- x
Bataryasız Notebook Kullanımı ve sonucları
45 Cevap30350 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

66 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:29:52 

Arkadaslar forumda daha once bir kac kisinin dile geitridigine benzer bir durum benim de basıma geldi...
Soyle ki; öncelikle ben bataryamın ömrünün azalmaması düşüncesiyle bilgisayarı bataryasız sekilde direk elektrige takılı biicmde kullanıyorum eger evdeysem...(Bu konuda yerli yabancı bir cok forumu okumama ragmen hala tatmin olmadım hangisinin dogru oldugu konusunda)
Gece aniden bilgisayar kapandı ve bir daha da acılmadı...

Bataryayı takıp denedim direk elektrikten denedim... Yani kısacası her türlü kombinasyonu denedim... Size belki fikir verebilir diye sunu da belirteyim... Adaptoru prize taktıgımda normalde adaptor uzerindeki ısık devamlı yanıyordu... Lakin simdi adaptoru prize diger ucunu da bilgisayara taktıgım anda adaptorun uzerindeki yeril ısık devamlı yanıp sonuyor!!!

Bana elektrikten kaynaklanan, bilgisayarın icinde bir arıza olusmus gibi geldi...

Servise goturecegim... lakin cihaz MSI S420-2 modeli ve servisi sadece Istanbulda varmıs... neyse ki İzmir Vatan Bilgisayardan almıstım onlar biz takip ederiz siz bize teslim edin dediler...En kısa zamanda goturecegim... Umarım kullanıcı kaynaklı sorun olmus deyip(ki haklılar aslında) yüklü bir fatura cıkartmazlar...
Aklıma batarya dolayısıyla koruma takılı olmadıgı icin anakart yanmıs fikri geliyor ama batarya dısında da cihaz icinde bir sigorta olabilecegini dusunuyorum yani bu kadar pamuk ipligine baglı olmamalı gibi geliyor bana bu iş.

Uzun bir mesaj oldu... detaylıca anlatmak istedim sizin fikriniz nedir konuyla ilgili?

Tesekkurler

397 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:48:42 

dostum geçmiş olsun geçenlerde sana yakın sorunla bende karşılaştım.bende bu tarz kullanıyodum laptopu elektirik gitti laptop kapandı açtığımda açıldı fakat tam windowsa girecekken siyahj bir ekran geldi siistemi eski halinde başlatmaya çalıştığımda ise sistem dosyaları gitmişti ve ben bütün kayıtlı bilgilerimle format atmak zorundA KALDIM ŞUAN AKILLANDIM VE BATARYAMI ÇIKARMIYORUM BOŞVER DOSTUM SEN TAK BATARYAYI DEYMEZ YANİ

757 Mesaj
6 Nisan 2007; 21:53:24 

Arkadaşlar sizi eleştirmek için demiyorum ama nolacak yani bataryanın ömrü kısalsa. En fazla ne kadar kısalacakki, zaten 1-2 ayda olacak bişey olacagınıda sanmıyorum, 1,5 sene sonra yetmeyebilir bir pil ama bu size ne kadarlık bir süre kazandırırki, en fazla 3 ay. 1,5 sene yerine 1 sene 8 ay kullanmak arasında cok fark yok. Gidip yeni bir pil alacaksınız artık. Yani laptopu alıpta mousepad bozulmasın die sürekli mouse kullanan, klavye bozulmasın diye sürekli usb klavye kullanan, dahili kamerası bozulmasın diye harici kamera kullanan varmı ?

Birde bildiğim kadarıyla pil üzerinde takılıyken, ülkemizin şartlarından dolayı ani gelişen voltaj inip cıkısları icinde tampon görevi görmüş olmuyormu ? Yoksa ben mi yanlış biliyorum ?

http://www.aydinunlu.blogspot.com

1182 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:00:51 

bu defalarca tartışıldı forumda hala bu yanlışa düşen arkadaşlarımız var. o bataryanın ömründen yemesi vs. eskidendi.
bilgisayarınızın bataryası dolana kadar cihaz bataryayı doldurur. ardından batarya devresini kapatır cihazı direk şebekeden çalıştırır. bu nedenle batarya'ya bir zarar vermesi söz konusu değildir.
milyarlarca lira para döküyorsunuz cihazlarınıza yazık paranıza, ülkemizin milli servetine. düşmeyin böyle hatalara.
pire için yorganı yakmayın yada pil için anakartı

139 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:23:51 

batarya takılı olsun,fişte kullanalım kesinlikle.!

3282 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:29:17 

peki kesintisiz güç kaynağına takılı ama bataryasız kullanmanın bir zararı varmı?

27 Mesaj
6 Nisan 2007; 23:25:11 

Arkadaşım güç kaynaklarıda düzgün kullanılmamasından ya da uzun süre geçtikten sonra içerisinde ki kondansatör lerin en ufak arızası ile bazen 220 V bazen 440 V elektrik gönderiyor Pc ye....

O yüzden öyle mi böyle mi diye tartışmayalım ..En akıllısı pil takılı iken Elektriğe takalım laptop umuzu...

Sevgi ve Saygılar

PACKARD BELL EasyNote MX66-003 NOTEBOOK : Intel Core 2 Duo 5600 İşlemci, 1,83 GHz 1024 MB DDR2 RAM (2 x 512 MB) 533 MHz 15.4" WXGA TFT LCD Nvidia Geforce Go 7300 512 MB Ekran kartı 4-in-1 Kart Okuyucu Intel® 945PM Chipset 100 GB 4200 rpm 1.3 MP Dahili kamera Bluetooth

1333 Mesaj
6 Nisan 2007; 23:47:50 

arkadaşlar sonucta bu bilgisayarları kullanmak için aldık 1-2 sene sonra satıpta baskaları mı kullansın degmez bence en iyisi bataryası ile kullanmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunkap -- 6 Nisan 2007; 23:48:22 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 16 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
7 Nisan 2007; 0:41:29 

pil mi önemli cihaz mı düşünelim elektrik kesintisinde notebook pil takılı ise kapanmıyor takılı değilse o ani kapanış bile çok zarar verebiliyor

ben hem pil ile kullanıyorum hem de APC PNOTEPRO6-EC NOTEBOOK SURGE ARREST kullanıyorum yüksek voltaja karşı eğer güç kaynağına bağlı kullanmıyorsanız tavsiye ederim üstelik APC fiyatı da 40-45 ytl civarı 3 pinli ve 2 pinli modeli mevcut

0

local://upfiles/107245/B2A05A65ADAD4C3A93A2FBA51969BBBF.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_inside -- 7 Nisan 2007; 1:18:12 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Nisan 2007; 1:06:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ilker_inside

pil mi önemli cihaz mı düşünelim elektrik kesintisinde notebook pil takılı değilse kapanmıyor takılı değilse o ani kapanış bile çok zarar verebiliyor

ben hem pil ile kullanıyorum hem de APC PNOTEPRO6-EC NOTEBOOK SURGE ARREST kullanıyorum yüksek voltaja karşı eğer güç kaynağına bağlı kullanmıyorsanız tavsiye ederim üstelik APC

0

ne kadar degısık bı alet ılk defa goruyorum artık bılgısayarı nasıl koruyacagımızı degıl nasıl kullanacagımızı sasırdık dıye dusunuyorum baslıgı acan arkadasa da gecmıs olsun

66 Mesaj
7 Nisan 2007; 1:22:12 

Arkadaslar gecmis olsun dilekleriniz icin tesekkur ederim... Ben yetkili servis olan Bimtes`e bu durumdan bahsetmeden cihazı godnermeyi dusunuyorum... umarım garanti kapsamı dısında demezler... fatura cok mu kabarık olur sizce? bir de bu notebook ların icinde ayrıca herhangi bir sigoeta gorevi gorecek parca yok mudur?elektrik direk cihaza mı gitmektedir(batarya yoksa eger) ki herhangi bir parcanın yanmıs olmasındansa sigortasının yanmıs olmasını tercih ederim...

Yine de ilginize tesekkurler... Bu da bana ders oldu ayrıca forumdaki herkese de kesinlikle ve kesinlikle uyarımdır ki böyle pire icin yorgan yakmayın... benim basıma gelmez burada elektrikler saglam demeyin ben oyle dedim ve sonuc ortada...

Iyi gunler

2656 Mesaj
7 Nisan 2007; 1:25:01 

Gecmis olsun tekrar

Hep diyorum gene soyleyecem 100-150$ bir pil icin koca makina riske atmaya deymez hele bizim

gibi zit pirt elektirik kesilen voltaj oynayan bir ulkede kesinlikle tavsiye edilen bir kullanim sekli degil

My Love its My Job

2441 Mesaj
7 Nisan 2007; 1:50:43 

Mellkor'a katılıyorum,illa da pilsiz kullanıcam derseniz en azında kaliteli bir çoğaltıcı priz(Belkin olabilir) en fazlasından da( :) )elektrik kesildiğinde 5dk götürebilecek bir psu alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsk -- 7 Nisan 2007; 1:51:43 >

1234 Mesaj
7 Nisan 2007; 1:54:59 

evet arkadaşlar bende Asus A3E var notebooku evdeyken pil takılı adaptörle kullanıyorum batterymon programı ile baktıgımda pilimin performansında hiç bir degisiklik ibaresi görmedim cunku pil tam dolsgunda direk kesio artık yeni notebooklar sarj olayını ve ilk basladıgım gun gibi aynı surede kullanabiliyorum notebooku dısarı cıkıncada yada evde dolunca cıkarıyorum gunde bırkez tam bosaltıyorum pilimi.... bence yeni notebooklarda bu olay bitmiştir. bende eski ibm 2626 seri thinkpas vardı onu bu tarz kullandım 2 haftada yedi bataryayı 1 saat giden batarya adaptorsuz acılmaz olmustu.... ve acılınca 1 saat gider olmustu windowsda....

1000 Dalyaya az kaldı!!!!!

257 Mesaj
7 Nisan 2007; 2:02:32 

güzel söylemişsinde pcu çok kullanışlı olmazki.sürekli yanımızda taşımak zorunda kalmaz mıyız?

2441 Mesaj
7 Nisan 2007; 2:08:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Trex87

güzel söylemişsinde pcu çok kullanışlı olmazki.sürekli yanımızda taşımak zorunda kalmaz mıyız?

:) Zaten yanında taşı diye pil var,adaptöre takıpta kullanıcaksan yerleşik olman lazım,ev kullanımından bahsediyorum ben

257 Mesaj
7 Nisan 2007; 2:10:05 

ben seyyar gibi dolaştığım için sürekli kendi açımda söyledim.laptop adaptörünü ve ethernet kablomuda taşıyorum sürekli.bunu psu dan başka çözümü yokmu. onuda laptop çantasında taşıyamam yer yok

2441 Mesaj
7 Nisan 2007; 2:22:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Trex87

ben seyyar gibi dolaştığım için sürekli kendi açımda söyledim.laptop adaptörünü ve ethernet kablomuda taşıyorum sürekli.bunu psu dan başka çözümü yokmu. onuda laptop çantasında taşıyamam yer yok

:D Ortalama 200ytl vermeyi gözün kesiyorsa ikinci pil ya da bekleyeceksin güneş enerjisi ile çalışan laptopları

291 Mesaj
7 Nisan 2007; 3:55:06 

isteyen herkes pilsiz kullanmayın desin; pilin ömrünün gittiğini somut olarak görebiliyorum ve bu nedenle pilsiz kullanıyorum

BenQ R55 Core Duo 1,83
www.Pokemon.com.tr.tc

19 Mesaj
7 Nisan 2007; 8:29:47 

[font="Tahoma"][/font]Ben 1 yıldan fazla pil takılı kullanıyorum. Pilin çalışma süresi dahil herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Asıl dikkat etmeniz gereken arkadaşlar pili çıkarıp çalıştırmak, değil elektrik kablosunu çıkarıp batarya ile kullanmak, bitime yakın tekrar şarja takmanızdır. Bu sayede batarya tamamen boşalıp şarj olmuş olur ve batarya güçlenir. Lityum-Lion pil olsa bile bataryalarda asıl sorun budur. Tamamen bataryanın boşalmasını beklemeliyiz.

Tamamen boşalıp ondan sonra şarj etmek kuralı çok önemlidir. Konu dışı batarya ile örnek verecek olursam şarjlı el süpürgeleri bayiden alırken sürekli şarjda kalması için uyarırlar. Ama bu söyledikleri çok yanlıştır. Sürekli takılı olan şarjlı el süpürgelerinin 6 aydan demeden bozulduğuna çok şahit olmuşumdur. Herhalde çok fazla kullanıp çok enerji harcayağı düşünüldüğünden böle deniyor olabilir.

Ayrıca FATİHHK arkadışımın dediği gibi eski teknoloji de kalmamıştır. Batarya dolduğu an batarya devresi kapanmakta ve direkt şebekeden enerjisini almaktadır. Ama ne olursa olsun ara sıra bataryayı tamamen boşaltıp ondan sonra şarja takma kuralını unutmayalım. Bu bataryanızı güçlendirecektir.

Bu yüzden laptopları emniyet açısından batarya ile çalıştırmaya devam edelim. Ama yukarıda sölediklerimi unutmayalım. Yeni laptop alan arkadaşlar bu sölediklerimi yaptıkları takdirde, uzun süre sonra batarya ömründe herhangi bir değişiklik olmadığını fark edeceklerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secokk -- 7 Nisan 2007; 15:02:06 >

3035 Mesaj
7 Nisan 2007; 9:02:26 

Rütbeye değil söylenene bakmalı... Ben de laptopu ilk kullanmaya başlayacağım zaman araştırdım. HP teknik desteğe sordum, aynen böyle söylemişlerdi...

Bir de bilgisayarı elektriğe bağlayacaksak önce adaptörü bilgisayara bağladıktan sonra fişi takmak... Yani önce bilgisayar bağlantısını yapıp sonra elektrik bağlantısını yapmak...

quote:

Orjinalden alıntı: secokk

[font="Tahoma"][/font]Ben 1 yıldan fazla pil takılı kullanıyorum. Pilin çalışma süresi dahil herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Asıl dikkat etmeniz gereken arkadaşlar pili çıkarıp çalıştırmak, değil elektirik kablosunu çıkarıp batarya ile kullanmak, bitime yakın tekrar şarja takmanızdır. Bu sayede batarya tamamen boşalıp şarj olmuş olur ve batarya güçlenir. Lityum-Lion pil olsa bile bataryalarda asıl sorun budur. Tamamen bataryanın boşalmasını beklemeliyiz.

Tamamen boşalıp ondan sonra şarj etmek kuralı çok önemlidir. Konu dışı batarya ile örnek verecek olursam şarjlı el süpürgeleri bayiden alırken sürekli şarjda kalması için uyarırlar. Ama bu söyledikleri çok yanlıştır. Sürekli takılı olan şarjlı el süpürgelerinin 6 aydan demeden bozulduğuna çok şahit olmuşumdur. Herhalde çok fazla kullanıp çok enerji harcayağı düşünüldüğünden böle deniyor olabilir.

Ayrıca FATİHHK arkadışımın dediği gibi eski teknoloji de kalmamıştır. Batarya dolduğu an batarya devresi kapanmakta ve direkt şebekeden almaktadır. Ama ne olursa olsun ara sıra bataryayı tamamen boşaltıp ondan sonra şarja takma kuralını unutmayalım. Bu bataryanızı güçlendirecektir.

Bu yüzden laptopları emniyet açısından batarya ile çalıştırmaya devam edelim. Ama yukarıda sölediklerimi unutmayalım. Yeni laptop alan arkadaşlar bu sölediklerimi yaptıkları takdirde, uzun süre sonra batarya ömründe herhangi bir değişiklik olmadığını fark edeceklerdir.

2743 Mesaj
7 Nisan 2007; 11:39:00 

sigorta yanması çok büyük bir sorun değil, sigorta elektronik olarak ucuz bir parça ama onu takacak adamlar çok para isteyebilir, bi de yüksek volt ihtimaline gelince zaten bilgisayara gelmeden önce o volt değeri kablo üzerindeki o büyük cihaz ile uygun hale getirilmiyor mu?

athlon ii x4 635 ecs 780 4x1G DDR2 800 5770 high power 350w lg 2360v mx3200 falan filan

15 Mesaj
7 Nisan 2007; 11:43:30 

Pille kullanmak o anda çalışmakta olduğunuz bilgilerin ani elektirik kesilmesinde gitmemesinde yardımcı olur, aynı zamanda fazla voltajdan korur.
Pisiz kullanmak da batarya ömrünü uzun kılar.

Kullanıcı bu ikisinden birini tercih etmeli.

1061 Mesaj
7 Nisan 2007; 12:24:33 

250-300 ytl lik batarya için laptopımdam olmak istemem...fırsat buldukça söylüyorum yine söylüyorum "BIRAKIN O NE DEMİŞ ŞU FORUMDA BU NE DEMİŞŞ!! BATARYASIZ LAPTOP KULLANMAYALIM KULLANANLARI UYARALIM"

mobile expert
kumsaldaki kumlardan kale yapıp içine giren insanların kaleleri yıkıldığında sövecekleri ilk şey dalgalardır...
keep on bass

19 Mesaj
7 Nisan 2007; 14:26:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Kemall

Rütbeye değil söylenene bakmalı... Ben de laptopu ilk kullanmaya başlayacağım zaman araştırdım. HP teknik desteğe sordum, aynen böyle söylemişlerdi...

Bir de bilgisayarı elektriğe bağlayacaksak önce adaptörü bilgisayara bağladıktan sonra fişi takmak... Yani önce bilgisayar bağlantısını yapıp sonra elektrik bağlantısını yapmak...

quote:

Orjinalden alıntı: secokk

Ben 1 yıldan fazla pil takılı kullanıyorum. Pilin çalışma süresi dahil herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Asıl dikkat etmeniz gereken arkadaşlar pili çıkarıp çalıştırmak, değil elektirik kablosunu çıkarıp batarya ile kullanmak, bitime yakın tekrar şarja takmanızdır. Bu sayede batarya tamamen boşalıp şarj olmuş olur ve batarya güçlenir. Lityum-Lion pil olsa bile bataryalarda asıl sorun budur. Tamamen bataryanın boşalmasını beklemeliyiz.

Ayrıca FATİHHK arkadışımın dediği gibi eski teknoloji de kalmamıştır. Batarya dolduğu an batarya devresi kapanmakta ve direkt şebekeden almaktadır. Ama ne olursa olsun ara sıra bataryayı tamamen boşaltıp ondan sonra şarja takma kuralını unutmayalım. Bu bataryanızı güçlendirecektir.

Aydinlattigin saol kemal arkadasim.. SAGLIGIMIZ ICIN BATARYA ILE KULLANMAYA DEVAM....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secokk -- 7 Nisan 2007; 15:00:08 >

568 Mesaj
7 Nisan 2007; 14:40:23 

evet,daha önceki konularda bataryasız kullanın hiçbişey olmaz diyenlere bu da bir ispat olsun.O kadar anlatmaya çalışıyoruz ama insanlar hala kendi bildiğinin doğru olduğuna inanıyor.Ne biçim bir milletiz,bazen anlamakta güçlük çekiyorum(biraz öz eleştiri )

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1233 Mesaj
7 Nisan 2007; 14:41:08 

ben evde pılı cıkarmıyorum adaptorle kullanıyorum arada bır bataryadan kullnıyorum haftada bırkez falan pc kapanana kadar bosaltıyım mı sarjını yoksa krıtık pıl uyarısına geldıgınde yanı %10 falan oldugunda adaptoru takıyım mı

Nokia N95 8Gb -GENPA -Nokia 6630
Asus F3JC

19 Mesaj
7 Nisan 2007; 14:58:19 

quote:

Orjinalden alıntı: dwyanewadecns

ben evde pılı cıkarmıyorum adaptorle kullanıyorum arada bır bataryadan kullnıyorum haftada bırkez falan pc kapanana kadar bosaltıyım mı sarjını yoksa krıtık pıl uyarısına geldıgınde yanı %10 falan oldugunda adaptoru takıyım mı

Tamamen bataryayi bosaltman daha iyi. Ta bu kurali bataryayla çalisan aletlerin tümünde uygulumamiz gerekiyor. Bunlardan en önemlisi cep telefonu tabi ki.. Uzun süre de batarya kendini farkettirecektir.

1233 Mesaj
7 Nisan 2007; 15:11:29 

ne kadar surede bır full bosaltayım pc kapanana kadar yanı? haftada bır falan mı asus f3jc var 21 martta almıştım

Asus F3JC

2617 Mesaj
7 Nisan 2007; 15:14:35 

bin $ alet alıyorsunuz minumum benim imzamdaki 2000 küsür $ dah apahalılarını kullanaalrda var 50-100 $ lık pil in hesabını yapıyorsunuz işte ben bunu anlamıyorum en hor kullanımda bile pil 1,5 sene gider zaten bukadar da takmayın kafanıza kullanın rahat rahat 3*5 ay kısaılsın pilin ömrü ne olcak

BOZBAYKUŞLAR @respect

757 Mesaj
7 Nisan 2007; 15:54:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Kemall

Bende tam tersini biliyorum. önce fişi prize takıyorum, sonra laptop un power girişini takıyorum. Böyle olması daha mantıklı geldi bana cünkü önce laptop girisini takıp, fişi prize takarken kıvılcımlanmalar falan oluyor, birden o anki akım laptopa gelmiş oluyor..

Nelerle uğrasıyoruz ya

http://www.aydinunlu.blogspot.com

19 Mesaj
7 Nisan 2007; 16:00:45 

quote:

Orjinalden alıntı: wolf1907

bin $ alet alıyorsunuz minumum benim imzamdaki 2000 küsür $ dah apahalılarını kullanaalrda var 50-100 $ lık pil in hesabını yapıyorsunuz işte ben bunu anlamıyorum en hor kullanımda bile pil 1,5 sene gider zaten bukadar da takmayın kafanıza kullanın rahat rahat 3*5 ay kısaılsın pilin ömrü ne olcak

Sölediklerine katiliyorum ama bu konuda yanlis bilinen bilgileri düzeltmek için aciklama yapma geregini duydum.

1061 Mesaj
7 Nisan 2007; 20:00:09 

quote:

Orjinalden alıntı: aydinunlu

Bende tam tersini biliyorum. önce fişi prize takıyorum, sonra laptop un power girişini takıyorum. Böyle olması daha mantıklı geldi bana cünkü önce laptop girisini takıp, fişi prize takarken kıvılcımlanmalar falan oluyor, birden o anki akım laptopa gelmiş oluyor..

Nelerle uğrasıyoruz ya

sen doğrusunu yapıyorsun
bende bu şekilde kullanıyorum

mobile expert
kumsaldaki kumlardan kale yapıp içine giren insanların kaleleri yıkıldığında sövecekleri ilk şey dalgalardır...
keep on bass

10329 Mesaj
8 Nisan 2007; 1:55:03 

cogu kişi batarya zayıflamasın diye pili çıkarıp kullanıyor. yani direk fişe takıyor ve risk alıyor. olacakları göz önüne getirdiğimizde kendimize şunu sormalıyız. alt tarafı en fazla 100-150 ytl lik bir pil mi önemli? yoksa ortalama 2.000 ytl lik bir laptop ve içindeki bilgiler mi önemli?

pil sizin, laptop sizin, seçim sizin.

1233 Mesaj
8 Nisan 2007; 2:14:32 

bu kadar basit

Asus F3JC

66 Mesaj
8 Nisan 2007; 3:10:02 

Baslık yine polemiğe doğru kaymakta...

Arkadaslar bakın tamam herkes biliyor ki cihazı direk elektrikle kullanmak bir miktar risk almak demek lakin eger siz de benim gibi aktif bir leecher iseniz , sorf harici zamanlarda son surat download yapmayınca internetin boşa aktığını düşünenlerdenseniz, kısacası bilgisayarınız 7/24 acık kalıyorsa suphesiz ki bataryayla kullanmanın bir kac ayda bir batarya degismek zorunda kalmak oldugunu biliyor olmalısınız...

O nedenle basıma gelen sorunun cozumu basit bir sigorta degisimi olabilir mi acaba diye merak ediyorum????

Lakin eger sorarsanız bundan sonra nasıl kullanacaksın diye :
"BATARYA UZERINDE, ADAPTOR DE PRIZDE" sloganı altında toplanalım derim...

ps. unutmadan BIR MUSIBET BIN NASIHATTAN IYIDIR deyipte basınıza gelmesini beklemeyin, bataryanızı bilgisayarınızdan ayırmayın diyorum...

1484 Mesaj
6 Mart 2011; 12:31:41 

o zaman en iyisi İflas etmiş batarya üzerinde fişe takılı notebook olmalı.

lalırken de 1 adet yedek batarya almalı..

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

2 Mesaj
22 Haziran 2013; 11:52:48 

Arkadaşlar benimde dün akşam başma geldi elektirikler gidince bütn şarkılarım ve belgerim gitti oyularımda sıfırlandı ve pc tertemiz oldu birde bilgisayar acılırken 5 dk acılıyor buna birde kaybetigim dosylarıma nasıl ulaşabilirim ?

18330 Mesaj
22 Haziran 2013; 12:06:36 

HDD sıkıntı görmüş olabillir.

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı

1155 Mesaj
22 Haziran 2013; 13:13:45 

Gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

80 Mesaj
22 Haziran 2013; 14:10:53 

ben 3 yıla yakındır pilsiz kullanıyorum pil ömrü azalmasın diye ama fasa fiso...

toplasam 10 kere takmamışımdır ama şimdi pil 1 saat ancak gidiyor... hatta aylardır takmamıştım birazdan takıcam ölcekse bari kullanırken ölsün...

keşke hiç çıkarmasaydım belki garantiliyken ölürdü yenilerdik şimdi garantide yok :S

.
.
.
.
.
.
İnancım Batıl Değil ki Ümidim Kırılgan Olsun...

18330 Mesaj
22 Haziran 2013; 14:59:24 

Geç farkına vardınız

Bu mesajda bahsedilenler: msnnsntrk

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı

401 Mesaj
23 Haziran 2013; 12:47:21 

BEN BATARYAI SÖKTÜM FİŞTE KULLANIYORUM ÇOK ŞÜKÜR HİÇBİŞEY OLMADI SİZDE BÖYLE YAPIN BATARYA ÖLDÜYSE NE TAKACAKSIN NE GEREK VAR ARKADAŞIM

11694 Mesaj
23 Haziran 2013; 13:05:06 

981651984991989819984761 kere söyledik birazer pilde ve AC takılı olarak kullanın diye yani bu insalardaki inat nedir anlamış değilim

ben kaç kişi ac de kullanıyor diye demediğimi bırakmadım tanıdıklardan biri dinlemedi bigün elektrikler dalğalanmış çort laptop gitti serviste bakmadı kullanıcı hatası diye halbuki millet alırken bataryasını çıkartıp kullanın diyorlar

geçmiş olsun umarım sizede servis hizmeti verirler türkiyede durum böyle yiyebilirsen

ben datron aldığımda adam bana abi kıyamet kopsa dahi bataryanı çıkarma sen güven bana demişti 6 yıldır çalışıyor bu şekilde ve batarya taş gibi laptop bozuldu üstüne su dökülünce yaptırdık ve halen batarya sağlam taş gibi

"Bir avuç kömür için, Bir ömür verenlere..."

18330 Mesaj
23 Haziran 2013; 16:47:58 

Bu şekilde kullanmaya devam edin sökün sıkıntısını ilerde görürsünüz inşallah olmaz diyorum,yanlış yönlendirmeyin ondan yazma gereği hissettim batarya takılı olsun.

Bu mesajda bahsedilenler: fatihyuksel20

35 Mesaj
5 Temmuz 2013; 14:42:41 

FATİHHK arkadaşımızın dediği gibi;
Bataryası tam olarak dolduğu zaman laptop bataryadan yemiyor. eğer bataryası %100 ise ve laptop fişe bağlıysa, laptop direk fişten elektrik yiyor. batarya ile arasındaki bağlantıyı kesiyor. eğer fişten çıkarırsanız tekrar kendini bataryaya yönlendiriyor.
Düşmeyin böyle yanlışlara. 3 yıl kullandığım emekli laptopum var hep bataryası takılı + fişe takılı kullandım ama hala bataryası sağlam.
Bu 2. laptopum ve bunuda aynı şekilde bataryası takılı + fişe takılı kullandım hala sağlam.
Düşmeyin yanlışlara, o eskidendi. Yıl oldu 2013 hala eski şeyler.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Taşınabilir Bilgisayarlar] » Notebook - Dizüstü » Bataryasız Notebook Kullanımı ve sonucları
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516