Şimdi Ara

Coffe Lake-S işlemcilerin çıkış tarihi sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarı iletken devi Intel’in 8 çekirdekli modelini sunacağı Coffee Lake-S işlemcilerinin çıkış tarihinin yaklaşmasıyla yeni çözümlere dair bir çok detay gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Öyle ki Intel’in tepe modelde ısı dağıtıcı ve yonga arasında lehim kullanacağı dahi artık biliniyor.

Son gelen haberlerde ise işlemcilerin merakla beklenen çıkış tarihine yer verildi. Sızdırılan yol haritasına göre firma 6 ve 8 çekirdekli Coffee Lake-S işlemcilerini önümüzdeki ekim ayında lanse edecek.

2019'ın aylarında aile genişleyecek

Diğer taraftan Intel’in Coffee Lake-S ailesini 2019’un ilk çeyreğinde çarpan kilitli modellerle çeşitlendireceğini de belirtelim. Son olarak Z390 anakartların da benzer zamanlarda raflardaki yerlerini alacağını söyleyebiliriz ancak gelen bilgilere göre H310 yongasetli anakartlarda dahi yeni modeller kullanılabileceğe benziyor.

• Sen nelere kadirsin amd :)

• Ya intel efendi öpe öpe o lehimi yapacaksınız.
  • Haber metni zaten fazla uzun değildi, tekrar okudum ve tepe modelde lehim kullanılacağı yönündeki açıklamaya takıldım. 8ç modelde lehim olacak 6ç modelde ise diş macununa devam gibi anladım, acaba yanlış mı anladım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • setek01 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam ipana marka olacakmış henüz resmi açıklama gelmedi ama nane aromalı olacağı söyleniyor macun için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: northwood

Aynen öyle hocam ipana marka olacakmış henüz resmi açıklama gelmedi ama nane aromalı olacağı söyleniyor macun için.
    İstediğiniz kadar intel fanboyluğu ve seviciliği yapın. Amd bulldozerden sonra senelerce işlemci tarafında kabuğuna çekilip öyle bi dersine çalıştıki seneler sonra 1. Nesil ryzen işlemcileriyle birlikte intele kök söktürdü artık senin dişli bir rakibiniz diyerekten i3 leri 4 i5 leri 6 i7 leri 8 çekirdek yapmak zorunda kaldı. Ayrıca meltdown ve spectre açıklarıyla bir çok intel kullanıcısını kaybedip amd bunları kendine çekip pazar payını, kârlarını ve hisselerini sürekli arttırıp durdu.

Eskiden amd intele göre hareket ederdi şimdi intel amdnin hamlelerini izleyip ona göre karşısında yer almaya çalışıyor. Amd öyle şeylere kadirki sizin haberiniz yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Hocam intel fan boyu olduğumu düşünüyorsanız profil fotoğrafıma bir bakın en azından

• Coffe Lake-S-Plus

• northwood kullanıcısına yanıt
    Ikili ajanlik yapiyorsunuz, resim kimseyi aldatamaz. Reddit'e agiz kokununuzun nane aromali oldugunu okudum

Bu arada dogru mu bu nane olayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Yok hocam işin esprisi o

• Arkadaş niye kimse şu donanımsal açıklardan bahsetmiyor. Kardeşim yeni nesil seri çıkartıyorsun, şu donanımsal sıkıntıları giderdik de. Bilgilendir.

• quote:

Orijinalden alıntı: northwood

Hocam intel fan boyu olduğumu düşünüyorsanız profil fotoğrafıma bir bakın en azından
    Mini dh kullanıyorum. O yüzden hiç bi pp gözükmüyor. Mobil çok saçmaladığı için. Düzenleye basıyorum nereye konu açmak istiyorsunuz diyor. Cevapla diyorum alıntı diyorum tık yok.

Doğrudur minide görünmüyor tasarruf için

• setek01 kullanıcısına yanıt
    i9 9900K 8/16

Buna lehim yapmazsa duman çıkar :)

i7 9700K 8/8 olana da gerekir aslında, ama Intel bu belli olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

i9 9900K 8/16

Buna lehim yapmazsa duman çıkar :)

i7 9700K 8/8 olana da gerekir aslında, ama Intel bu belli olmaz.

Evet o noktayı gözden kaçırmışım, tepe modeli 8c olunca bir alt model 6/12 olur sanıyordum. 8/8 model gelecekse 6/12 de olmayacaktır herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • spectre ve meltdown açıkları ile canlı yayında efsane seri yakında yayında...
    Kimin fanboy olduğu belli hocam,her çeyrek 3 milyar dolar üzeri Ar-Ge bütçesi açıklayan firmayla daha 1080Ti rakibi çıkarmaktan aciz fırmayı kıyaslıyorsunuz. İşlemcilerinde 8 çekirdek var da ne oldu,9900K tüm Ryzen ailesine kök söktürecek

• neyleyim ben bu leymi !?

• Intel fanları bile beklemiyor bu işlemciyi; sanki devrim yapmışlar, şaka gibi sızdırıldı diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihakki -- 3 Ağustos 2018; 18:40:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2EF209ABE

Sen nelere kadirsin amd :)
    Ne alaka teknoloji gelişiyor , ekran kartları ve oyunlar gelişiyor işlemci yerinde mi sayacakti?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.