Şimdi Ara

Galaxy Note 9 büyük bir soğutma çözümüne sahip olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amiral gemi akıllı telefonlarda donanım güçlü hale geldikçe soğutma sistemi de şart olmaya başladı. Donanımı zorlayacak fonksiyonlar koyan üreticiler tedbiren de olsa soğutma sistemine yer veriyor.

Galaxy Note 9 özellikleri

Önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Galaxy Note 9 modelinde büyük bir soğutma borusu kullanılacağı ifade edildi. Telefonu zorlayacak belirli fonksiyonlarda ısı borusu denge sağlayacak.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Pocophone F1 detaylanıyor

Snapdragon 845 veya Exynos 9810 yonga seti ile gelecek olan model sadece oyun anlamında zorlanmayacak. Samsung DeX aksesuarı haricinde telefonun doğrudan harici ekranlara bağlanabileceği ifade ediliyor. Bu esnada işlemci ve grafik biriminin aşırı ısınmasının önüne geçmek için ısı borusu devreye girecek.

Normalde Samsung DeX aksesuarında da pasif bir soğutma çözümü yer alıyor ve zorlu işlemlerde ısınmayı engelliyordu. Şimdi her iki cihazda da soğutma çözümü yer almış olacak. Diğer taraftan bazı kaynaklar gelecek oyuncu odaklı telefona yönelik olarak bu çözümün kullanıldığı ve bir nevi de test edilmiş olacağı ifade ediliyor.  

• fanlı olurmuş :)

• -Bu ne note 8'in aynısı olmuş?

-Napalım ne diyelim ki farklı olsun?

-Pasif soğutması var deriz ne olacak.

Soğutma da önemli önemsiz değil demiyorum. Ama gerçekten note 8 'in aynısı cihazı yeni diye süreceklerine note8 e yazılım desteğini 3-4 sene yapsalar daha çok satardı. Şu zamanda ekranlardan işlemcilerden soğutmalardan çok batarya süresi lazım. Yeni batarya teknolojileri geliştirmek yerine yerinde sayar olundu.

• Tek suçu kopya çekmek kullanıcısına yanıt
    ipon 6 , ipon 6s, ipon 7 ipon 8 hepsi ayni ama kimse sikayetci degil
  • Dediğiniz doğru ama kendi işletim sistemleri olduğu için ve alternatifi olmadığı için adamlar ne yapsa alınıyor. Onların avantajı o. Samsung ne zaman kendi ekosistemini oluşturur o zaman böyle lüksün olabilir diye düşünüyorum. Benim şuanki telefonum s7 edge. Değiştirirsem note serisi ile değişmek istiyorum ama gerçekten bi farklılık yok. Şuan direk note 10 beklemeye başladım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Valla şu yorumları papağan gibi söylemekten bıkmadınız. Hali hazırda kullanılan batarya teknolojisinde imkanlar el verdiğince enerji yoğunluğunu artırma veya daha hızlı şarj çözümleri geliştiriliyor. Ama bir anda bataryada kullanılan temel malzemelerin ve tekniğin değiştirilmesini beklemek hayalcilikten başka bir şey değil. Bir gün batarya devrimi elbet olacak ama güncel teknolojiler bunu olabilir kılmaya yeterli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Zaten hiç bir modelin bir sonraki versiyonu almaya değer değil, en azından ülkenin şu durumunda.
    Aldığım telefonları en az 5 sene kullandığım için beni ciddi fark hissediyorum.
  • Note8 de borulu sogutma var. Birazcik daha buyuk olmasi pratikte kac derece isi dusurecek ortada test kiyaslama durumu var mi : Yani Ayni islemcili ama biri kalin boru oteki de ince olani ama islemcileri ayni olan bir testler sonucu paylasilsaydi.

Balon haber derim ... Abartili da olabilir ...

Kasasi S9 Plus tan buyuk olmasi sebbeiyle zaten isi tahliyesi zaten basarili verimli olacaktir kendi kendine .

Ama gercek manada isi tahliyesi ne kadar yuzdelik verimle yapiliyor islemcisi ayni borulari farkli testlerin sonuclari olmali.

• Evolution of the Porsche 911

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLNIGHTMARE -- 31 Temmuz 2018; 14:10:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tstctstc

ipon 6 , ipon 6s, ipon 7 ipon 8 hepsi ayni ama kimse sikayetci degil

Çünkü o ısırılmış elma bir kere tmm mı .sss

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hayal edebiliyormusun elma yada armut almak arasında hiç fark yokken armut almayı tercih ediyorum. Sen yapabilir miydin?

• Konuşurken sırf birşeyler biliyorum ben havasında konuşmayı ne zaman bırakacaksınız acaba?
    Adamlar zaten note5 den itibaren donanim kalitesine, tasarımın şıklığına yatırım yapıyorlar ve geliştirmeye devam ediyorlar. 1 sene içinde ne yapmalarını bekliyosunuz? Android ekosisteminin en şık telefonu note 8 buna itiraz eden çıkacağını sanmıyorum. Note 9 da ne yapacak bu adamlar ufak tefek tasarım iyilestirmesine gitmeleri gayet makul. Samsung resmen tasarımda rakiplerinin 3 sene öncesinden gidiyor zaten

• Ben adana karpuzu alıyorum mutluyum

• celikmuhammedd kullanıcısına yanıt
    İlk önce Uslubunu düzelt sonra konuşalım. Bişey bildiğim için yorum yapmadım. Dışardan bakıp satın alacak kafa ile yorum yaptım. Şuan s7 edge kullanıyorum. Sıradaki telefonumda note 10 olur büyük ihtimalle çünkü note 8 de note 9 da heyecan yaratmadı note 7 kadar bende. Note 7 almak çok istemiştim batarya olayı olunca s7 aldım. Şimdi sıradaki telefonu bekliyorum. Ne zaman ekrandan parmak izi koyar face idyi adam gibi yaparlar bataryayı da düzeltirler o zaman yeni telefon alırım. O zamana kadar da s7 yi kullanmaya devam edecem.

Birader 10 dakika önce full et yedim yanıyorum 1 adana karpuzu olsa da bizde faydalansak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 31 Temmuz 2018; 22:23:14 >
  • Çinden istetiriz getirirler. Hemde yarı fiyatına kargo ücetsiz
    Yanıyorum diyorum çin diyorsun ışınlanma oluyor mu?

• Onu japonlardan beklemek gerek ama kendilerininde işleri iyi değil ofis kapatıyorlar

Karpuz yok diyorsun yanii?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.