Şimdi Ara

Ev Yapımı Pizza Tarifi (Resimli tabii ki)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
140
Favori
1.731.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var.
    Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant) eklenerek karıştırılır. 3 su bardağı unun ortasına tuz, bir kaşık sıvı yağ, şeker-su-maya karışımı eklenip, yoğurulur ve yarım saat-40 dakika dinlendirilir.

Malzemeler: (ekleme-çıkarma yapabilirsiniz, kekik vb. baharat ekleyebilirsiniz)
    300gr rendelenmiş kaşar, salam, sucuk, sosis, zeytin, biber, domates, 4-5 tane mantar, salça

Dinlenmiş hamuru, yağlanmış tepsiye, sulandırılmış 1-2 kaşık salçayı da hamurun üstüne elimizle yayıyoruz

Kaşarın 1/3'ünü salçanın üzerine serpiyoruz

Düzenleme: Fotoğraflar silinmiş, son sayfadan yeni fotoğraf ekliyorum.

Altta sos, kaşar, sosis, sucuk

Biraz salam

Çocuklar fazla çeşit sevmiyor.
    Bize mantar, biber, zeytin, çeri domates.

En üste birz daha kaşar. Fırına.

Pişti. Özellikle bizim taraf harika. Hiçbir yerde bu kadar iyisini yiyemiyorum.

En üste koyduğunuz kaşarı fırından çıkarmadan 2-3 dakika önce koyarsanız yanmaz erir.
    Afiyet olsun. Böyle bir pizzayı da dışarda yiyemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 17 Ağustos 2014; 14:27:34 >

• evde pizzaya bayılırım. ben daha çok Türk stili değil de italyan napolitan tarzı seviyorum. Kendi hamur tarifimi de koyuyorum. Peynirli pizzam kendi köy peynirlerimden karıştırdığım biraz da parmesan rendelediğim güzel bir tarif.

3 peynirli
    Karışık
    Tarif

• şubat başlarında 94 kilo gördüğüm zaman hayatımdan, hamur, ekmek, cola, cips, şeker tatlı herşeyi çıkarttım. Şu an kilom 81 kilo ve spor yapıyorum. Bu pizzaların tadınızda özledim ama zayıflamanın verdiği mutluluk pizzanın verdiği tatdan daha doyurucu...:)

herkese afiyet olsun
  • Nasıl olmuş arkadaşlar ? Fazlası varmı ? Alt kısım hamur kalin mı olmuş ?
  • ne zamandır ev yapımı yemedim. yarın yesem iyi olacak evde daha bi başka oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcquazer

Ellerinize sağlık. :)

Teşekkürler hocam, malzemeyi bocaladım, dilimleri zor ayırdım. Sucuğu bimden aldım, 300 gr tombik marka. Normalde tavuk sucuk hiç yemem, ama bunu almışlar eve kaç gün sonra farkettim tavuk olduğunu, tadı danayı aratmıyor, fiyatı 3.60. Yarısını koydum, tavada boş yer kalmadı nerdeyse, kaşarda 2 kaseydi, fotoğrafta az görünüyor, ama çoktu. Tepside ufak değil 35-40 cm Hedefim maliyeti 4 liraya düşürmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baveran -- 25 Aralık 2015; 19:15:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

mayalanma süresi ne kadardır peki? yarım saat, 45 dakika gibi mi?
    Aynen. Kabı strece sar yada havlu sofra vs kapat iyice. Yazın yarım saat yeterli.
    Ben malzemeyi hamuru açıp dosedikten sonra o şekilde bı 15 dakika daha bırakıyorum mayalanmaya. Sonra fırına atıyorum 180 200 derece gibi.

Bu şekilde biraz daha yumuşak bı hamur elde edersin. Zaten en güzeli demem yanılma. 3 5 sefer sonra kurt
    Olursun

• quote:

Orjinalden alıntı: TµGy

aynısını annem yıllardır yapıyor valla. pizzacılar alt etmiş yanında

Temiz, ucuz, porsiyon değil, doyana kadar
  • Yapabildiğim bi pizza var bi de patatesli börek başka etkileyici yemek yapmayı bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBADFA1C8 -- 30 Ocak 2012; 13:51:26 >
  • dominos pizza extravaganza extralarge favorimmm... 4 kişi 2 tane alıp yumuluyoruz valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 9 Nisan 2007; 22:00:18 >
  • Bundan 3 tepsi yesem yine de doymam...
  • Yıllar sonra konu sahibinden yeni fotoğraflar:

Fırından 2 ekmek hamuruna biraz daha un katıp oklava ile yayıyoruz, fazla kabarmıyor, ince kalıyor.

Altta sos, kaşar, sosis, sucuk

Biraz salam

Çocuklar fazla çeşit sevmiyor.
    Bize mantar, biber, zeytin, çeri domates.

En üste birz daha kaşar. Fırına.

Pişti. Özellikle bizim taraf harika. Hiçbir yerde bu kadar iyisini yiyemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 8 Ocak 2014; 23:11:21 >

• dışardan o iğrenç pizzalara para verip boş yere kazıklanmayın . evinizde malzemenizi kullanıp mis gibi pizzanızı yapın doya doya yiyin

Ev Yapımı Pizza Tarifi (Resimli tabii ki)  Ev Yapımı Pizza Tarifi (Resimli tabii ki)

• 1.6 milyon hit almış bir konu, pizza üzerine olması ve bu kadar hit alması
    Bence bu konu sayesinde bir çok kişi Dominos,Pizza Hut gibi firmalara tonla para kaptırmaktan kurtarılmıştır.
  • Bugün bende yapayım dedim.Hep kare yapardım ama bu sefer Domino's gibi olsun diyip hem yuvarlak yaptım hemde kenarlarına kaşar koydum.Ayrıca evde ne sucuk vardı nede sosis,salam.Vejeteryan yapacaktım ki buzluktaki tavuk göğsünü görene kadar.İlk olarak tavuk göğsünü haşladım.Sonrasında hamura şekil verip içinde malzemeleri koydum ve doğruuuuuuu fırına.Şuan fırında bir 5dk sonra çıkarıp kaşarınıda üstüne dökücem.Sosuda bu sefer değişik yaptım.(bkz:yapmışken en iyisinden yapayım mantğı)İlk olarak domates rendeledim ardından onu ocağa koyup,ocağın altını açtım ve içine ketçap ile biraz sarımsak koydum(tabi sarımsağıda rendeledim).Biraz soğumaya bıraktıktan sonra üstüne dağıttım.Normalde sadece ketçap koyardım altına tadıda güzel olurdu ama bu sos ile çok daha güzel olucağına inanıyorum.Neyse hemen içine koyduklarımı yazayım.SS ler akşama hem pişmiş hem pişmeden önceki hali olarak gelicekKonuyu açan arkadaşa baştan baştan teşekkür ediyorum

-Haşlanmış tavuk göğsü
    -Mısır
    -Soğan
    -Biber
    -Mantar
    -Siyah zeytin

Edit:inanmıyordum ama bildiğin Domino's pizza oldu bu.Görünütüsünden tadına kadar aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Carter -- 21 Eylül 2014; 18:15:11 >

• İnsanın kendini aşması bu olsa gerek.
    Üç aşamada pişirildi.
    Önce hamur ve üzerindeki sos 5-6 dakika, sonra malzemelerle birlikte 15 dakika,
    en son da üst kaşarı konup kaşar eriyene kadar.

• Benimkide böyle oldu, afiyet olsun herkese.
  • Millet neredesiniz
    Bende denedim bugün pideciden hamur aldım, biraz sıvıyağ ekleyip yoğurdum, baktım çok yağlı tepsinin altına yağ sürmedim, biraz yapıştı ama yine iyiydi. Maliyet hesabı yaparsak, malzemeleri bol koydum, 1.5 tepsi rahat çıkardı bu malzemelerle.
    Kaşar 4 lira
    Sucuk 1.80
    Hamur 1.20
    Toplam, 8 lirayı geçmedi.
    Çok beğendim, ama çoluk çocuk derken zar zor 1 dilim kısmet oldu

• dominosun büyük boy pizzalarına 45 lira fiyatlarını gördükten sonra,herkese bu konuyu gösteresim geliyo evde koyduğumuz bol malzemelerle bizim ev pizzalarını 80-90 liraya satmamız lazım o firmalara kıyasla
  • Ellerinize sağlık. :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.