- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Akbank Kredi Kartı Ücretleri
11 Cevap4217 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

364 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:21:09 

Akbank , diğer bankaların aksine müşteri taleplerini ve yasaları hiçe sayarak haraç almaya devam ediyor. Kredi kartını kullandığım, HSBC, Finansbank talebim üzerine bu ücreti iptal ederken akbank bir haftada zahmet edip aşağıdaki cevabı gönderdi. Şikayetvar.com da yer alan şikayetlere de alay eder gibi kendi destek hatlarına yönlendiren birer cevap eklemişler, pardon kopyala yapıştır yapmışlar.
Ben kartı iptal ettirdim, ve bugünkü borcu da kart ücreti eksik olarak yatıracağım. Borcu iptal etmedikleri taktirde pazartesi günüde tüketici masasına dilekçemi vereceğim.
Tavsiyem akbank kredi kartı kullanıcıları bu külfeti yakalarından silkelesinler.

akbankın umursamaz yaklaşımı

Sayın Özgür Göksel,

Axess Kartınıza yansıyan yıllık üyelik ücreti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir.

Kredi kartlarından alınan üyelik ücreti, Bankamızın kredi kartları üzerinde sunduğu hizmete yönelik olarak asıl kart ve ek kart hamilleri için düzenlenmiştir. Yasal ve Bankamız düzenlemeleri gereğince, kart üyelik ücretine ilişkin duyurular, Bankamızın tüm şubelerinde,müşterilere gönderilen hesap özetlerinde, tarafınızca imzalanan sözleşme hükümlerinde ve Bankamızın www.axess.com.tr adresli internet sitesinde ilan edilmektedir. Yasal düzenlemelere göre, müşterilerden verilen hizmetler karşılığında alınan ücret ve komisyonlar bankalarca belirlenebilmekte, bu bağlamda tüketicilerin haklarını ihlal eden bir durum söz konusu olmamaktadır. Ayrıca ,Türkiye Bankalar Birliği'nin (http://www.tbb.org.tr) web sayfasında da kredi kartlarından alınan üyelik aidatının yasal olduğuna dair duyuru yayınlandığı gibi, gerek İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nin 2004/239 E. ve 2005/1531 K. sayılı ilamı ile gerekse T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu 12.02.2007 tarihli B140TRK016 00 00-3698 sayılı 2007/02 no'lu Genelgesi ile bankaların kredi kartı üyelik ücreti talep etmelerinin yasaya uygun olduğuna karar verilmiştir.

Uygulamalarımız ve yukarıda bahsedilen yargı kararı dahilinde kartınıza yansıyan üyelik ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

Bize Ulaşın
444 25 25
www.akbank.com
Faks : (0212)329 35 35.

Özgür Göksel

763 Mesaj
6 Nisan 2007; 10:56:18 

Akbank bendede 40 ytl kesmiş ama parayı ödedim. İtirazda bulundum ama olumsuz sonuçlandırmışlar. Kart iptali için başvurdum chip paran yanar dediler onu harcayıp kartı kapattıracağım. Bonusda aynı durumda kartı kapattırdıktan sonra beni geri arayıp parayı + olarak sonraki döneme ekleyerek kartı kullanmamı teklif etmişlerdi. Sanırım Akbank bunu yapmayacak. Sen şikayetlerin sonucunda olumlu sonuç alırsan buraya yaz aynı tekniği bizde uygulayalım.

590 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:02:06 

arkadaslar pekı kredı kartı degılde hesap actırdım ben akbankdan hesap ıcın doldurulan formda boyle bı ucrt alınacagını gormedım hesap actıranlardanda alıyolarmı yıllık ucret

3096 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:06:00 

akbank ve iş bankası bu konuda çok katı ....

1725 Mesaj
6 Nisan 2007; 12:30:40 

http://www.tuketicimerkezi.org/tuketicikanunu.php arkadaşlar bakın bu site size yardımcı olabilr,sağda dilekçe linki var tıklayın doldurun

2813 Mesaj
6 Nisan 2007; 13:13:29 

quote:

Orjinalden alıntı: YmE17

arkadaslar pekı kredı kartı degılde hesap actırdım ben akbankdan hesap ıcın doldurulan formda boyle bı ucrt alınacagını gormedım hesap actıranlardanda alıyolarmı yıllık ucret

Evet 6 ayda bir hesap işletim ücreti kesiyorlar hesabından. 19 YTL
Tabi akbank için geçerli. Diğer bankalarda fiyat değişiyor. Eğer hesabında para yoksa da borç olarak yansıtıyor ve ne zaman para koyarsan hesabına o zaman anında düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 6 Nisan 2007; 13:14:10 >

Acer S7-391 Ultrabook
Intel® Core™ i5 3337U 1.8 Ghz@2.60 Ghz | 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram | 13.3" Full HD IPS Dokunmatik LED | 64 GB x 2 / 128 GB RAID0 SSD | 1.3 KG

7122 Mesaj
6 Nisan 2007; 14:00:16 

Garanti bankasıda bu konuda hiç taviz vermiyor...sikayetvar.com a bakarsanız konu hakkındaki şikayetlere hep aynı cevabı vermişler...Bende iki sefer başvurdum ama bir sonuç alamadım...Kartımda 2 taksidim kaldı onlar bittikten sonra kartı iptal ettireceğim...Zaten çoğunlukla Advantage kartı kullanıyorum...HSBC hesap dökümüne yansıtılan kart ücretini başvurmamdan 2 gün sonra geri iade etti...Garanti ise hiç umursamıyor bile...Heralde müşteri sayısının çokluğundan olsa gerek...

350 Mesaj
6 Nisan 2007; 14:06:43 

quote:

Orjinalden alıntı: ogoksel

Akbank , diğer bankaların aksine müşteri taleplerini ve yasaları hiçe sayarak haraç almaya devam ediyor. Kredi kartını kullandığım, HSBC, Finansbank talebim üzerine bu ücreti iptal ederken akbank bir haftada zahmet edip aşağıdaki cevabı gönderdi. Şikayetvar.com da yer alan şikayetlere de alay eder gibi kendi destek hatlarına yönlendiren birer cevap eklemişler, pardon kopyala yapıştır yapmışlar.
Ben kartı iptal ettirdim, ve bugünkü borcu da kart ücreti eksik olarak yatıracağım. Borcu iptal etmedikleri taktirde pazartesi günüde tüketici masasına dilekçemi vereceğim.
Tavsiyem akbank kredi kartı kullanıcıları bu külfeti yakalarından silkelesinler.

akbankın umursamaz yaklaşımı

Sayın Özgür Göksel,

Axess Kartınıza yansıyan yıllık üyelik ücreti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir.

Kredi kartlarından alınan üyelik ücreti, Bankamızın kredi kartları üzerinde sunduğu hizmete yönelik olarak asıl kart ve ek kart hamilleri için düzenlenmiştir. Yasal ve Bankamız düzenlemeleri gereğince, kart üyelik ücretine ilişkin duyurular, Bankamızın tüm şubelerinde,müşterilere gönderilen hesap özetlerinde, tarafınızca imzalanan sözleşme hükümlerinde ve Bankamızın www.axess.com.tr adresli internet sitesinde ilan edilmektedir. Yasal düzenlemelere göre, müşterilerden verilen hizmetler karşılığında alınan ücret ve komisyonlar bankalarca belirlenebilmekte, bu bağlamda tüketicilerin haklarını ihlal eden bir durum söz konusu olmamaktadır. Ayrıca ,Türkiye Bankalar Birliği'nin (http://www.tbb.org.tr) web sayfasında da kredi kartlarından alınan üyelik aidatının yasal olduğuna dair duyuru yayınlandığı gibi, gerek İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nin 2004/239 E. ve 2005/1531 K. sayılı ilamı ile gerekse T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu 12.02.2007 tarihli B140TRK016 00 00-3698 sayılı 2007/02 no'lu Genelgesi ile bankaların kredi kartı üyelik ücreti talep etmelerinin yasaya uygun olduğuna karar verilmiştir.

Uygulamalarımız ve yukarıda bahsedilen yargı kararı dahilinde kartınıza yansıyan üyelik ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

Bize Ulaşın
444 25 25
www.akbank.com
Faks : (0212)329 35 35.

Bencede haksız bir uygulama buı yıllık üyelik bedeli... Ancak kredi kartalrını almak için imzaladığımız sözleşmede böyle bir ücretin alınacağı da yazıyor..
Bu nedenle,bence, isteyen banka iptal eder bu ücreti... Sonuçta sözleşmede kabul ediyoruz bu ücreti...

112 Mesaj
14 Aralık 2008; 17:25:07 

hsbc bu ayki ekstemde yıllık ücret kesmiş. nasıl bir yol izlemem gerekli parayı geri alabilmem için

157 Mesaj
14 Aralık 2008; 17:58:37 

quote:

Orjinalden alıntı: kzm

hsbc bu ayki ekstemde yıllık ücret kesmiş. nasıl bir yol izlemem gerekli parayı geri alabilmem için

Valla 70 milyon türkiye için git bankayı soy, hayır dualarımızı al derim..

3096 Mesaj
14 Aralık 2008; 18:09:00 

geçen gun akbank kredı kartı aidat bedeline 50.00 ytl ye bir arkadaşim tuketıcı mahkemesi nezdinde itiraz ettı.bende beklıyorum ben de tuketıcı mahkemesıne gidicegım..bununla ilgili tuketıcı lehıne 2-3 karar var.

352 Mesaj
1 Ekim 2009; 11:24:34 

Az önce müşteri hizmetlerini aradım ve üyelik ücreti adı altında kesilen 35 tl nin iadesini istedim. Bilgilerimi kontrol etti ve düzenli ödemem olduğundan ve kartımı aktif olarak kullandığımdan dolayı bir sonraki hesap kesip tarihimde üyelik ücretimin iade edileceğini söyledi. Bilginize..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Akbank Kredi Kartı Ücretleri
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297