Şimdi Ara

Ferrari'nin tasarımcısından 2 milyon dolarlık elektrikli hiper otomobil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ferrari'nin ikonik tasarımı ile tanınan otomotiv şirketi Pininfarina, kendi elektrikli hiper otomobilini geliştirdiğini duyurdu. Şirket PFO kod adıyla tasarladığı bu fütüristik otomobille ilgili çeşitli detaylar paylaştı.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

Pininfarina CEO'su Michael Perschke'nin verdiği bilgilere göre PFO, 100 km/h hıza iki saniyeden daha kısa bir sürede çıkabiliyor ve bu hiper otomobilin ulaşabileceği maksimum hız ise 402 km/h. Elektrikle çalışan otomobilin aküsünün 15 dakikada %80 oranında dolacağını ve tek şarjda 482 km. yol gidebileceğini de belirtelim.

Pininfarina PFO'nun gelecek ay bir otomobil etkinliği olan  Pebble Beach Concours d'Elegance da VIP konuklara tanıtılacağı söyleniyor. Bu etkinliğe katılamayacak olanlar ise bu hiper otomobili en yakın 2019 Mart'ında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı'nda görebilecekler. Tahmin edilebileceği gibi bu kalibrede bir otomobilin ucuz olmasını beklemek hayalcilik olacaktır. Gelen haberlere göre Pininfarina PFO, 2 milyon ila 2.5 milyon dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak.

• Ben ucuz olmasını bekliyorum.

• Bunu alıp tüp takacam :)

• 100 km 2 saniyenin altinda
    Vay babanin kemugune

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla bu fiyatları yola getirir ne öyle elektrikliye 2.5 milyon dolar

• Valkyrie'a güzel rakipler geliyor desenize :D

• bununla uzaya çıkabiliyormusun

• kağıt üstünde çekici ama spor araba elektrikli tutmaz.mutfak robotu gibi ses çıkaracak.ayrıca tonajı da yüksek olur muadillerine göre.yol tutuşta da geri kalır.
  • Helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faniseyler

Bunu alıp tüp takacam :)
    ne tüpü çağ dışı şeylerle uğraşmayın bense alıp buna mini nükleer reaktör takacağım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSY -- 19 Temmuz 2018; 4:35:3 >
  • " 100 km/h hıza iki saniyeden daha kısa bir sürede çıkabiliyor " !!111!1!1!!!!!

Havada durdum şahitlerim var gibi saçma bi iddia bence.. Hadi bir düşünelim ve iddia ettikleri gibi 2 saniyenin altında 100 km hıza çıkalım ve bu sürede 1.5 saniye olsun.. Bu minnacık sürede arkanda Roket yoksa o hıza çıkmak İMKANSIZ.. Mevcut teknolojide Ne bunu destekleyecek şekilde asfalta aktarabilecek bir otomobil lastiği gelişti, ne de buna dayanacak insan evladı.. Hadi bunu 2,5 - 3 saniye dese tamam ama 2 saniyenin altı dersen hasssköyy ordan derim.. Dünyanın en hızlılari olan Bugatti Koenigseggler bile 2-2,5 saniyenin altına inememiş sen kimsin?

Oldum olası Ferrarileri hiç sevmem sonradan görme görgüsüz spor arabasi... Kendisinin yarı fiyatına satılan spor otomobillerin bile çoğu zaman gerisinde kalan egzoz sesi dışında başka hiçbir numarasi kalmamış Ferrarinin ucuz ve mantıksız reklam çabası işte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 19 Temmuz 2018; 18:15:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

" 100 km/h hıza iki saniyeden daha kısa bir sürede çıkabiliyor " !!111!1!1!!!!!

Havada durdum şahitlerim var gibi saçma bi iddia bence.. Hadi bir düşünelim ve iddia ettikleri gibi 2 saniyenin altında 100 km hıza çıkalım ve bu sürede 1.5 saniye olsun.. Bu minnacık sürede arkanda Roket yoksa o hıza çıkmak İMKANSIZ.. Mevcut teknolojide Ne bunu destekleyecek şekilde asfalta aktarabilecek bir otomobil lastiği gelişti, ne de buna dayanacak insan evladı.. Hadi bunu 2,5 - 3 saniye dese tamam ama 2 saniyenin altı dersen hasssköyy ordan derim.. Dünyanın en hızlılari olan Bugatti Koenigseggler bile 2-2,5 saniyenin altına inememiş sen kimsin?

Oldum olası Ferrarilerileri hiç sevmem sonradan görme görgüsüz spor arabasi... Kendisinin yarı fiyatına satılan spor otomobillerin bile çoğu zaman gerisinde kalan egzoz sesi dışında başka numarasi kalmamış Ferrarinin ucuz ve mantıksız reklam çabası işte..

Simdi kontrol ettomim, tesla roadster 1.9 saniye degere sahip. Ayrica ferrarinin bu elektriklisini alana kadar 10 tane roadster alabiliyosunuz.

• Elektrik ve hiper otomobil uzak kavramlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

kağıt üstünde çekici ama spor araba elektrikli tutmaz.mutfak robotu gibi ses çıkaracak.ayrıca tonajı da yüksek olur muadillerine göre.yol tutuşta da geri kalır.
    Nio EP9 a bir bakıp gelin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F2673E0F4

Nio EP9 a bir bakıp gelin.

Alıntıları Göster
    Baktim 1700kg'luk araç 1340bg'e ihtiyac duysa da tur zamaninda iyi sonuc almış.rakip benzinli spor araclar yarı gücle yetiniyor.kilo farki yardımı buyuktur.onu da gectim mutfak robotu gibi ses çıkarıyor.elektrikli araclar aile sedanlari icin ideal.konforlu,tuketimi ekonomik falan ama spor olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 km/h ye o kadar hızlı ulaşacaksa 480 km menzil az

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

" 100 km/h hıza iki saniyeden daha kısa bir sürede çıkabiliyor " !!111!1!1!!!!!

Oldum olası Ferrarileri hiç sevmem sonradan görme görgüsüz spor arabasi... Kendisinin yarı fiyatına satılan spor otomobillerin bile çoğu zaman gerisinde kalan egzoz sesi dışında başka hiçbir numarasi kalmamış Ferrarinin ucuz ve mantıksız reklam çabası işte..
    Ferrariye sallayanını da ilk defa gördüm..

İyiymiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Ferrariye sallayanını da ilk defa gördüm..

İyiymiş..

Alıntıları Göster
    Mağaraların diplerinde yaşıyorsun galiba.. Normaldir ne diyelim..
  • 1₺ 6$ olduğunda alırız, 2023 e kadar dişi sıkmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.