Şimdi Ara

Samsung'dan 161 milyar dolarlık dev yatırım hamlesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Güney Kore'nin en büyük holdingi olan Samsung Group, önümüzdeki yıllara ilişkin yatırım programını paylaştı. Samsung, en büyük alt birimi olan Samsung Electronics öncülüğünde yenilikçi ve gelişmekte olan teknolojilere 22 milyar dolarlık yatırım yapacak. Üç yıl içinde tamamlanacak olan yatırım süreciyle birlikte 40 bin kişi için istihdam sağlanacağı belirtiliyor.

Dört temel alana odaklanacak 

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu meblağ dört temel alanda harcanacak: yapay zeka, 5G teknolojisi, otomobil bileşenleri ve biyo-ilaç endüstrisi. Yatırımların büyük bir kısmı Güney Kore'ye yönelik gerçekleşecek ancak Samsung, yatırım programı kapsamında yapay zeka alanında araştırmalarını sürdüren 1000 kişiyi istihdam edeceğini ve bu kişilerin şirkete ait farklı ülkelerdeki tesislerde görev alacağını belirtiyor. Yani yatırımın bir kısmı şirketin çeşitli ülkelerdeki operasyonlarına yönelik gerçekleştirilecek.

Tabi 22 milyar dolarlık yatırım başlı başına oldukça ciddi bir miktar ancak bu miktar Samsung'un genel yatırım programının sadece küçük bir parçasını oluşturuyor. Şirket önümüzdeki üç yıl içinde farklı iş kollarını(yarı iletkebn, inşaat ve diğer sermaya harcamaları gibi) da hedef alan 161 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. 

Geçtiğimiz hafta çeyrek sonuçlarını paylaşan şirketin kararlı bir yatırım programı oluşturması şirketin çeyrek sonucundan pek memnun olmadığı yönünde yorumlanıyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde, yıllık bazda en düşük büyümeye ulaşan şirket büyüme hızındaki düşüşün sorumlusu olarak Galaxy S9 satışlarını işaret etmişti. 

• 80 milyonluk ülke senin kadar yatırım yapamıyorsa, Gel bizim ülkeyi al kurtulak.

Asker gönder adamları kurtar, şimdi bi onlara bak bide bize.

İnsan kahroluyor yemin ediyorum

• Samsung sadece akıllı telefon işinde değil. Bellek ve obüs de yapıyor. Yanlış okumadınız. Otobüs değil obüs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 9 Ağustos 2018; 17:17:37 >
  • Aklı selim insanlar yıllardır farkındalık yaratabilmek için didiniyor. Bizim halk ise dini-dini diyor.

• bu sene kurtuluyorum bu ülkeden inş. bende kaçıyorum darısı başınıza gençler

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

bu sene kurtuluyorum bu ülkeden inş. bende kaçıyorum darısı başınıza gençler
    Gittiğin ülkede anlayışlı bir kadın varsa parası neyse verip anlaşmalı evlilik yapalım, beni de kurtar. Kadına kardeşim gibi davranırım, cinsel seks falan hiçbir şey istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anaaa herkes ülkeden kaçma meraklısı olmuş ya la. Bırakın bu işleri siz kaçmaya harcayacağınız parayla zaten ülke içinde iş kurabilirsiniz.

• Samsung Electronics. Elektroniks. Elektronik. Şunu bir devlet görevlisinin ağzından duyacak mıyım acaba? Gözümüzün önünde bir çok şey ama görmezden geliyoruz!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Gittiğin ülkede anlayışlı bir kadın varsa parası neyse verip anlaşmalı evlilik yapalım, beni de kurtar. Kadına kardeşim gibi davranırım, cinsel seks falan hiçbir şey istemem.

Alıntıları Göster
    kardeşim o zor iş çünkü bazı adiler daha çok para istiyolarmış boşarım yoksa falan diye tehdit ediyolarmış vs... ama bakalım :)
  • Karamsar olmaya gerek yok. Ortada dış müdahale olduğu da açık, kendimize has zorluklarımız olduğu da, bilgisizlik, beceriksizlik ve hatalar olduğu da! Dış şartların ne olduğunun bir önemi yok (var ama yapacak bir şey yok boyun eğerek de bir yere varılmaz, ret ederek de, artistik yaparak da). Önemli olan bizim ne yaptığımız. Doğru yolu bir türlü bulamadık. O yola bir koyulsak, sonra sıkıntı çekeceksek çekelim de en azından doğru şey için çekelim, bedelini ödeyip o zorluktan kurtulalım. Her dönem bize 15-20 seneye mal oluyor, her seferinde daha özümüzü, şansımızı kaybediyoruz. Olaylara bütün bakıp birlik olmak lazım!

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    Senın adına sevındım hocam. Darısı bizim gibi kaçıp kurtulmak isteyenlere diyelim.
    Tabii sonuçta onlara bağlı oluyor her şey, parmaklarında oynatırlar. Bazı uygulamalar aracılığıyla yabancı kızlarla tanıştım ama onlar da Arap, Avrupadakiler kolay kolay düşmedi bana. Lübnan'a, Tunus'a gidip ne yapacağım.

• quote:

Tabii sonuçta onlara bağlı oluyor her şey, parmaklarında oynatırlar. Bazı uygulamalar aracılığıyla yabancı kızlarla tanıştım ama onlar da Arap, Avrupadakiler kolay kolay düşmedi bana. Lübnan'a, Tunus'a gidip ne yapacağım.
    kardeşim ben burdur da bedelli askerlik yerinde 89/3 15 aylık askerlik yaptım
    gurbetçi abilerimiz 5,000 euro verip 21 gün askerlik yapıyolardı(2011 de kaldırıldı bu sistem)
    //////
    benim lübnan da askerlerim vardı hepsi berberdi hepsinde range rover vardı :)
    emin ol şuan biçok yer burdan daha iyi
    //////
    yukarda arkadaşı kandırmışlar dıj güçler falan diye
    amerikanın salak politikası yüzünden DOLARIN bütün dünyada değer kaybettiğini görmemiş piyasaları takip etmiyor sanırım :)
    //////
    TÜRK LİRASI DEĞER KAYBEDİYOR ULAN % 1 MİLYON ENFLASYON OLAN VENEZUELA PARASI BİLE TL KARŞISINDA DEĞER KAZANDI ???????
    İŞTE BEN BU KÖRLER SAĞIRLAR YÜZÜNDEN GİTMEK İSTİYORUM
    BU CEHALET ÇUKURUNDA 5 PARASIZ ÖLÜP GİDECEZ YOKSA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 9 Ağustos 2018; 22:45:14 >

Hocam ben daha üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Maddi durumumuz zaten belli, ülke de Allah'a emanet derken ben de ülkeden gitmek istiyorum. Nasıl yapacağım konusunda ise pek bir fikrim yok. İşkur aracılığıyla yurtdışına işçi olarak gidiliyor ama daha 2 senem var okulu bitirmek için. Avrupa ülkelerinden birini bulamazsam olmadı Arap ülkelerinden birilerini ayartacağım artık. Hani ayıptır söylemesi Google Translate aracılığıyla bile 3-5 kız kaldırmıştım. Onlar da yabancı erkeklere meraklı oluyor genelde. Baktım olmuyor, son çare bunu deneyeceğim. Benim ülkemle hiçbir sorunum yok ama bu insanlar, bu yöneticiler varken bu ülkede daha fazla harcayamam kendimi. Umarım gitmek isteyen herkes gidebilir ve her şey istedikleri gibi olur. Bakalım sonumuz ne olacak.

• Samsung un yaptığı yatırım ülkedeki şirketelerin toplamı kadar

• Koreliler bize karşı minnettar ama Samsung gibi bir dev nedense ülkemize yatırıma ikna edilemiyor. Yöneticiler ne yapıp edip bu yatırımdan pay almaya bakmalıdır.

Neredeyse 100 yıllık koç samsungun %1 i ediyor, yazık bizim özel sektörde de iş yok maalesef.

• quote:

Hocam ben daha üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Maddi durumumuz zaten belli, ülke de Allah'a emanet derken ben de ülkeden gitmek istiyorum. Nasıl yapacağım konusunda ise pek bir fikrim yok. İşkur aracılığıyla yurtdışına işçi olarak gidiliyor ama daha 2 senem var okulu bitirmek için. Avrupa ülkelerinden birini bulamazsam olmadı Arap ülkelerinden birilerini ayartacağım artık. Hani ayıptır söylemesi Google Translate aracılığıyla bile 3-5 kız kaldırmıştım. Onlar da yabancı erkeklere meraklı oluyor genelde. Baktım olmuyor, son çare bunu deneyeceğim. Benim ülkemle hiçbir sorunum yok ama bu insanlar, bu yöneticiler varken bu ülkede daha fazla harcayamam kendimi. Umarım gitmek isteyen herkes gidebilir ve her şey istedikleri gibi olur. Bakalım sonumuz ne olacak.
    senin için en mükemmel ülke almanya kardeşim bu adamı takip et göreceksin

3,000(üç bin) almancı abimizle konuştum hiçbiri dönmek istemiyo hep batıyo ediyo diyolar meğerse siz onların işini ellerinden almayın diye sizin gelmemeniz için elinden geleni yapıyorlar :)

Teşekkür ederim, bakacağız artık..

Almanya bizi kıskanıyor. Umarım ben de Alamancı olurum da ülkemizi kıskanırım.

• Italya o konuda iyi sadece 2 yil evli kalman yetiyor ve evlenip italyaya geldiğinde 6 ay içinde süresiz oturum alirsin 5 yil evlilikle vatandaşlık 😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.