9 kamera performansı nasıl? İşte karşınızda Galaxy Note 9 ile çekilmiş fotoğraflar
    DisplayMate'in Galaxy Note 9 ile ilgili değerlendirmelerine geçmeden önce Galaxy Note 9'un ekran özelliklerini hatırlayacak olursak; Galaxy Note 9, 6.4 inç büyüklüğünde 2960 x 1080p (Quad HD) çözünürlük sunan kavisli Super AMOLED ekranla geliyor. Ekranın görüntü formatı 18.5: 9 iken, inç başına düşen piksel miktarı ise 516 ppi. Ayrıca ekranın HDR10 desteğine sahip olduğunu da ekleyelim.

Şimdiye kadar bir akıllı telefonda bulunan en iyi ekran!

DisplayMate tarafından kapsamlı testlere tutulan Galaxy Note 9 ekranı, sunduğu renk doğruluğuyla DisplayMate'in övgüsünü kazandı. Galaxy Note 9'un "Gerçeğinden farksız" görüntüler sunduğunun altını çizen DisplayMate, Galaxy Note 9'un ekrandaki görüntüden bağımsız olarak rekor renk doğruluğu ve yoğunluğuna sahip olduğunu vurguluyor. Öyle ki sRGB renk gamının %113'ünü destekleyen Galaxy Note 9, DCI-P3 renk gamının ise %142'sini destekliyor ve en yüksek mutlak renk hassasiyetine sahip.  
    Manuel ekran parlaklığı olarak maksimum 710 nits'e ulaşan Galaxy Note 9 ekranı, otomatik parlaklık açıldığında ise maksimum 1050 nits parlaklık seviyesi sunuyor. Parlaklık noktasında Galaxy Note 8'den %27 daha fazla parlaklık seviyesi sunan Galaxy Note 9; maksimum parlaklıkta ise selefinden %32 daha yüksek kontrast değerine sahip.

Ek olarak Galaxy Note 9'un ekranının güç tüketiminden de bahseden DisplayMate, Galaxy Note 9'un ekranının ortalama 1,10 watt güç tükettiğini ve bu rakamın, Galaxy Note 8'in ortalama ekran güç tüketiminden %8 daha fazla olduğu dile getiriyor. 

Şimdiye kadar kaydedilen en düşük yansıma oranına (%4,4) sahip Galaxy Note 9, ekran notasında çıtayı bir hayli yükseltmiş durumda. Bakalım yeni çıkacak telefon modellerinden hangisi/hangileri Galaxy Note 9'u tahtından edecek?

• Her yeni cikan telefonda ayni hikaye. Zaten her sene ayni hikayeleri dinliyoruz.

• Bize ne şimdi 7000 lirami verecegiz?

Sonra 10.000 mi nereye gidiyor bu fiyatlar

• SamsungMate firmasından geleneksel haber.Açın eski haberleri okuyun.Birkaç güne de en iyi kamera haberleri düşer.

Bu da benim her yıl attığım yorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotukoylu -- 15 Ağustos 2018; 23:24:26 >
  • ön sipariş verirseniz 500 tl samsung hediye çeki veriyor. 6500 tl yi bir çok banka faizsiz taksit yapıyor, maaşı iyi birisi 8-12 ay taksitle durumu değerlendirebilir. pahalı tabiiki ama dolar kuruna ötv kdv ötvnin kdv sine göre samsungun düzgün fiyat verdiğini düşünüyorum

• "incelediğimiz telefonlar içinde" demeyi unutmuşlar yine...

• bi göz atmanızı tavsiye ederim türkiyedeki uzay
    http://bc.vc/165E1aJ

• Belki o telefonlara hiç sahip olamadığından sana bunlar hikaye gibi geliyordur bilemiyorum ama hiç 2-3 nesil önceki telefonları ile eline alıp bir karşılaştırma yaptın mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ipon fanboylarının diyecek lafı olmadığı için konu fazla popüler olmamış.

• kılfı taktığında herşey bitiyor. Şuna çözüm bulan işi götürür.

• Her sene en iyisi seçiliyor ama hakediyorlar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 16 Ağustos 2018; 13:10:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HD ile FHD arasında fark var ama 2K ile FHD arasında uçurum kadar fark yok. Tüketici tokatlama haberleri bunlar...

• Açıkçası samsung amoled ekranların sapsarı olmasını bir ben mi görüyorum?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün tekno markette note 8 ve note 9 u yanyana karşılaştırdırdım. note 8 in beyaz zemin aydınlatması note 9 dan daha parlaktı. Note 9 sönük kaldı. Şimdi güzümüze mi inanalım yazılana mı?

• Canavarius Infectus kullanıcısına yanıt
    Eskiden masmaviydi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.