Şimdi Ara

Yerli ve elektrikli minibüs tam not aldı! İşte BMW motorlu Karsan Jest Electric

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
4.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

En çok kullandığımız toplu ulaşım araçlarından biri olan minibüsler, çevre dostu araçlar olmaya bir adım daha yaklaştı. Yerli üretici Karsan’ın BMW ile elektrik motorlu araçlar için gerçekleştirdiği tedarik anlaşmasının ilk meyvesi olan Jest Electric, BMW mühendislerinden tam not aldı.

Çevre dostu motoruyla toplu ulaşıma yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Karsan Jest Electric, Almanya’nın Münih şehrinde bulunan Maisach pistinde BMW mühendislerince test edildi. Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Jest Electric’in BMW tarafından çok beğenildiğini ve onay aldığını dile getirdi.

Karsan Jest Electric’in seri üretimine Hannover Fuarı’ndan sonra başlayacaklarını belirten Arpacıoğlu, şimdiden Avrupa’dan sipariş almaya başladıklarını ifade etti. Jest Electric’i Avrupa ve ABD pazarında yaygın hale getirmek istediklerini, bu doğrultuda stratejik ortaklıklarını geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

Karsan Jest Electric özellikleri

Karsan Jest Electric’e güç veren BMW imzalı elektrik motoru sürekli olarak 170 beygir güç ve 290 Nm tork üretiyor. 33 ve 66 kWh olmak üzere iki farklı batarya ile tercih edilebilen elektrikli minibüs, maksimum 165 kilometre menzil sunabiliyor. Standart şarj cihazı ile 8 saatte doldurulabilen bataryalar hızlı şarj istasyonlarında 1,2 saatte tam doluma ulaştırılabiliyor. Rejeneratif fren sistemi de bataryaların yüzde 25 oranında kendi kendini şarj etmesine imkan veriyor. Jest Electric’in talebe bağlı olarak Wi-Fi uyumlu altyapı sağlayabileceği de belirtiliyor.

• Benim bildiğim dolmuşlar kontak kapatmıyor mecbur kalmadıkça. Şoför değişmi oluyor o kadar. Yani burda kullandığım birkaç hatta böyle.

Maksimum menzil 165 diyor, gerçekte 150 diyelim biz ona, gerçekten yetersiz.

Motor başarılıdır ona lafım yok ama ticari bi araçta daha fazla menzil olmalı.
  • en azından 200 - 250 km menzil olsaydı şehir içi çalışan dolmuşların işini görürdü

• Bmw motorlu yerli aracımız sağolsun Bmw’den onay aldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BMW motorunun i3 e hayrı yok, minibüse ne faydası olacak ben anlamadım...

Bu arada 1,2 saat ne ya? tırlattı millet yemin ederim

• Dolum süreside nokta atışıyla belirlenmiş sanırım1 2 saat nedir abi,bu ya 1 saat olur ya 2 saat olut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Menzil sıkıntı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 saat 12 dk de doluyormus iste ne tatava yaptiniz.

• KIZILAY SİNCAN arasına bundan istiyoruz

• Elektriksiz olanı Adana'da çok yaygın...

Ama şu direksiyon ney be kardeşim,hiç uymuş mu o ekranların olduğu araca
    Yerli ve elektrikli minibüs tam not aldı! İşte BMW motorlu Karsan Jest Electric
  • cidden garip bir ülke
    ilk önce çağ dışı magirusları trafikten kaldırın arkasında gidemiyorsun dumana boğuyor yazıktır günahtır

• Menzil çok kısa.Bu linkteki otobüse bakınca çok tutmaz gibi geliyor.https://ovokublog.wordpress.com/2018/04/05/proterranin-menzil-rekortmeni-elektrikli-otobusu-cift-motorlu-versiyonuyla-performansi-yeni-boyuta-tasiyor/

• Magirusla trafik kurallarini hice sayan minibusculeri bu araclarla dusunun

• bizi kıskanan milletle beraber yerli ve milli araç mı üretmişiz?
  • Dolmuşları bilmiyorum ama İstanbul'da bir İETT otobüsünün günlük ortalaması 167km civarı. Yani bu değeri hedeflemişler gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Menzil sıkıntı

Aslında değil. Zaten bir dolmuş 2 tur atsa sonra şarj için zamanı oluyor. Motor İ3 un motoru. Gayet iyi motor.

Sorun dolmuş şoförleri...

• mokinto kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim dolmuşlar kontak kapatmıyor mecbur kalmadıkça. Şoför değişmi oluyor o kadar. Yani burda kullandığım birkaç hatta böyle.

Maksimum menzil 165 diyor, gerçekte 150 diyelim biz ona, gerçekten yetersiz.

Motor başarılıdır ona lafım yok ama ticari bi araçta daha fazla menzil olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine yalan dolan, eskiden kızardım şimdi ise sadece gülüyorum

• once adam gibi binek araci yapsinlar. yuk araclarinda kullanilan makas yaylari binek aracinda kullaniyorlar ondan sonra arac dangir dungur gidiyor, her yeri ayri sallaniyor, ayri titriyor, telefonda iki sey okumaya kalksan sarsintidan arac tutuyor. insan degil hayvan tasiyorlar.

• ben daha çok derindere motorlu araçların ürettiği ve 3. hava limanında kullanılacak özel elektrikli kamyonları merak ediyorum.
    bu araçları da o teknoloji ile yapmaları lazımdı. belki 2. versiyonda derinderenin sistemine geçerler.
  • Motor yerli değilse araca yerli demesinler

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.