Şimdi Ara

ağ kısıtlamasını kaldırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
11.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm lar çalıştığımız işyerinde modemin yazılımıyla ağa kısıtlamalar konmuş. msn yi kısıtlayalım demişler ama hotmaile bile giremiyorum. bu kısıtlamayı kaldırmamız mümkün mü. tşk.

• webmessenger denedinmi?
  • bu kısıtlama işlerini bizzat kendi firmamız yaptıgından dolayı ne tür cihaz kullandıklarını bilmiyorum ama mümkün deil kısıtlamanı kaldırmak..
  • direk live kapatmışlar web den de girilmiyor. benim için msn den ziyade mail önemliydi.
  • www.ebuddy.com bunu dene..
  • Router, 7. layer swich veya isa server kullanmışlar. bu durumda isa serverdansa isanın diş ve iç ayagını kontrol etmen lazım anladığım kadarıyla ip kısıtlaması var buda router veya yönetilebilir 4. katman bir swich olma ihtimalıde ver onlarında access listlerini kontrol et bir standart access listlede yapılmış olabilir. İp kısıtlaması durumunda yapılacak pek bir şey yok ya dışardakı bir makına üzerinden bağlancan yada dediğim yerleri kontrol edicen ve kısıtlamayı kaldırıcan isa server varsa büyük ihtimal iç bacağına yazmışlardır tabi dış bacak olma ihtimalıde var.
  • Modem yada Servere erişim yetkin yoksa kaldırman mümkün değildir.
  • www.messengerfx.com
    ve
    www.imhaha.com

bunlar işini görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskiab -- 10 Nisan 2007; 9:54:59 >
  • walla ip ni değiştirse bile bi fayda etmez normalde bu tür cihazlar kurlurken network içindeki tanımlı ipler dışındaki bi ip olursa bu ip direk bütün interneti kesilir ve hiç bi işlem yapamaz networkte bu yüzden bi çözümün yok kısıtlamayı kaldırman için..tabi öle bi kural yazılmışsa network uzmanıysa kuran kişi yazmış olmalı sistemin güvenliği için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcevlu -- 10 Nisan 2007; 18:18:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.