Şimdi Ara

Akıllı telefon boyutundaki dizüstü bilgisayar GPD Pocket'in yeni modeli çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bazılarımız bilgisayarlarda en çok taşınabilirliğe önem veririz. Hatta cebime sığsın ama aynı zamanda da bir bilgisayar kadar güçlü özellikleri olsun isteriz. GPD Pocket 2 böyle bir dizüstü bilgisayar. 7 inçlik dokunmatik ekranı ve klavyesi var.

GPD Pocket 2, ilk versiyonuna göre iki kat daha güçlü olma iddiasında. Gorilla Glass 4 ile güçlendirilen IPS dokunmatik ekran, 1900x1200 piksel çözünürlüğe sahip ve 8 milimetre kalınlığında. Cihazın diğer teknik özellikleri şöyle:

- Çift çekirdekli Intel m3-7Y30 işlemci (entegre HD grafik işlemciye sahip)
    - 4 veya 8 GB LPDDR3 RAM
    - 128 GB SSD depolama
    - Piksel yoğunluğu: 323 PPI
    - SD kart desteği
    - Bluetooth 4.1
    - 802.11a /ac /b /g /n destekli kablosuz internet bağlantısı
    - 2 adet USB bağlantı noktası
    - 1 adet USB-C girişi
    - 6800 mAh Lityum Polimer pil (6-8 saat arası pil ömrü sunuyor) 
    - 465 gram ağırlık 

Windows 10 Home 64 bit işletim sistemine sahip ürüne, Ubuntu gibi Linux tabanlı sistemler de kurabiliyorsunuz. Üründe bir trackpad (fare hareketi için kullanılan dokunma alanı) yerine optik parmak hareketi algılayıcısı bulunuyor. Böylece yerden tasarruf ediliyor ve daha küçük bir tasarım ortaya çıkıyor.

Bilgisayarın 4 GB RAM'e sahip versiyonu 529 Dolar'dan başlıyor. 8 GB'lık versiyonu içinse en az 599 Dolar'ı gözden çıkarmalısınız. Buradan ürünün web sayfasına gidebilir ve aşağıdan bilgisayarın iki modelini kıyaslayan bir videoyu izleyebilirsiniz (GPD Pocket 1 vs GPD Pocket 2).

• Oha! Çok güzel! Nedir bu?

• Klasik soru: GTA V kaldırır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 inch MacBook ile benzer donanıma sahip, boyutu için fazlasıyla iyi bana göre.

Türkiye'de olsa keşke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemci neden yine intel, sadece m3-7Y30 (entegre HD grafik işlemciye sahip) olduğundan mı ?

• Yeni Orijinal GPD Cep 7 Inç Mini Dizüstü UMPC Windows 10 Sistemi Alüminyum Kabuk CPU x7-Z8750 8 GB/128 GB (Gümüş)

http://s.aliexpress.com/RvayUz6r?fromSns=Copy to Clipboard

İlk versiyonu almak isteyen olursa

• Artk cep telfonları 7" oldu bu tur cihazlar en azından 9" den baslamalı...

• Asus zenfone5 i 2016 yılında windows7 kurdum. Üzerine autocad ve solidworksü kurdum. İki gün işimi gördükten sonra androide geri yükledim.
    Bunun için notebook almaktansa ikinci el intel işlemcili tablet veya telefon işini görür.Normal pc gibi rahat ve hızlı kullanılmaz ama illaki bu şekilde olsun diyenlerin işini görür. Ofis pc si gibi işine yarar. Zaten hometech in tabletleri var piyasada w10 yüklü.

• Üstad buna ARM işlemci koysaydınız ya.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.