Şimdi Ara

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Model S çalışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2009 yılında konsept olarak karşımıza çıkan ve yaklaşık 6 yıldır yollarda olan Tesla Model S’in tasarımı oldukça eskidi. Özellikle dev otomobil üreticilerinin elektrikli araç pazarına adım attığı şu günlerde daha rekabetçi olmak adına yenilenmesi gerekiyor. Bunun farkında olan Tesla, Model S ve Model X’in 2019’un son çeyreğinde yenileneceğini duyurdu. Tam da bu güncelleme için önümüzde uzunca bir süre var derken, Türk tasarımcı Emre Husmen’in bu etkileyici çalışması karşımıza çıktı.

ABD merkezli Tesla’nın elektrikli otomobillerini tasarlarken olabildiğince minimalist bir yaklaşım sergilediğini biliyoruz. Fakat Emre Husmen’in imzasını taşıyan bu çalışma Tesla Model S’i çok daha sportif ve gücünü birebir yansıtan bir otomobil haline getirmiş. Dış tasarımın dikkat çeken detayları arasında panoramik tavan, aerodinamik odaklı yüzeyler, C şeklinde lazer farlar, yine C şeklinde OLED stop lambaları ve keskin hatlar bulunuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Emre Husmen’in yeni Tesla Model S’i konu alan çalışmasında otomobilin kabini de oldukça ilgi çekici. Merkezde yer alan bilgi-eğlence ekranı yine mevcut, fakat bu kez 19 inçlik kavisli bir OLED ekran olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca direksiyon üzerinde de kişiselleştirilebilir OLED ekran bulunuyor. Husmen, yeni Tesla Model S’in seviye 5 otonom teknolojisine ve çift elektrik motoru sayesinde önden, arkadan ya da dört çeker seçimine imkan veren akıllı çekiş sistemine sahip olabileceğini söylüyor.

• Ön kısım çok reanult olmuş. Arka bir kaç markayı andırıyor benim aklıma ilk audi geldi mesela. Ama yine de oldukça özgün.

Benim yeni tasarımları genel olarak göz yorucu buluyorum. civic, jazz, c-hr bakınca detaylarda boğulup yoruyor insanı. Araba mümkün mertebe sade olmalı.
    Tesla bu konuda en beğendiğim firmalardan. Her ne kadar güzel bir tasarım olsa da Tesla'nın tasarım diliyle taban tabana zıt gibi duruyor.

• Önden Renault Civic karışık yandan hemen hemen Civic arkadan Audi .. güzel kombin ????

• tasarım güzel fakat farklı marka/modelleri çok andırıyor. orijinal pek değil. Şahsen şuan ki model s tasarımını gayet orijinal buluyorum.

edit: ama iç tasarıma diyecek laf yok on numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaomss -- 8 Ağustos 2018; 17:35:42 >
  • önden şu arkadan bu yorumlarıda gelmiş naber naptınız

• Arkadaş Renault’tan çok etkilenmiş belli ki jant, ön ledler, genel görünüş...

• Bu fark şekli Reanult ile ikonikleştiyse değiştirmesinde fayda var, onun dışında Tesla "T" logosunu ben sevemedim, ön kısımda TESLA yazsa daha iyi olur görüşündeyim.

• Araç çok başarılı olmuş ancak esinlenmeler çok fazla. Geliştirilebilir, güzel inovatif bir tasarım olmuş.
  • Otomobil tasarımı bir bütündür. Güzel bir tasarım yapmanız üretilebilir olduğu anlamını taşımaz çoğu zaman. Dış tasarımın iç hacme yansımasından, sağlamlığa, areodinamiğe kadar bir çok faktör aynı anda söz konusu. Bunların denge içinde olması gerekiyor. Ama model s in sınıfı için biraz fazla agresif duruyor olsa da özellikle ön tarafı oldukça beğendim. Tabi biz Teslayı falan ancak rüyamızda görürüz orası ayrı.

• Megane mı la bu dedim başta ama beğendim şahsen. Model S'in yeni kasası olsa rahat gideri var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • E bunun 4 tane tekeri var?? Direk Polo çizseydiniz !

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Masaratiye benzeten tek ben miyim?

• Chris bangle in alev formu tasarımı uyguladıgı bmw modellerine çok benzettim.

• Renault megane,maseratti,bmw .. benzetmedigimiz kalmadı.demekki hiçbirine benzemiyor.illa çamur atacaksınız

• Tasarlarken aerodinamiği hesaba katıyorlar mı? Maketini yapıp duman üflüyorlar mı? Hesaba katmıyorlarsa, kağıttan çıkan tasarımın gerçeğe uygulanması ne kadar mümkün olabilir ki?

• Birazda aston martin havası yok değil :) şaka şaka. 9,12,13 no'lu resimler olayı bitirmiş. Çok güzel bir çalışma olmuş. Tasarım bile olsa Üniversitelerde üretilen facia amatör otolardan sonra ilaç gibi gelen bir model çalışması olmuş.
  • Bence tasarım çok güzel. Ama bi 4-5 sene önce tasarlanmış olması gerekirdi. Piyasada ne megane 4 nede civic olucaktı. Arka tasarımdaki a7 çizgileri dışında en azından özgün bir tasarım denirdi. Şuan toplama bir tasarım olmuş. Şahsen ön farlardaki c uzantı renault ile birleşmiş onu kullanmak mantıksız. Hee onuda kullanmasan bu sefer mustang derdik ya neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 8 Ağustos 2018; 21:14:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli araç için Tasarım aramaya gerek yok. Bu tasarımı endüstriyel hale getirip (hava direncini uygun hale getirmek mesela) üretmek mantıklı gözüküyor.

• Ön renault arka jaguar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benzetme yapanlara kızmış ama unutmayınız ki tasarımda ESINLENME olmazsa olmazdır. Her tasarım birbirinden izler taşır. Fakat burada pastiji abartıp, diğer araçlardan karakteristik öğeleri almışlar, özellikle burundaki megane ve geneldeki civic ile masserati oldukça ucuzlaştırmış yani ÖZGÜNLÜKTEN alıkoymuş tasarımı. Bu hoş değil.

SORU: Ne yapacaktı peki ?
    CEVAP: Tasarıma ve çalışmaya devam...

'' BİZİ ANCAK ÇALIŞMAK KURTARIR ''
    M.K. ATATÜRK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 9 Ağustos 2018; 0:7:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.