Şimdi Ara

Dünyanın en büyük savunma şirketleri sıralamasında ilk 100’de 4 Türk var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllık satış rakamlarını hesaplayarak dünyanın en büyük savunma sanayii şirketlerini yıllardan beri listeleyen Defence News, 2018 yılı rakamları ile listesini güncelledi. Uzunca bir süredir tepedeki yerini koruyan Lockheed Martin yine ilk sırada yer almaya devam ediyor. İkinci sırada ise geçen yıl dördüncü olarak konumlanan ve Patriot HSS ile gündeme gelen Raytheon Company var.

Listedeki Türk şirketlerin sayısı 4’e çıktı

Türk şirketlerin listedeki konumu ise her geçen gün yükselmeye devam ediyor. 1974 Kıbrıs Barış Hareketı sonrasında Türkiye’ye konulan ambargo nedeni ile ortaya çıkan ihtiyaç doğrultusunda kurulan Aselsan, 2018 rakamları ile dünyanın en büyük 55. savunma sanayii şirketi olarak konumlanmış durumda. Geride kalan yılda Aselsan’ın toplam geliri bir önceki yıla kıyasla %19 artmış ve 1.4 milyar dolar olarak gerçekleşmiş.

64. sırada ise geçen yıl 61. olan TAI var. Bu yıl üç basamak gerileyen TAI, 1 milyar doların üzerinde bir gelir elde etmiş. Eğer gündemdeki anlaşmalar tamamlanabilirse gelecek yıl TAI’nin ciddi bir sıçrama yılı olabilir. 98. sırada yer alan Roketsan ise bu yıl 96. sırada konumlanmış. Toplam geliri ise 376 milyon dolar olarak hesaplanmış.

STM Savunma Teknolojileri listeye ilk kez girdi

Bu yıl listeye ilk kez giren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. Roketsan’ın hemen arkasından 97. sırada kendine yer bulmuş durumda. Ada Sınıfı Korvet, MİLGEM gibi projelerde önemli rol üstlenen STM, Duvar Arkası Radar, Alpagu İHA, Kargu Vurucu Döner Kanatlı İHA gibi yenilikçi çözümleri ile son dönemin önemli inovatif şirketleri arasında yer alıyor.

Listenin tamamına kaynakta yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

• Yandaş Defence News. bunlara kim inanır :)

• sondan 4'teyiz şaşırmaya gerek yok her şey normal

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozanyalcn45

sondan 4'teyiz şaşırmaya gerek yok her şey normal
    Aselsan ile TAI'nin sıralamasını gören gözlerin görmedi galiba
  • Basamakları tırmandığımız günlerde inşallah gelecek

• pardon aselsan en baştaymış görmemişim

• Ama ASELSANX'da ki "A"yerli degil.

Istemezük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

pardon aselsan en baştaymış görmemişim
    haberde birinci olduğunu yazmıyor. geçmiş yıllara oranla %19 büyüme canını oldukça sıkmış ki saçmalamışsın.
  • Neden canımı sıksın kardeş? sanki listede en üst sıradamışız gibi yazmasınlar. Sana gelince bırak da neyin canımı sıkıp neyin sıkmadığına ben karar vereyim değil mi? her muhalif vatan haini sanki? çıkın bu kafadan kardeşim çıkın! Bir şeylerin kötü olması senden çok benim canımı yakar

• TAI'de çalışmış biri olarak söylüyorum bu sıralamayı öpüp başımıza koyalım.

Bu KAI'nin (KAI: Kore'nin TAI'si, Daewoo, Hyundai ve Samsung'un birleşip kurduğu Havacılık şirketi) 2000 senesinde çıkardığı tek motorlu eğitim uçağı:https://en.wikipedia.org/wiki/KAI_KT-1_Woongbi

Bu da TAI'nin 2018 çıkardığı, aynı motorlu ve çok benzer gövdeli Hürkuş'u:https://tr.wikipedia.org/wiki/TAI_H%C3%BCrku%C5%9F

• quote:

Neden canımı sıksın kardeş? sanki listede en üst sıradamışız gibi yazmasınlar. Sana gelince bırak da neyin canımı sıkıp neyin sıkmadığına ben karar vereyim değil mi? her muhalif vatan haini sanki? çıkın bu kafadan kardeşim çıkın! Bir şeylerin kötü olması senden çok benim canımı yakar
    tamam canın sıkılmamış. Bir şeylerin kötü olması senden çok benim canımı yakar demişsin. haber canını yakmadığına göre, habere sevinmişsin
  • İşte bu yüzden üzerimize geliyorlar kardeşlerim !!!

Güçlü ve büyüyen Türkiye birilerine batıyor !!

Ama durmak yok yola devam !!

Biz iki - üç operasyonla boyun eğecek bir millet , bir ülke değiliz , bırakın içimizdekiler kudurmaya devam etsin biz YOLUMUZDAYIZ. ..

• "ilk 100 savunma şirketinde 4 Türk firması. Bakın hangileri..."
    diye başlık atıp 100 kere tıklatmadığınız için

direk haber verdiğiniz için

teşekkür ederim

5 adet banner reklama almasam da giriş yaptım

• ne güzel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstte biri 'bize bu yüzden yükleniyolar' demiş, artı da almış. Valla kafayı sıyırıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirchade -- 13 Ağustos 2018; 23:22:52 >
  • Kusura bakmayin da, soğuk savaş biteli çok oldu, dünyada bildiğiniz savunma sanayii artık kalmadı hepsi Google, SpaceX, Tesla, Alphabet falan oldu. En basit örnek: insansız otomobil 1990'da savunma sanayii projesiydi şimdi Google yapıyor, keza uydu görüntüleri, navigasyon hepsi sivil oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Yandaş Defence News. bunlara kim inanır :)
    Vatan hainleri anlamaz dostum. Onların işi gücü Türkiye düşmanlığı

• işine gelmeyen yeri görmez o. en acınası durum ise kandırdığını sanıyor birilerini. yazık:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.