Şimdi Ara

Japonlardan yarı Android cep telefonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde bir cep telefonu olarak tasarlanmasına karşın temelinde Android işletim sistemi olan telefonlar görmeye başladık. Japon KDDI operatörünün INFOBAR xv adındaki telefonu buna son örnek.

INFOBAR xv özellikleri

İlk olarak 2003 yılında piyasaya çıkan INFOBAR özel uzunlamasına tasarımı ile operatörün en sevilen telefonlarından birisi olmuştu. Sonrasında 2007 yılında INFOBAR 2 piyasaya sürülmüştü. INFOBAR xv serinin üçüncü ve biraz daha akıllı olanı.

Ayrıca Bkz.Haftaya A101 marketlerde akıllı telefon ve televizyon geçidi

Telefonda 3.1 inçlik 800x480 piksel çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Arka kamera 8MP çözünürlüğünde iken batarya da 1500mAh kapasiteli. Hafıza kartı ile 32GB’a kadar depolama alanı elde edilebilirken LTE ve WiFi bağlantıları mevcut.

Telefonun akıllı tarafı ise LINE mesajlaşma uygulamasının yüklü olması. Yine +messenger adında operatörler arası bir mesajlaşma uygulaması da var. Ayrıca akıllı bir sesli asistan da yer alıyor. Özel standa yerleştirildiğinde şarj olurken ekranda saat beliriyor. Bunun haricinde Google Play mağaza ve uygulama desteği mevcut değil yani ek uygulama yüklenmiyor.

INFOBAR xv modeli Ekim ayında piyasaya çıkacak ve fiyatı belli değil. Üreticilerin cep telefonlarını da kısmen akıllı hale getirip tüketici ilgisi çekmeye çalışmaları kayda değer. Google bir süre önce cep telefonlarını akıllandıracak KaiOS adındaki işletim sistemine 22 milyon dolarlık yatırım yapması gözlerden kaçmadı.

• şu an kullandığımız akıllı telefonlar vs cep telefonu değilmi ?, bunlar çanta telefonumuki "artık cep telefonlarındada yer almaya başlandı" şeklinde açıklama yapılmış, ? Başlık açıklaması bence şöyle olabilirdi, "Artık Eski tip telefonlarda android ile çalışabilecek"

• Başlık ve içerik hatalı aktarılmış. Başlık eski tuşlu telefonlarda da Andoid uygulaması kullanılabilecek gibi bir şey olmalıydı.

Habere gelince telefon güzel bazı insanlar hala tuşlu telefon kullanmayı seviyor olabilir ama google play uygulaması yok ise o zaman whatsup filan da kullanılamaz line harici bir haberleşmeye de izin vermiyor ise bu telefon Line için yapılmış bir telefon olarak kalır zannımca. Ama şıkmış telefon keşke bu kadar kısıtlı özellikler koymasalar eski nesil anne ve babalar için tuşlu android telefonlar kullanım olarak daha kolay çünkü.

• MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    apk ile whatsapp kurup kullanılabilir aslında.
  • "Android işletim sistemi yavaş yavaş cep telefonlarında da yer almaya başladı."

Error 404...

• Sitedeki her çeviri haberi gitgide özensiz hale geliyor. Kimse de editör arkadaşları uyarmıyor. Yine kaynak üzerinde görebileceğimiz üzere "feature phone" kastediliyor. Tam bir türkçe kavramı olmamakla beraber tuşlu telefon ya da klasik telefon denilebilir. Ya da hiç kavram aramakla uğraşmayıp feature phone deyip geçersiniz. Peki çeviren arkadaş napıyor? Komple feature kelimesini atıp, telefon deyiveriyor, sanki akıllı telefonlar telefon değilmiş gibi.

• Android işletim sistemi yavaş yavaş cep telefonlarında da yer almaya başladı :))))
    benim bildihim 10seneden fazladır var :)

• Benim kullandığım Galaxy folder 2 gibi telefondan bundan daha iyi bence.
  • Genel kabul görmüş sosyal medya uygulamaları, kabul edilir web deneyimi sunsa, eski tip atari oyunlarını çalıştırsın yeterli.. Android markette zilyon tane uygulama var, kaçına uzun süre bağlı kalıyoruz ki??

• Google Haberleri bu yüzden sevmiyorum. Yerel siyaset haberlerini görmek için bölgemi Türkiye seçtim.

Teknoloji ile ilgilendiğim için bana teknoloji haberi de gösteriyor. Keşke göstermez olaydı. Böyle saçma sapan çevrilmiş haberlerle muhatap oluyorum.

• Ekremmmm

• Yazar burada ne demek istedi? Geçmişten gelen bir haber olabilir mi bu?

• Ya yeter arkadaş yeter. Siktir edin şu ekrem71 i amk yeter ya.

• Bir an sene 2008 sandım amk :)

• görme engelliler ve yaşa bağlı görme kusurları için dokunma klavye önemli ! bu açıdan farklı bir ticari alan bu !

• Arkadaşlar, bol keseden sallamışsınız! Elinizdeki o son model cihazlar phablet olarak geçiyor. Yani telefon-tablet veya mini bilgisayar. Cep telefonu ise bu görselde gördüğünüz cihaz.

• "Android işletim sistemi yavaş yavaş cep telefonlarında da yer almaya başladı." derken? Editor haberi 2008'de yazmista yayimlamak simdiye nasip olmus galiba. :D :D

• hep bunlar akp nin oyunları

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

"Android işletim sistemi yavaş yavaş cep telefonlarında da yer almaya başladı."

Error 404...

CEP telefonu ile akilli telefonlar arasındaki farkı bilmemek kötü. Eski nesil cep telefonlarini kast ediyor. Android li cihazlar akıllı telefon diye geçiyor.
  • Japonlardan yarı Android cep telefonu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.