Şimdi Ara

2si1 | AMD mi Nvidia mı daha stabil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yayın akışı:

00:40 Stabilite testi: AMD ve Nvidia sürücüleri karşı karşıya!
    04:13 Rolls-Royce, uçak motorlarını ''böcek'' robotlarla tamir edecek
    05:48 Assassin's Creed yapımcısı Jade Raymond serinin bu kadar tutmasına şaşırmış
    07:14 Commandos serisi remastered olarak geri dönüyor, yeni oyun gelebilir
    11:25 Bu uzay aracı Güneş'e 'dokunmaya' gidiyor: İşte detaylar
    13:30 Bilim insanlarından "ölümcül otonom silah" geliştirmeme sözü
    14:57 Elon Musk, pedofil dediği dalgıçtan özür diledi
    17:25 Uncharted için 15 dakikalık yüksek prodüksyonlu hayran filmi yayınlandı
    20:02 Metal Gear filminin yönetmeni senaryoyu bitirdiğini açıkladı
    22:51 Türk Hava Kurumu'ndan vatandaşlara yönelik İHA kursu
    24:21 60 yaşını geçkin Japonların %82’si kendini emekli olmaya hazır hissetmiyor
    25:18 Şehirden uzak, yeşil alanlarda yaşayanların beyinleri daha uzun süre sağlıklı kalıyor
    28:47 Dead Space yapımcısı 4. oyuna dair planlarını anlattı
    30:07 Darksiders 3 için 11 dakikalık oynanış videosu yayınlandı
    30:53 Panama'daki bir grup maymun taş devrine girdi!
    32:54 Uçuş lisansı gerektirmeyen kişisel hava aracı: BlackFly
    34:59 Bitkilere hareket özgürlüğü sağlayan robot: Hexa

• Amd'nin yeni driverları Nvidia'dan kat ve kat daha iyi stabilitesinin iyi olduğu zaten tabloda gözüküyor ama bunun yanında kullanış olarakta çok üstün. Nvidia'da driver yazılımı ayrı Geforce Experience ayrı ve arayüzleri Amd'nin gerisinde. Nvidia karta geçtim yazılım açısından Amd'yi çok özledim sırf bunun için tekrar dönmeyi düşünüyorum. Nvidianın da Amd gibi bir yazılım devrimi yapmasının zamanı geldi bence.
    Enis'in, Yakında Dünyaya sığmayacağız yorumuna cevaben;

Dünya nufusu 7.6 milyar
    İstanbulun nufusu 15 milyon
    500 tane istanbul olursa, tüm dünya nufusu oraya sığar.
    Teksas eyaleti istanbulun 500 katı, yani tüm dünya nufusunu teksas a taşırsak şuanki istanbul kalabalığı kadar kalabalık olur.

saygılarımla (;
  • Amd'nin yeni driverları Nvidia'dan kat ve kat daha iyi stabilitesinin iyi olduğu zaten tabloda gözüküyor ama bunun yanında kullanış olarakta çok üstün. Nvidia'da driver yazılımı ayrı Geforce Experience ayrı ve arayüzleri Amd'nin gerisinde. Nvidia karta geçtim yazılım açısından Amd'yi çok özledim sırf bunun için tekrar dönmeyi düşünüyorum. Nvidianın da Amd gibi bir yazılım devrimi yapmasının zamanı geldi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pakna -- 21 Temmuz 2018; 14:33:5 >
  • 25:18 deki gibi bir hayat yasamak istiom icerik cok guzel tebrik ederim ve lutfen 2 si 1 de oyunlardan falan hic bahsetmeyin.
  • Elon Musk konusu biraz karmaşık. Eleştiriler genellikle 3 noktada toplanıyor.

1- Elon Musk yapamayacağı projeleri yapmış veya yapacakmış gibi anlatıyor, bunlar da insanları rahatsız ediyor. Örnek olarak Mars yolculuğu, Hyperloop, tam otonom sürüş gibi teknolojiler kendisine karşı biraz tepki doğurdu. Aynı şekilde Mars'a otomobil gönderme de neresinden baksan sallamasyon ve yanlış bilgilendirme kaynıyor.

2- Elon Musk icat etmiyor fakat herkes Musk icat etmiş gibi davranıyor, buna kendisi de dahil. İnsanlar biraz da buna sinirleniyor. Kendisine ait olmayan icatları, projeleri veya fikirleri tamamen kendi adı altında pazarlaması insanları biraz irite etmiş olabilir. İnsanlar Elon Musk'ın dahi mucitmiş gibi davranmasına tepki göstermeye başladılar.

3- Elon Musk son olarak da aşırı medyatik olması, sürekli tweeter gibi platformlarda oyalanması, haberlerinin insanların gözüne sokulması da insanları biraz rahatsız etti. Son olarak dalgıç ile yaşadığı olay da buna örnek. Toplumdan istediği tepkileri alamadı ve ciddi anlamda bozuldu bu duruma, biraz da kendini kaybetti artık. Yine, Tesla'nın gerçek kurucularını biraz profesyonel ve biraz da etik olmayan yollarla şirketten uzaklaştırması da zamanında tepki toplamıştı.

Eleştirilere bakınca eleştiren insanların haklılık payı varmış gibi görünüyor. Belki etrafındakilerden, belki başka sebeplerden bir şekilde Elon Musk kendi imajını şu an objektif bir biçimde değerlendiremiyor gibi göründü bana. Yapması gerekenler basit aslında, Dahi mucit imajından vazgeçmek; gelişmeleri, olayları kişiselleştirmemek ve biraz sakinleşip sürekli ön planda olmaya çalışmamak. Kendi işi olan yöneticiliği yapmalı bence Elon Musk.

Bu arada Darksiders çok beğendim ben, çok güzel olmuş bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scene -- 21 Temmuz 2018; 17:29:26 >

• Scene kullanıcısına yanıt
    Baya medyatik bir insan Elon Musk. Bunu zaten Flamethrower olayında da görmüştük.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut bey benim netflix ortağım yok.Ortak olabiliriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Enis'in, Yakında Dünyaya sığmayacağız yorumuna cevaben;

Dünya nufusu 7.6 milyar
    İstanbulun nufusu 15 milyon
    500 tane istanbul olursa, tüm dünya nufusu oraya sığar.
    Teksas eyaleti istanbulun 500 katı, yani tüm dünya nufusunu teksas a taşırsak şuanki istanbul kalabalığı kadar kalabalık olur.

saygılarımla (;

• Oynatıcı her zaman ki gibi yine bozuk.

• amd son yazılım güncellemeleri çok iyi, bir taraftan da konsol piyasasında ağırlığı ele geçirdiğinden oyun yapımcıları da önceliği amdye kaydırdı.

ben şahsen nvidia' nın çakallığı yüzünden bir oyundan son sürüm directx desteğinin kaldırılmasını unutmadım.

• Reklam almadan arkaya reklam için verilen kasayı niye koyuyorsunuz :( beleşe gitti reklam.

• 2'si bir göbekli sunuculu teknoloji programı.

Amd'nin hem harici kartını hem apusunu kullanan biri olarak memnunum yıllardır.

Dünya'da yer bulunamama olayı yakın gelecekte zor gibi,daha kullanılmayan-kullanılamayan alanlar var(çöller,okyanuslar vs) teknolojimizin henüz yetmediğinden dolayı.
    Ancak ilerde esas sıkıntı su sıkıntısı olayı var ki çok da yakın tarihlerde başgöstereceği söyleniyor,su savaşları çıkacağı,susuzluktan tabi kıtlık,salgın hastalık vs sorunlar olacağı öngörülüyor.

Metal gear'ın filmi var aslında judge dredd'i seyrederseniz zaten oyundaki pek çok şeyin bu filmde olduğunu görürsünüz(klon asker olayı,hele son heykeldeki kapışma sahnesi ile snake ve liquid'in sondaki kavga sahnesi nerdeyse birebir aynı vs.).Her ne kadar orjinal senaryosu olsada baya bir alıntı,etkilenme var oyunda.(oyunun ilkinin 87 yılında çıktığını biliyorum benim değim ps onedaki solid snake)

Doğada yaşayanların insanlardan uzak yaşadığı için daha normal kaldıklarını tahmin ediyorum,insana kafayı yedirten,streste sokan vs gene insanlar çünkü.

The Expanse'ye bende başladım ilk bölüm itibarıyla güzel bir dizi fazla uçmadan bilim kurgu yapmışlar,daha gerçekçi duruyor.

japonya oldukça pahalı şehirleri olan bir yer herkesin standartını korumaya çalıştığı için devam ettiğini düşünüyorum,ayrıca insanlar burda da o kadar saygılı olsa,kültürlü,iyi niyetli olsa bende japonlar kadar çalışmaya istekli olurdum ama burda malesef herkes birbirinin ayağını kaydırma,dedikodu,hak yeme,usulsuzluk vs peşinde olduğundan işe girer girmez bi emekli oliyim ben isteği direkt geliyor zaten insana ister istemez.

Cool polisiye gerçekçidizi için the wire'ı öneririm,ama fazla gerçekçi gelebilir tabi bazılarına.

Ayrıca askeriyede tuvalet temizliğinden donanım haberde zirveye çıkan insan Mesut Çevik:Esaretin Bedeli diye bir film yapılmalı mutlaka,dizide olabilir tabi

Enis'te Mesut'un gençliği rolündeki eleman üst devresi olup diş fırçasıyla yerleri temizleten asker rolünde görmek isteriz o potansiyeli gösterdi bu söyleşide

• Amd fx ve r9 dan İntel-Nvidia ikilisine geçtim. Allah belamı verseydide geçmeseydim. İntelin yamaları, Nvidia nın driverları beni bezdirdi. Şuan Gforce experience çalışmıyor. Ne olduda bozuldu bu melet? İntelin programında güç korumayı kapatıyorum, kapatıp açıyorum pc yi yine açılıyor. Performans modunu değiştiriyorum windowsda yine sıfırlanıyor. İkiside belasını bulur inş. İntel yamalarından sonra pc pille çalışırken 1080p video takıyor twitch de youtube da. Böyle rezillik yoktur. Amd nin eksikleri vardı ama hata bug yoktu hiç olmazsa. Windows güncellemesinde sağ tık sorunu da az çektirmedi. İkiside birbirine şuç attı paragöz firmalar... Satıp tekrar Amd cephesine geçeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 21 Temmuz 2018; 22:9:35 >
  • 36:45 teki o robotun fözleri ters dönmüş o ne öyle :D

• Greylights kullanıcısına yanıt
    Nvidianın son sürümünü kurup experienceyi yükledimmi pc mallaşıyor bazen kitlenme bile olduğu oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Utopik dünya yapılmaış bence iyi filmlerden biri "UPSİDE DOWN" filmidir. izlemediyseniz muhakkak izleyin
    2si1 | AMD mi Nvidia mı daha stabil?2si1 | AMD mi Nvidia mı daha stabil?

• Nvdia
  • Mesut abi arka sokaklarda konusunda çok güldüm. :D

Yine eğlendiğim bir program daha.

Allah montaja kaza bela vermesin xD

• "Devrecilik "sanırım mesut Hocam askerde bahsettiğin konu...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.