Şimdi Ara

İlk kez renkli ve 3 boyutlu X-Ray taraması yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canterbury Üniversitesinde görevli bilim adamları Phil Butler ve oğlu Anthony Butler tarafından geliştirilen ve MARS adı verilen yenilikçi görüntüleme cihazı sayesinde insan vücudunun detaylı görüntüsü çekilebiliyor. Üç boyutlu ve renkli sonuçlar veren bu cihazla görüntülenen ilk insan Phil Butler olmuş.

Cihaz o kadar detaylı görüntüler çekebiliyor ki, vücudumuzdaki su, yağ ve hatta işaretleyici kimyasallar (marker) dahi ayrı ve net biçimde görülebiliyor. Hastalıklı hücreler de sağlıklı olanlarından kolayca ayrılabiliyor

Ayrıca Bkz.Kinect ile X-ray cihazları daha sağlıklı şekilde kullanılabilir 

Radyolog Anthony Butler, bugüne kadar kanser çalışmaları, kemik ve eklem hastalıkları, kalp sorunlarının tespiti için MARS’ın küçük bir modelinin kullanıldığını, geliştirilen yeni cihazın tüm hastalıkların teşhisinde görev alacağını, elde edilen detaylı, renkli ve üç boyutlu görüntüler sayesinde doktorların doğru ve erken teşhis koymalarında önemli bir adım atılmış olduğunu ifade ediyor.

Cihazın klinik kullanımı yakın zamanda başlayacak ve mevcut görüntüleme teknikleriyle karşılaştırması yapılacak.

• Adamlar bildiğin çıplak görüntülemeyi icat etmiş :D

• çok güzel be, alkış.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    o zaten yapıldı ama piyasadan geri toplandı.

Vodafone'un V602-SH modeli cep telefonu, harici olarak satılan bir gece görüş filtresiyle koyu renk bikini giyen kadınları çırıl çıplak görebiliyordu. Bir de daha evvel çıkarılan bir kamera geri toplanmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 14 Temmuz 2018; 16:59:28 >
  • Geç bile kalındı bana göre ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superman i gectik :)

• "Baba-Oğul bilim adamaları" Bu cümleden sonra kaderime bir sigara yakasım geldi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu x-ray scaner teknolojisi ne kadar gıdım gıdım ilerliyor böyle

Şu teknolojiyi artık bir stetoskop bir derece kadar olmasa bile oldukça portatif ve kaliteli hale getirin ya.

Sadece hastanede kullanılan bişey olarak görmeyin, bunun fakir ülkelere yardım için giden doktoru var. Özellikle hayvan sağlığında kokay ulaşılabilir ve fiyatı uygun kaliteli, portatif örneklerinin çoğalması lazım

• X-ray deyince röntgen değil kesitsel görüntüleme amaçlı Bt yani bilgisayarlı tomografi için geliştiriliyor ki 3 boyutlu görüntü alınabilsin adı da muhtemel .... tomografi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.