Şimdi Ara

Monster Abra A5 V14.1 Video İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Monster Abra A5 V14.1 Temel Teknik Özellikleri

İşlemci: Intel i7-8750H 2.2GHz Turbo ile 4.1GHz
    Bellek: 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz
    Depolama: XPG 256GB M.2 Sata PCIe 3.0 x2 (Okuma: 1000 MB/s - Yazma: 800 MB/s)
    Ekran Kartı: 4GB GDDR5 Nvidia GeForce GTX1050 Ti
    Ekran: 15.6" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
    Ağırlık: 2.0Kg

• Çok ilginçtir Abra A5 1.73Gbps hıza Abra A7 433Mbps hıza sahip. (Yukarıdaki konfigürasyonun A5 veya A7 Samsung SSD'li modelini düşünüyoruz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 26 Temmuz 2018; 21:8:26 >
  • Monster'ın haketmeyeceği şekilde pahalı bir cihaz olmuş. 16 GB RAM'li modeli 6400 TL'ye geliyor. Dell G5 modeli 6800 TL'ye aynı özellikleri GTX 1060'lı sağlarken bu cihaza bu para hayatta verilmez. Hadi Dell'i beğenmediniz diyelim yine 6800 TL'ye aynı özellikleri olan 17.3 inç MSI notebooklar var.

Monster çilesine katlanmam için rakiplerinden en az 1000-1500 TL ucuz olması lazım. O anda bile oturur biraz düşünürüm yinede.

Forumda ve çevremde en çok kronik sorunu olan cihazlar Monster'a ait. Kasaları da ne olursa olsun kalitesiz. Toplama bu kadar oluyordur bir şey diyemem ama MSI, Dell ile fiyatları bu kadar yakınlaştırmaya nasıl cesaret edebiliyorlar hayret doğrusu.

• Stress testinde GPU ve hdd seçili değil.
    Dolayısıyla söylediğinizin aksine, tüm donanımları stress testine sokmamışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 28 Temmuz 2018; 12:35:33 >
  • Bunların kasalarını, Vestelin Çin de Kasa yaptırdığı firma yapıyor diye biliyorum..

• 1080p izleyebiliyoruz ve yüzünüz fazla parlıyor artık yayınlarda ufak makyaj yapabilirsiniz dikkat ederseniz fark edecekseniz.Profesyonellik bunu da gerektiriyor bence

• Soğutmadan bahsediyorsunuz. İçini açıp göstermiyorsunuz. Bence bu konu bir eksik.

• 1060 lı cihaz var o paraya,

TL nin değer kaybı, biz sabit gelirlilieri çok bozdu. Eskiden biraz tasarruf edip bütçe yaratabilirdik şimdi temel harcamalarımız için ayırdığımız bütçe 20günde bitiyor. Bu ülkenin siyasetçisi den nefret ettim iyice.

• eskiden daha f/p ürünleri vardı. tercih ediliyordu. şimdi kalkmış fiyatları tavan yapmış. bilindik markaları bile geçmiş. bu paraları verebilecek insanların gidipte bu markaya güveneceklerini pek sanmıyorum. msi asus falan varken.

• bizde 2 ay önce Abra A5 V13.4 15.6" aldık çok memnunuz ssd klavye ve ram geliştirmesinden sonra 5bini geçti ama çok memnunuz

ömür boyu "bakım" garantisi varmış tam olarak ne şartlardadır bilemiyorum ama kulağa iyi geliyor :) windows kurulurken touchpad çalışmıyor ileriki zamanda windows kurulumuna driver eklenebilir ve biostan güvenlikle alakalı birşeyleri kapatmanız gerekiyor kurabilmek için sonra açabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.