Şimdi Ara

Elon Musk, pedofil dediği dalgıçtan özür diledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tayland'da mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörleri, filmlere konu olacak bir operasyonla mağaradan kurtulmasıyla olay kapansa da Elon Musk ve kurtarma faaliyetlerinde görev alan İngiliz bir dalgıç arasındaki tartışma halen sürüyor. Elon Musk'ın teslim ettiği mini denizaltını kullanışsız bulan dalgıç Vernon Unsworth, Musk'ın bu hareketini bir PR çalışması olarak değerlendirmiş ve tartışmanın fitilini ateşlemişti. Musk ise geçtiğimiz günlerde Unsworth'a çok sert bir yanıt vermiş ve dalgıca ''pedofil'' demişti. Musk'ın bu açıklaması sosyal medyada tepki toplarken Tesla hissedarları da bu açıklamayı eleştirmişti.

Hatasını kabul etti 

Elon Musk bugün konuyla ilgili iki tweet daha atarak Unsworth'dan özür diledi. Unsworth'un gerçek dışı açıklamaları ve sarf ettiği hakaret boyutuna varan sözlerin ardından tweet'lerini bir anlık sinirle attığını belirten Musk ''Yine de onun bana karşı yaptıkları, benim ona karşı yaptıklarımı haklı çıkarmaz, bu yüzden Unsworth'dan özür diliyorum.'' ifadesini kullandı. Musk ayrıca hatanın tamamen kendisine ait olduğunu da kabul etti.

Elon Musk'ın açıklamasının ardından Tesla hisseleri de yeniden yükselişe geçti. Pedofili suçlamasından sonra 307 dolara kadar düşen hisse değeri bugün yüzde 5 civarında değer kazanarak yeniden 320 dolar seviyesine ulaştı. Böylece şirket, dün kaybettiği iki milyar dolarlık piyasa değerini de telafi etmiş oldu.

7 yıldır, yılın büyük bir kısmını Tayland'ın Chiang Rai bölgesinde geçiren İngiliz dalgıç, çocuklar kaybolduktan sonra mağaraya giren ilk isimlerden biri olmuş ve mağaranın haritasının oluşturulmasına ve çocukların yerinin tespit edilmesine ciddi katkı sağlamıştı. Dalgıç ayrıca başta İngiltere olmak üzere dünyanın farklı noktalarından uzman dalgıçların ülkeye gelip kurtarma çalışmalarına katılmasına da önayak olmuştu. Elon Musk'ın açıklamalarının ardından konuyla ilgili yasal destek alacağını açıklayan dalgıç, dava açabileceğini işaret etmişti. 

• Niye bilmiyorum ama bu adam taninmadan daha dogrusu az taninirken bu adami daha cok seviyordum.İsinin pesindeydi birseyler icat etmeye calisiyordu.Simdi herifin isi tamamen ego olmus melih gokcek gibi tweet atiyor her gun bos bos.Bilim dunyasinin sovmeni bu adamin zeki olduguna bile inanmiyorum.Dunyaya kayda deger inovasyonlar getirmis diger bilimlarina kiyasla sacma davranislari var.
  • İyi de dalgıç da "O işe yaramaz denizaltısını alıp bir yerine sokabilir" demişti, tabi ki bu Musk'ın büyük bir suçlama olan pedofili suçlamasını haklı çıkarmaz fakat tartışmayı ateşleyen ve ağzını ilk bozan dalgıçtı...

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    +1 herkes bu olayda Musk'ı suçlu buluyor ama dalgıçın da yaptığı şey en az Musk'ın yaptığı kadar terbiyesizlik

• Niye bilmiyorum ama bu adam taninmadan daha dogrusu az taninirken bu adami daha cok seviyordum.İsinin pesindeydi birseyler icat etmeye calisiyordu.Simdi herifin isi tamamen ego olmus melih gokcek gibi tweet atiyor her gun bos bos.Bilim dunyasinin sovmeni bu adamin zeki olduguna bile inanmiyorum.Dunyaya kayda deger inovasyonlar getirmis diger bilimlarina kiyasla sacma davranislari var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok göz önünde olursan imaj tersine döner bir süre sonra. Yaptığın işlerle anılmaya bak daha çok!

• İşte bunlar hep gündemde kalma .

• Ne ilginç bir tartışma..
  • Pedofili "hastalığın" adı. Bir kişi için kullanıyorsan pedofil dersin. Cümle içinde kullanayım:

"Pedofili tüm toplumlarda rastlanan bir arıza olsa da bazıları içlerindeki pedofilleri görmezlikten gelmeyi tercih ediyor."

İki gündür yanlış kullanıyorsunuz, düzeltin rica ederim.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Ki Elon da zaten buna değinmiş, onun yazdığı benim yazdığımı haklı çıkarmaz. Cidden ağır bir ithamda bulunmuş durumdaydı. Kişiliğine saldırı ile farklı bir noktaya taşımıştı ama adım attı. Hiç yoktan iyidir ama hala üzücü bir durum. Olmaması gerekirdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.