Şimdi Ara

LG G7 ThinQ ilk izlenim | 4899TL Eder mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her geçen gün tepe model telefon satmanın zorlaştığı Türkiye Mobil Telefon Pazarının yeni oyuncusu LG G7 ThinQ oldu. Üst seviye donanımsal özellikleri, çentikli ekranıyla %82'nin üzerinde ekran / kasa oranına sahip bir tasarımda sunan telefon bakalım kullanıcılar tarafında beklenen ilgiyi görebilecek mi? 

• Valla fiyat eder mi bence eder tabi, bu özellikteki bir cihaza diğer markalar bu paraları istemiyor mu sanki. Sorun Lg nin güven sorunu,kimse güvenemiyor ki, o kadar para verip rezil olmak istemiyor ki kimse. Kusura bakmasın ama kendi düşen ağlamaz. Her seride bir sorun çıksın, sonra gel benim fiyatım bu, hadi alın de. Valla bu güven sorununu nasıl aşarlar bilinmez ama kimse bu fiyatlardan kolay kolay Lg telefon almaz artık
  • Etmez ülkede hiçbir telefon 2000 üzeri etmez, ama bu kafayla bizi daha çok yolarlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2-3 ay sonra 4000 tl.6 ay sonra 2500 tl. lg ye güven kalmadı bıktı alanlar arıza çıkartmasından. bir markayı yapmak zor bozmak çok kolaydır.üzerinde lg yazdıkça zarar etmeye devam edecekler.

• Etmez. Çinli alın geçin.

• Sonundaki thinq takısı aşırı saçma değil mi?

• Cihazla ilgili birkaç görüş belirtcem çünkü 3 gündür kullanıyorum.

Öncelikle neden tercih ettim ? Uzun soluklu güncel bir amiral gemisi arıyordum , fiyatı tabi ki hak etmez ama benzer cihazların fiyatları artık bu şekilde maalesef. Aradığım özellikler , Üst düzey bir kamera , üst düzey bir donanım , ipx8 ve micro sd desteği.Bu özellikleri bana sunan cok sınırlı cihaz vardı S9+ , Note 8 ve G7. Eğer ki S9+ ı peşin fiyatına taksitli alma şansım olsaydı kesinlikle S9+ tercih ederdim ama G7 yi peşin fiyatına taksitli alma şansım oldugu için G7 tercih ettim.

Note fe den çok üzülerek ayrıldım , gercekten harika bir cihazdı ama ana konusunda belki görenler olmuştur ekranını kıran kırana ve delta servis 1500 tl değişim ücreti istiyor bu sebebten korktum , ( tam uyumlu kırılmaz cam yok piyasada )

Gelelim özelliklere ,

Arka kamerası efsane gerçekten iphone x den falan cok daha iyi , bazı incelemelerde p20 pro ve Pixel 2 yi geçtiği dahi gözüküyor. Ön kameradan memnun kalmadım bu konuda pixel 2 ve one plus 6 cok daha iyi.

Ekran ips olarak harika ama note fe in amoled ekranı benım için cok daha güzeldi.

Hız bakımından bahsetmeme gerek yok cihaz uçuyor ve arayüz çok akıcı.

Yüz tanıma cok başarılı ayrıca ses tanıma da mevcut mesela Mustafa arslan dediğiniz zaman cihaz odanın diğer ucunda dahi olsa açılıyor.

Hoparlörü ses yükseliği bakımından harika daha önce bu kadar yüksek ses veren cihazım olmamıştı ama sesler stereo da ki kadar güzel değil.

Batarya Note fe den cok cok daha iyi , bana sabah 7 de evden cıkıp akşam yatana kadar sarj yetiyorsa tamamdır ve G7 de de bu yetiyor.

Lg nin bildiğiniz gibi eski cihazlarında kronik sorunlar olurdu , bunda da olurmu bilmiyorum ama lg garantili tüketici hakem heyetine veririm üşenmeden eninde sonunda paramı alırım birşey olursa.

Düşünenler varsa sorularını yanıtlayabilirim aklıma gelenler şimdi bunlar.

• Fiyat çok yüksek bu fiyatı edecek bir telefon değil S9 alınabilir o fiyata. Hatta daha düşük fiyata Zenfone 5Z alınır.

• Android işletim sistemli amiral gemisi bir model almak isteyen kullanıcılar 1 yıl sonra bu cihazı kaçırmamalı. Hem SD845 halen güncel bir SOC olur hem de fiyatı 2000TL gibi kabul edilebilir seviyeye düşmüş olur. LG’nin Launcher’i ve yazılımdan özelleştirmeleri zaten Android dünyasındaki en iyilerden biri. Özellikle kamera arayüzünde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla fiyat eder mi bence eder tabi, bu özellikteki bir cihaza diğer markalar bu paraları istemiyor mu sanki. Sorun Lg nin güven sorunu,kimse güvenemiyor ki, o kadar para verip rezil olmak istemiyor ki kimse. Kusura bakmasın ama kendi düşen ağlamaz. Her seride bir sorun çıksın, sonra gel benim fiyatım bu, hadi alın de. Valla bu güven sorununu nasıl aşarlar bilinmez ama kimse bu fiyatlardan kolay kolay Lg telefon almaz artık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İphone 7500-8500 bandında gezip bu paraları acımadan verip değdiğini düşünüyorsanız LG G7 ThinQ'e de 4899 TL vermeye değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 19 Temmuz 2018; 19:44:28 >
  • Güzel cihaz olmuş..

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Nereden aldınız ve nasıl taksitle aldınız? Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz bataryanın iyi olduğunu söylemişsiniz.

• en uyuz olduğum laf artık bilmem ne kasa oranına sahip oldu. çeltiğini sevdiğimin telefonları sardı her yeri de mide bulandırdı artık. gerçi nerde kötü şey var moda olur insanlar birbirlerini kıskanıp alırlar aynısından alın bunu da :)
  • 4 nesil Lg G serisi kullanmış biri olarak söylemek isterim ki; şu Lg nin yaptığı hataları uç uca eklesek burdan köye yol olurdu heralde... hatalarından ders almadıkları gibi rekabetçilik konusunda da bir o kadar berbatlar.. Şuan ki fiyatı 4050 tl olan Samsung S9 ve 4450 tl olan Samsung S9+ ile nasıl rekabet etmeyi düşünüyorlar acaba çok merak ediyorum doğrusu. Ayrıca Lg nin ekran ve boot loop gibi ünlü kronik sorunlarının yine baş gösterebileceğini de göz ardı ekmemek lazım.

EDİT: S9 4600 s9+ 5100 tl olduğu şu günlerde G7'nin fiyatı 1000 tl düşerek 3870 tl ye geldi, an itibariyle fiyatına göre piyasada ki en alınası cihazlardan biridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Great Responsibility -- 18 Eylül 2018; 15:33:35 >
  • serserim06 kullanıcısına yanıt
    evkur g6 ve g7 ye peşin fiyatına taksit yapıyor.
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Kaç saat ekran süresi veriyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soru yanlış. 4899 değil 2899 eder mi diye sorulmalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Temmuz 2018; 21:12:44 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.