Şimdi Ara

Heyecanla beklenen Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, 24 Temmuz'da satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin en yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 8 üç farklı varyatla gelmişti. Sırasıyla Mi 8, Mi 8 SE ve Mi 8 Explorer Edition olarak adlandırılan bu modellerin en yüksek donanım özelliklerine sahip olan modeli Mi 8 Explorer Edition'ın 24 Temmuz'da satışa çıkacağı açıklandı.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition diğer varyantlara göre ekstra biyometrik özellikler ve etkileyici bir şeffaf arka panel sunuyor. Şirketten sızan bir basın daveti, bu akıllı telefonun 24 Temmuz'dan itibaren Çin'de satışa sunulacağını gösteriyor. Çin pazarına 553 dolardan giriş yapacak olan Mi 8 Explorer Edition'ın kısa bir süre içinde Çin dışındaki pazarlarda da satışa sunulması bekleniyor.

Mi 8 Explorer Edition'ın arka paneli gerçekten şeffaf mı?

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition modelinin görüntü olarak Mi 8'den çok fazla bir farkı olduğunu söylemek mümkün değil. Zira iki model de aynı ince çerçevelere, çentiğe, cam ve metal malzemeye sahip. Ancak hem teknik hem de estetik olarak bazı önemli farklılıklar mevcut. Tasarım açısından Mi 8 Explorer Edition'ın arka paneli şeffaf bir görünüme sahip ve oldukça şık görünüyor. Fakat gelen bazı haberler, arka plandaki şeffaf görüntünün, gerçekten cihazın içini gösterip göstermediği konusunda şüpheler olduğu yönünde.

Diğer ana farkı ise biyometrik teknoloji olarak belirtebiliriz. Mi 8 arkada bir parmak izi tarayıcı ile birlikte gelirken, Mi 8 Explorer Edition'da ise ekrana gömülü parmak izi tarayıcı ve 3D yüz tanıma özelliği mevcut. Türkiye'de ne zaman satışa sunulacağı henüz netleşmeyen cihazın tüm özelliklerini ise aşağıda görebilirsiniz.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition teknik özellikleri:

EKRAN BOYUTU: 6.21 inç

GÖRÜNTÜLEME TEKNOLOJİSİ: AMOLED

ÇÖZÜNÜRLÜK: 2248 x 1080 piksel (512 ppi)

ÖN KAMERA: 16 megapiksel

ARKA KAMERA: 20 megapiksel

ANDROİD SÜRÜMÜ: 8.1 - Oreo

RAM: 8 GB

DAHİLİ DEPOLAMA: 128 GB

BATARYA: 3.000 mAh

YONGA SETİ: Qualcomm Snapdragon 845

ÇEKİRDEK SAYISI: 8

MAKS. SAAT HIZI: 2,8 GHz

BAĞLANTI: HSPA, LTE, NFC, Çift SIM, Bluetooth 5.0

• 3000mAh pil dışında iyi bir cihaz.

• Üretimi yetiştirebilecekler mi?

• son zamanların padişahı f/p açısından iyiki var diyorum

• Tek beklediğim cihaz fiyat ne olur bilemiyorum ancak o pil gerçekten olmamış en assaga 3500 mah olması lazim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • General. kullanıcısına yanıt
    Pilinin az olması ve kulaklık girişinin olmaması diyelim.
  • Temmuz ayındayız ve daha Mix 2s bile gelmiş değil.

Çin'den el altından getirilen telefonları alanlar dışında Türkiye'de kime heyecan verecek?

Geçen sene Mi6 ve OnePlus 5 kısa sürede paralel ithalat ile gelmişti. Bu sene bir sıkıntı var.

Xiaomi gelmiş gelmemiş ayrı bir yılan hikayesi. 32GB S2 gibi en dandik modellerini Teknosa'da 1400'e millete dayamaya gelecekse geldiği gibi geri dönsün.
  • Şeffaf seven vardır ama ben renk seçeneğide olsun diyenlerdenim.

• General. kullanıcısına yanıt
    Öyle de böyle de elinden telefon düşmeyen biri gün içerisinde bir kere telefonu şarja takıyor zaten. Bu şarja takma süresi uzalır kısalır o ayrı mesele. Bende Z3 Compact vardı 2 gün denilen pil ömrüyle bir günü tamamlıyamıyordum aynı şekilde şuan kullandığım HTC 10 ile de öyle. Tabi ki daha büyük pil avantajdır bende olsun isterdim ama şuan telefon alacak olsam pilini görmezden gelip alırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'ye gelen ilk cihazların fiyatı 4000 TL'den aşağı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Temmuz ayındayız ve daha Mix 2s bile gelmiş değil.

Çin'den el altından getirilen telefonları alanlar dışında Türkiye'de kime heyecan verecek?

Geçen sene Mi6 ve OnePlus 5 kısa sürede paralel ithalat ile gelmişti. Bu sene bir sıkıntı var.

Xiaomi gelmiş gelmemiş ayrı bir yılan hikayesi. 32GB S2 gibi en dandik modellerini Teknosa'da 1400'e millete dayamaya gelecekse geldiği gibi geri dönsün.
    Mix 2s cepport tarafından birkaç kez satışa sunuldu kısa süreligine. Ben aldım kullanıyorum kvk garantili.
  • 512ppi etmez o ekran. 401ppi yapar..

=sqrt((2248*2248)+(1080*1080))/6,21=401,6

• Çinlinin aklı bataryada geri kaldı :D

• Arkada parmak izi okuyucu da yok aslında seffaf tasarım için anakartı güzel gösterip bataryadan mı kıstılar acaba, normal sürüm ile aynı batarya olaymış en azından ama genede batarya eskiyene kadar 1 günü götürür heralde yoksa üzücü olur .

• Kim heyecanla beklesin ki Xiaomi Mi 8 Explorer Edition'ı,heyecan yapacak nevar:)

• Mi 8 3400mAh batarya ile normal kullanımda 1-1,5 gün arası gidiyormuş bazı testlere göre. Exp. Edition da 3000mAh ile 1 gün çıkarsa dolu dolu güzel olur. Tabi bu değerler kişiden kişiye kullanıma göre farklılık gösterecektir. Miui 10 ile batarya performansını geliştirdiklerini ümit ediyorum. Umarım aldığımıza alacağımıza pişman etmez xiaomi
  • Akıllı telefon almak artık hobi kategorisinde görülmeli. Model uçak ve taşıt almak gibi. Eğlenceli ve pahalı bir hobi.

• Xiaomi amiral gemisinde neden küçük pil kullanıyor helan anlamış değilim. cihaz azıcık daha kalın olsun büyüt şu pili

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.