Şimdi Ara

iPhone X, Galaxy Note 9'u geride bıraktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
5.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Galaxy Note 9'un ilk performans testleri gerçekleştirildi. Tom’s guide'ın inceleme masasına konuk olan Galaxy Note 9, Geekbench 4 ve 3DMark Slingshot Extreme 3.1 performans testlerine tabi tutuldu.

Not: Performans testleri, Galaxy Note 9'un 6 GB RAM ve Snapdragon 845'li sürümüyle gerçekleştirilmiştir.  

Galaxy Note 9, iPhone X'u tahtından edemedi

Akıllı telefonlar için performans testi denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Geekbench 4 testinde sınava giren Galaxy Note 9, tüm çekirdek yükü altında 8876 puan elde etmeyi başarıyor. Galaxy Note 9'un Geekbench testinden elde etmiş olduğu skor, azımsanmayacak kadar yüksek olsa da iPhone X'u geçebilmiş değil. Zira geçtiğimiz yıl tanıtılan ve A11 Bionic çipiyle donatılan iPhone X, çıktığı günden bu yana zirveden inmiş değil. iPhone X'un Geekbench 4'ün çoklu çekirdek testinden elde ettiği skor ise 10357 puan.

Ayrıca Snapdragon 845 çipsetine sahip Oneplus 6'nın da gerisinde kalan Galaxy Note 9, Geekbench 4 testinin çoklu çekirdek puanları sıralamasında üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

3DMark Slingshot Extreme 3.1 testinde ise grafik tarafı sınanan Galaxy Note 9, iPhone X'u yine geçemezken, Oneplus 6, 5124 puan alarak yarışı birincilikle göğüslüyor. Aynı testten 4994 puan alan iPhone X ikinci sıraya yerleşirken, Galaxy Note 9 ise 4639 puanla üçüncü sıradan yerini alıyor.

• OF OF OF
    Yahu arkadaş 8890 sınırsız 4K çekiyor nokta.
    8890 ve 8895e sahip S7 ve S8in 4K 60 FPS cektirilmemesinin nedeni Qualcoom tarafı çekemediginden dolayı ayrımcılık olmasın diye. Qualcoom ile süre sınırının alakası yok.
    Bak 8890 ısınıyor mu? Evet 15-20 dakikadan sonra 4K'da ısınıyor ısındığını hissettiriyor ama kayıdı kesmiyor ben 40 dakikayı gördüm hafızam yetmedi cihaz bitirdi. S7 hala elimde çeker atarım en az 15-20 dakikalık 4K video
    S8 ve S9a süre sınırı olmasının sebebi Note 7
    Bu cihazlar 4Kda ısınip da Note 7 faciası akla gelmesin diye bir süre kişiyi var hangi cihaz olursa olsun 4K 30da belli bir süre sonra ısınır kayıdı keser kesmez ayrı dava ama ısınır
    Note 5in bile 4K 30da 5 dakika sınırı vardı fakat tekrar tekrar kayıtla 15-20 dakikayı dolduruyordu. Sonra az bekle çekemem diyordu. Bakın exynos 7420, A8 gücünde bir işlemci , A8'li 6'da 4K 30 FPS var da benim mi haberim yok?
    S8 ve S9 cekemediginden limitli değil cektirilmiyor bir önlem bu kadar basit. Özelleştirilmiş ilk exynos termal açıdan en acemice yapılan S7 ailesi ve 8800 bile sınırsız 4K çekiyor.
    Yahu bana neden teknik bilgi sayıyorsunuz siz?
    Apple taraftarı kanaldan işi gücü Apple olan bir kanaldan ben size S9 Plusun exynoslu versiyonun A11i video işleme olarak ezip geçtiği bir video attim gerisi benim için hikaye.
    Kağıt üstünde birşeyler sayıp durmayın. Daha düne kadar optimizasyon da optimizasyon yazılım da yazılım kağıt üstünde gereksiz önemli olan pratik diyen sizlerdiniz.
    Açık ve net işinize gelmemiş ki sürekli kağıt üstünde bir karşılaştırma yapma peşindesiniz.
  • sentetik teste göre telefon almak ...

• Buralar karışır, önden yerimi aldım.

• Dediğiniz gibi bile olsa Note serisini hiçbir telefona değişmem. iPhone ile yapabildiğimiz tek şey whatsapp'a girip youtube'da enes baturu izlemek. Başka bir yeteneği yok.

• Birazdan tartışmalar başlar.
  • Iphone ve diğerleri.
  • Bu testlerin günlük kullanım da hiçbir geçerliliği yok.

• Rez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aksini düşünen yoktu zaten 🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Snapdragon 845 samsungun exynos çipsetinden işlemci performansı olarak daha gucsuz bunu zaten biliyoruz.. Kaldıkı snapdragon 845 in zaten gücü belli.. Sanki yeni bir çipsetmiş gibi nedir bu haber.. Apple dan ne kadar para alıyorsunuz acaba cidden merak ediyorum..

• Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    Kendi adınıza konuştunuz herhalde. Ama yine de merak ettim. Peki tersi durumda ne var? Note serisinde yapıp da iPhone ile yapamadığınız nedir?

Bu arada Enes Batur çektiği V-log ları iPhone ile çekip, iPhone'da işleyip yine iPhone'da render alıp istediği yere upload edebilir. Bunu yapabilen başka bir telefon henüz yok.
  • Bir de yan yana performans karşılaştırması yapmak gerek

• Her saniyemiz, her işlemimiz çok çok önemli olduğu için geekbench'teki 1 puan bile hayati önem taşıyor hepimiz için. O yüzden benim tercihim kesinlikle iphone x.
    Iphone x; her zaman daha fazlasını iste...

• Sanki telefonla render yapiyoz madencilik yapiyoruz yilina göre belli değerleri amiral düzeyde karşıladıginda performans olarak aradaki o sayisal değerlerin hiç bir önemi yok !

• Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    hocam youtube'un bile hakkini veremiyorlar aslinda

quote:

YouTube Device Report (Cihaz Raporu) sayfasındaki açıklamda "Signature Device" sertifikalı bir cihazla daha az bant genişliği kullanırken canlı HDR videoların, insanı içine alan 360 derece videoların ve hızlı video yükleme sürelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Signature Device listesine dahil olabilmesi için bir telefonun HDR desteği, yüksek kare oranı, sağlam DRM performansı, 4K kod çözme yeteneği ve yeni nesil video codec'leri kullanması gerekir" ifadeleri yer alıyor.

listede iphone yok

Değerlendirme kriterlerine bakılırsa her telefon, şirketin amiral gemisi modeli olsa bile Signature Device sertifikası alamayacak. Listede Apple'ın iPhone modellerinden hiç birinin yer almaması dikkat çekiyor. Bunun nedeni Apple'ın Google'ın geliştirdiği ve kullandığı VP9 video codec'ini desteklememesi ve ayrıca Safari'nin 4K çözünürlükte YouTube videolarını oynatamaması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu benchmark testlerinde note daha üstün çıksaydı dillerinden düşürmezlerdi ama iPhone üstte olunca aman canım ne gerek var sentetik testlere diye ötmeye başlamışlar hemen .

Ha bana kalsa bu iki telefon da fiyatlarını zerre haketmiyorlar. Buradaki züğürtler de anca gevezelik yaparlar böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Bu benchmark testlerinde note daha üstün çıksaydı dillerinden düşürmezlerdi ama iPhone üstte olunca aman canım ne gerek var sentetik testlere diye ötmeye başlamışlar hemen .

Ha bana kalsa bu iki telefon da fiyatlarını zerre haketmiyorlar. Buradaki züğürtler de anca gevezelik yaparlar böyle.
    Hocam biraz alındım yanlış anlamayın ama iphone ile android tepe modellerinde fiyat farkı azaldı oldukça tercih meselesi note 10 a katlasa iphone u yine bir şey fark etmez aynı yorumu yazardım çünkü cidden anlamı yok . Ilk yıllarda çok yavaş cihazlar var di bakıyorduk ama şuan high end cihazların hangisi yavaş gözle görülür bir şekilde, bence hiçbiri.

• quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Hocam biraz alındım yanlış anlamayın ama iphone ile android tepe modellerinde fiyat farkı azaldı oldukça tercih meselesi note 10 a katlasa iphone u yine bir şey fark etmez aynı yorumu yazardım çünkü cidden anlamı yok . Ilk yıllarda çok yavaş cihazlar var di bakıyorduk ama şuan high end cihazların hangisi yavaş gözle görülür bir şekilde, bence hiçbiri.

Alıntıları Göster
    O zaman bu benchmark testlerini hiç yapmayalım daha iyi. Benim tepkim burdaki liseli fanboylara.Hiç alabilme ihtimalleri bile bulunmayan bu telefonların benchmark testi sonucuyla birbirlerine laf sokma derdindeler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

O zaman bu benchmark testlerini hiç yapmayalım daha iyi. Benim tepkim burdaki liseli fanboylara.Hiç alabilme ihtimalleri bile bulunmayan bu telefonların benchmark testi sonucuyla birbirlerine laf sokma derdindeler.

Alıntıları Göster
    Laf sokma konusuna katılırım. Saçmalık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Kendi adınıza konuştunuz herhalde. Ama yine de merak ettim. Peki tersi durumda ne var? Note serisinde yapıp da iPhone ile yapamadığınız nedir?

Bu arada Enes Batur çektiği V-log ları iPhone ile çekip, iPhone'da işleyip yine iPhone'da render alıp istediği yere upload edebilir. Bunu yapabilen başka bir telefon henüz yok.
    Android için render uygulaması yok mu?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.