Şimdi Ara

Huawei, Samsung'u sollayarak ilk katlanabilir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başta Samsung olmak üzere, akıllı telefon pazarındaki birçok firmanın dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürmek için çalıştığını biliyoruz. Her ne kadar Samsung'un bu ilki gerçekleştirmesi muhtemel gibi görünse de Huawei son bir hamle ile Güney Koreli şirketi geçmek istiyor.

Huawei dünyada bir ilki gerçekleştirmeye kararlı

Sektöre yakın isimlere ve endüstri kaynaklarına göre Huawei, şu anda esnek bir ekrana sahip tamamen işlevsel bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu üretmek için oldukça fazla bir çaba sarfettiği öne sürülen Çinli Huawei, Samsung'u bitiş çizgisine az bir mesafe kala küçük bir farkla geçmeye hazırlanıyor.

Şimdilik Samsung'un katlanabilir Galaxy akıllı telefonunu 2019 yılının başlarında ve muhtemelen MWC 2019'dan önce piyasaya sürmeye hazırlandığını biliyoruz. Eğer Huawei bir ilki gerçekleştirmek istiyorsa, cihazı 2018'in sonlarına doğru piyasaya sunması gerekiyor. Gelen diğer bir haber ise Huawei'nin de dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu için yüksek bir fiyat belirlediği yönünde. Zira Samsung'un piyasaya süreceği cihazın 1.500 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

• katlanabilir telefon yapmak icin katlanabilir bir ekrana sahip olmak gerekiyor.Huawei ekran uretmedigine gore nerden alacaklar boyle bir tur ekrani bence uydurmasyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: tstctstc

katlanabilir telefon yapmak icin katlanabilir bir ekrana sahip olmak gerekiyor.Huawei ekran uretmedigine gore nerden alacaklar boyle bir tur ekrani bence uydurmasyon.

Aynen mesela lenovo dünyanın en büyük oled ekran üreticisi o yüzden yapabildi tabi...!

• İyide neden? Ben neden telefonumu katlamak isteyeyim? Kullanımda bana bir kolaylık mı sağlayacak? Ben bunu çözemedim.
    Aklıma gelen tek artısı katlayıp çantaya koyunca ekran çizilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: MiyopBey

İyide neden? Ben neden telefonumu katlamak isteyeyim? Kullanımda bana bir kolaylık mı sağlayacak? Ben bunu çözemedim.
    artık küçük telefonlar yok, herkes 6 inç veya üstü çıkarıyor, katlayınca bu boyut yarı yarıya azalacağı için cepte daha kolay taşınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiyopBey

İyide neden? Ben neden telefonumu katlamak isteyeyim? Kullanımda bana bir kolaylık mı sağlayacak? Ben bunu çözemedim.
    Bu sayede çok daha büyük ekranlı telefonlar yapılabilecek.Katlayınca telefon, açınca tablet, hatta laptop olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 27 Temmuz 2018; 18:28:14 >
  • Huawei ve Leica nasıl işbirliği içerisindeyse ekran için de öyle olabilir, normal telefon nasıl yapıyor o zaman?

• İlk yapan değil en kullanışlısını yapan değerli olacak, o da samsung olur sanırım ilk gibi bi niyetleri olduğunu da sanmıyorum

• 5 defa katlanırsa çok ufak olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: lalale

İlk yapan değil en kullanışlısını yapan değerli olacak, o da samsung olur sanırım ilk gibi bi niyetleri olduğunu da sanmıyorum
    Ya samsung gitsin kumda oynasin

• quote:

Orijinalden alıntı: Fallen Angel by A.C

Ya samsung gitsin kumda oynasin

Alıntıları Göster
    Dünyanın en büyük şirketlerinden birine bunu yazan türkiye de ki işsiz genç vah vaah Yaptığın muhteşem değerlendirmeden dolayı samsung çok değer kaybetti ya keşke demeseydin

• Katlayıp cebinize sokun mu diyorlar? Saçmalık.

• Telefonda benim için fazla bir önemi yok. Tablette faydalı olabilir. Şahsi fikrim çok işlevsel bir özellikten ziyade pazarlama argümanı. Sonuçta onu katla düzeltte bir iş. Ama ilerde cebindeki rulo halindeki büyük ekranı çarşaf gibi serersin ve makul bir görüntü kalitesi sunarlarsa iş değişir. Tıpkı ekrandan parmak okuma gibi kulağa hoş gelen ama fazlada hayatımızda bir şey değiştirmeyecek teknolojiler. Önümüzdeki 3-5 yıl için verimli olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 11 Ekim 2018; 9:40:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.