Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 vs. Note 8: Detaylı karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Samsung'un yeni nesil amiral gemi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9'u, selefi olan Galaxy Note 8 ile kıyaslıyor ve videonun sonunda bir soruya yanıt veriyoruz: Galaxy Note 8'den Note 9'a geçmeye değer mi ? 

• Adam

• türkiye kaç para olacak aceba? 8 den 9 geçmek ne kadar mantıklı olabilir ki...

• erdi hocam telefon ısısını ölçemek için kullandığınız cihazı adı ve markası nedir? tşkler.

• İnceleme yapmadan önce insan o telefonları silmez mi

Midem bulandı izlerken

Emeğinize yazık gerçekten

Yayınlamadan önce kendiniz izleyip bunu fark etmiyorsanız

Göz doktoruna görünün derim.

• Sony tasarımı değiştirmeyince iyyy Samsung yapınca tasarımı mükemmeleştirmek ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

Sony tasarımı değiştirmeyince iyyy Samsung yapınca tasarımı mükemmeleştirmek ??
    Merhaba,

Madem sordunuz anlatayım; İyi bir tasarımı daha iyi yapmakla, genel ortalamada daha az beğenilen bir tasarımı daha iyi yapamamak farklı şeylerdir.

Samsung ve Sony'nin en yeni ve en güçlü telefonlarını, tasarıma etki eden özelikleriyle kıyaslayalım.

* Samsung Galaxy Note 9: 6.4-inç, 4000mAh pil, %83.4 ekran kasa oranı, 8.8mm kalınlık, 201 gram ağırlık.
    * Sony Xperia XZ2 Premium: 5.8-inç, 3540mAh pil, %72 ekran kasa oranı, 11.9mm kalınlık, 236 gram ağırlık.

Sony'nin telefonu %17 daha ağır, %35 daha kalın ve buna rağmen %12 daha küçük pille geliyor.

Siz beğenebilirsiniz, buna saygı duyarım. Sonucunda öznellikten bahsediyoruz ama tasarımı değiştirmek haricinde hemen her şeyi deneyen ve yine de istediğini bulamayan Sony'nin durumu ortada. XZ2 serisini ülkemize getirmediler bile.

Sony'nin acilen yeni bir tasarıma geçmesi ve mantalite değiştirmesi şart. Nasıl ki şirketim kamera bölümü küllerinden doğarak inanılmaz bir yükselme gösterdiyse, benzer bir kırılma mobil bölüme de lazım. Yenilikçi amiral gemisi telefonlar ve fiyat olarak daha rekabetçi süper-orta sınıf cihazlar için.

Videoyu izlemişsiniz madem, sonunda verdiğim mesajı da duymuşsunuzdur. Note 8'iniz varsa Note 9'a geçmek için güçlü bir gerekçe yok dolayısıyla bir sonraki jenerasyonu bekleyin diyorum, tasarımı daha iyi olmasına rağmen.

Teşekkürler.

• p1azma P kullanıcısına yanıt
    Kılıfsız kullanınca aynı böyle gözüküyor neden silsin. Cam telefonlarda kullanılmamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayacağım için seyretme gereği duymuyorum. Mantıklı düşünmek gerekirse ne kadar değişiklik yapmış olabilirler ki lüzumsuz bir model gibi. Artık her yıl değil de 2 yılda bir yeni telefon modeli üretilmeli getirilecek yenilik diye bir şey kalmamış çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 15 Ağustos 2018; 19:47:04 >
  • Erdi ye de inceleme yap diyeceksin... Yine çok çok başarılı bir iş çıkartmış teşekkür ve tebriklerimi sunmadan edemedim. İçerik umurumda mı asla ama tarzı izlettiriyor işte.

• Çok iyi bir incelemeydi, teşekkür ederim.

• Note 8 den Note 9 a geçmiş birisi olarak, ben ciddi farklar görüyorum.
    1- Batarya.3300 ve 4000 farkı ciddi bir fark.
    2-Gelişmiş bluetoothlu spen. Kalemle fotoğraf çekmek inovatif ve kullanışlı bir özellik olmuş
    3-Fotoğrafta yapay zeka.
    4-İşlemci farkı ciddi anlamda hissediliyor.
    5-Soğutma sistemi pratikte kendini ısınma ve pil kullanımında hissettiriyor.
    6-Parmak izinin daha doğru yerde oluşu
    7-Streo ses ve dolby atmos ses desteği. Bu konuda ciddi fark var.
    8-512 gb a çıkabilen hafıza. Bir telefonda ihtiyaç hissedenler için hafıza kartı ile performans olarak yakalanamayacak bir özellik.
    9- 4k 60 fps ve yavaş çekimde 0.4 saniye farkı da önemli.
    Bilmiyorum ama bunlar ciddi özellikler gibi geliyor bana. Bir tek tasarımsal benzerlik var. Kullanım odaklı bakıyorsak olaya bence ciddi farklar. Görüntü itibarıyla her yıl yepyeni bir tasarım yapmak ne kadar mümkün ve mantıklı bilemiyorum. Htc apple huaweinin sony'nin de benzer tasarım kalıplarından gittiğini düşünürsek samsung'un aykırı ve yanlış bir şey yaptığını düşünmüyorum. iphone'un 5 serisinden başlayarak x serisine kadar devam yılında yaptığı tek yeniliğin işlemci ve basit kamera iyileştirmeleri olduğunu düşünürsek yukarıdaki 9 maddenin ciddi fark yarattığını söylemek yanlış olmayacaktır. Burada sorun her yıl bir telefon değiştirilir mi? Maddi imkanı varsa ve yukarıdaki farklar kişi için anlamlı ise evet değiştirilbilir bence.Selamlar. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agimnat -- 31 Ağustos 2018; 13:57:1 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.