Şimdi Ara

Alcatel 5 ülkemizde satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2018 fuarında boy gösterdikten sonra global çapta dağıtıma başlayan Alcatel 5 ülkemize de geldi. Çift ön kamerası ile dikkat çeken Alcatel 5 akıllı telefon modeli fiyatıyla biraz üzebilir.

Alcatel 5 özellikleri ve fiyatı

5.7 inçlik IPS ekranında 720x1440 piksel çözünürlük sunan Alcatel 5 modeli 4 çekirdekli MediaTek MT6750 yonga setinden gücünü alıyor. Model 3GB RAM ve 32GB arttırılabilir kapasite ile destekleniyor.

Geleneksel tasarımdan biraz uzaklaşan Alcatel 5 modeli üst kısmı biraz kalın, alt kısmı biraz ince bir çizgi izliyor. Ekranda ise 18:9 görüntü oranı elde edilmiş. Kasa metal alaşımdan oluşuyor.

Ayrıca Bkz.Alcatel 5'i inceledik: Yeni tasarım, 18:9 ekran

Ön kısımda 13MP+5MP çözünürlüğündeki LED destekli çift kamera kadraja birden fazla yüz girdiğinde otomatik olarak açıyı 120 dereceye çıkarıyor. Ayrıca 106 noktadan tarama yapabilen bir yüz tanıma fonksiyonu da var. Arka kamera ise 12MP çözünürlüğünde ve yine yapay zeka özellikleri ile destekleniyor.

3000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefon 150Mbps indirme hızlarına çıkabilen bir LTE modem barındırıyor. Android 7.0 ile gelecek olan telefonun fiyatı 1599TL olarak açıklandı.

• Bir sen eksiktin Alcatel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ederi en fazla 1000TL

• güzel alet .. tasarımını sevdim belki fiyat ilerde biraz daha inerse dicem ama bu kurla zor şimdilik ..

• alıcı niye uzulsun eninde sonunda bir cok alternatifi var almaz olur biter asıl satıcı bu fiyata nasıl satacak onu dusunsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 17 Temmuz 2018; 11:4:55 >
  • Ederi şu kadar ederi bu kadar demeyin.

Giriş seviyesi cihazlar bile hangi seviyede iyi bakın.

Meraklısı için güzel bir cihaz olmuş.
  • https://www.notebookcheck.net/Mediatek-MT6750-SoC-Benchmarks-and-Specs.197138.0.html

2 yil oncesine ait islemci ! Ederi en fazla 800 TL.

Hizli sarj yok.

usb 2.0 ile geliyor .

Kamerasinda OIS zaten yok.

LTE CAT4 ile geliyor 150/50 cok cok yavas internet hizina sahip vasat ...

Dahili hafizasi 32 GB buna hicbirsey yuklenemez hafizasi dolar. Harici hafiza karti da sadece FAT32 destekliyor. Hafiza kartina tasinsa bile iskenceniz daha da artacaktir malum hafiza karti destekledigi hiz turu kendi ic dahili vasat hizindan daha da vasat kotu olacagindan bin pisman olacaksiniz ...

Iskence dolu bir cihaz ile cebbelesmek isterseniz o parayi verebilirsiniz. Bedava dahi olsa kullanilmaz ...

Kasasi bildiginiz plastik legen ... 3. sinif kalite ve premium hissi filan da yoktur.

Karar sizindir ...

https://eu.alcatelmobile.com/en/mobile/smartphones/alcatel-5/

Incelemeleri detayli :
    https://www.trustedreviews.com/reviews/alcatel-5

• astegon kullanıcısına yanıt
    Bu cihazın nesini merak edecekler? meraklıları kim? hakkaten merak ettim..

bide kıyaslama gondereyimki bi bakın..

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/101802-107035/alcatel-5_xiaomi-redmi-5-plus-64gb/
  • Gorunus guzel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • El_domingo kullanıcısına yanıt
    Hahahaha olsun meraklısı vardır dediğim "Ben fransız malı kullanırım, arabam renault telefonum alcatel" diyenler olabilir

Burada bir çok power-user'a göre çöp cihaz.

Bir de herkes en üst seviye cihaz almak istemeyebilir. Zaten tüm dengeler Xiaomi resmi olarak geldiği zaman çok değişecek bakın görün.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    https://www.trustedreviews.com/reviews/alcatel-5 adresindeki CONS kısmı çok güzel olmuş;

Ugly design
    Clunky software
    Mediocre performance
    Old version of Android

O kisimlari hic bahsetmemistim ekleyelim :

Tasarimi gercekten cirkin . Asimetrik degil bari o cerceveler alt ust esit olsa idi altaki ideal de usteki kalinlik ne oyle ya

Yazilimi incelemelere gore sorunlu Android 7 olmasi da ayri bir felaket ...

Performansi bahsetmistim gerci aynen denilidigi gibi "vasat"

Android 7.0 olmasi da felaket ... Arada Android 7.1 7.1.1 7.1.2 8.0 8.1 var ... Harbiden cok eski .

Android 8.0 almasi da zordur Kernel i guncellemeleri gerek ki bu da cok zordur. Bildigim kadariyla MTK islemcileri basli basina kaynak kodu yayinlamada sorunlu kit hayal kirikligi olan bir firma ...

Giris seviyesi yapilacaksa bari Snapdragon 450 olsaydi ...

Rezaketleri hakkinda detayli ca incelenmesi de gerekir elbette ...

Satis fiyati uzerinde Turkiye garantili nice ustun cihazlar var her acidan da ustun ...

Alcatel 5 i surenler saha arastirmasi fiyatlandirma vs hic bakmamislar resmen tuketici ile alay kugur eder gibiler.

Fiyatinin yuksek olusunu gectim o donanim toplulugu nedir ya ... Giris seviyesi cihaz boyle mi olur ?
    SD 212 bile daha iyi giderdi
    SD 2xx serisi yari akilli veya akilli saatlerde filan kullaniliyor giris seviyesi bile degildir . Snapdragon 2xx serisi kadar da degil yani. Vur dedik oldurme sen de
    Yok be hocam. Nokia 2'de SD212 var

https://www.gsmarena.com/nokia_2-8513.php

Snapdragon 2100 ile karistirdim ki o da Snapdragon 400 serisi varyanti ...

https://www.qualcomm.com/products/platforms/qualcomm-200-series-comparison

Snapdragon 212 cihazlari harbiden giris alti duruyor ...

Yaygin modeller giris seviyesi herzaman Snapdragon 4xx tir. Sanirim Snapdragon 2xx serisi sonradan cikartilmis olsa gerek zaten pekte fazla modeli yok SD 2xx serisinde .

Nokia ya baktim da 1 GB RAM 8 GB depolama birimi ama iyi tarafi da var Alcatel 5 ten daha guncel Android 7.1.1 belki de daha da ust versiyon almis olabilir Nokia bu Android te guncellemede iddialilar :D

Bir arastirdim Android 8.1 almis 1 GB RAM 8 GB depolama birimli minik bir dev gibi olmus Andorid 8.1 ile ...

https://www.cnnturk.com/teknoloji/nokia-2-icin-android-8-1-oreo-yayinlandi

Snapdragon da herturlu gelecek vizyon vardir ... MTK islemcilerindne herturlu uzak durulmalidir ozellikle guncellemelerde ...
    Hocam umarım bu yazdığınız işlemciler arasında P22 ile P60 yoktur. Çünkü S710 hariç herhangi bir rakibi bulunmayan SoC oluyor bunlar.

AI destekli GPU bakımından da Mediatek'e yakışır derecede (bu lafım giriş ve giriş altı segmentte kullanılması gereken Mali T720 ile T830'u yıllarca kullanan Hisilicon ile Exynos'a) IMG, Mali'nin iyi denebilecek grafik yongalarına sahip çipler.

Yani lütfen genelci olmayın bir eleştiri yaparken. Evet ben de hala Mt6750'nin piyasada olmasını yadırgıyorum ama bu demek olmuyor ki P60 ile P22'nin başarısını göz ardı edemem.

Bu arada küçük bir not da düşeyim.

Nokia'nın .1 serisi Android one desteğine sahip şu anda.

Bu 2.1 (Go) ile 3.1 (Mt6750) (One), 5.1 (P18) (One)'ı da içeriyor.

Nokia hamlelerini doğru kullandı ve Android One'ın asıl çıkış amacı olan Mediatek çiplerin daha verimli kullanılması amacına uygun sürülmesine sebep oldu. Micromax ilk cihazlarını bu dengede sunmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 17 Temmuz 2018; 16:48:44 >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Artilari vardir zaten belirttim kotu yanlari da vardir ama o fiyata degmez ...

Ornek vermek isterim Turkiye den eskimis gecen yilin modeli : Xiaomi Mi A1 ( 1 hafta sonra A2 yeni modeli tanitilacak ustelik )

Xiaomi Mi A1 donanimina bakiyoruz : FULL HD IPS panel ekran, Orta seviye islemci ( ama cokta eski degil misal General Mobile 5 Plus tam bir fiyasko idi ) Snapdragon 625 4 GB RAM 64 GB dahili hafiza harici hafiza karti destegi Android One platformu kaynak kodlari tam olarak yayinlanmis custom rom ile bazi ortulmus ayarlar ve uygulamalar aktiflenmekte EIS FM Radyo varsayilan kamera kayit kalite degeri artirilmasi hatta Google Camera ve onun ozellistirilmis ince ayarli olani da sorunsuz yuklenebilmesi vs...

Yapay Zeka bilindigi uzere sadece cihazla degil uyumlu islemciler arasinda Snapdragon 625 te var kaynak :

https://developer.qualcomm.com/software/qualcomm-neural-processing-sdk

Kasasi metal .

Hizli sarj destegi android 8.0 ile geldi suan Android 8.1 Temmuz ayi guncellemesini de almistir .

Fiyati da Alcatel 5 ten cok daha ucuz...

Demek istedigim akil mantik var boyle ornekler varken niye Alcatel giris seviyesi islemci ve ekrani kamerasi vs ile bu kadar para verilsin ki ? DEstek guncelleme pesin hayal kiriklligi klasik MTK bilenler bilir ...

P22 P60 den bahsetmedim . Benim bahsettigim islemcisi GPU su ve beraberinde gelenler yazilimsal seviye ve gelecegi hakkinda ozellikle fiyati uzerine idi baska modelleri de ima etmedim ...

Gozu kapali GENEL olarak DENK islemciler sinifina gore bakilacak olursa Snapdragon daha ustundur ...

Elbette tek basina AI yapay zeka dan neye gore ustundur veya vardir cevapsiz kalan soruma ragmen bir kiyaslama yapilamazda yani tek bir kriterde vardir diye de ustundur denilemez ...

Genel olarak gerek paket donanimsal olmasi gerek kaynak kodlari yayinlanmasi gerek uygulama optimizasyonu Snapdragon uzerine yaygin olmasi gerek oyun gerek uygulamalarda biraz on yargi gibi olacak ama denk modellere kiyaslaninca Snapdragon islemciler ustundur ...

Fiyat olarak MTK cok ucuzdur elbette bu kisim ureticiyi baglar ama ucuz bir islemci ile boyle bir fiyatla satista olmasi insafsizliktir derim ...
  • Fiyatıyla fiyasko olan cihazlar

• Giris seviyesi cihaza bu kadar para verilecegine ustune 400 TL verip ust seviye kendisi kanitlamis islemci Snapdragon 835 4 GB RAM 64 GB dahili hafizali . Cift Carl Zeiss li kamerasi ustelik Android surekli en hizli en guceli resmi sozu de verilmis .

Erkani QHD Alcatel in kine gore neredeyse 4 kati yuksek cozunurlukte ...

https://forum.donanimhaber.com/nokia-8-ana-konu-5-3-qhd-ips-dual-13mp-carl-zeiss-sd835-64-gb-4-gb-ram-oreo--128434245

Resmi Turkiye Garantili :

https://www.hepsiburada.com/nokia-8-64-gb-nokia-turkiye-garantili-pm-HB000007HJEZ

Hepsini 400 TL lik farkla sahip olabilirsiniz ...

Pazarlamaci gibi oldum

Oyle birsey de yok kattiyen de olmaz ...

Ama dayanamadim yazdim ...

Analaycaginiz Alcatel in o fiyatina o dandik donanimina guncellemesine mesele fiyatsa onceki mesajimda Xiaomi Mi A1 onerdim yok ust seviye islemcili daha ustun paketli kaliteli de olsun diyorsaniz 400 TL farkla Nokia 8 var.

Yani Alcatel kendinisi neyin ortasina konumlandirdi harbi komik. Alcatel ekibi kimse Turkiye dek mevzut fiyatlandirma olsun gerek donanim/fiyat olarak konumlandirma olsun hicbir yerde kendilerine umut baglamasinlar ...

Dedigim gibi bu model en fazla ederi 800 TL ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.