Şimdi Ara

Telefon fiyatları nereye gidiyor: Diğer ülkelerle kıyaslamalı analiz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
5.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple ülkemizde satılan tüm iPhone modellerine zam yaptı. iPhone X 256GB'ın fiyatı 8600TL'ye yükselilirken, üçüncü yaşına girmek üzere olan iPhone 6s Plus bile 128GB'lık modeliyle 5000TL sınırına dayanmış durumda. Peki neler oluyor, fiyatlara nere gidiyor, kıyaslamalı analzilerle ülkemizdeki telefon fiyatlarının durumu. 

• Hiç sorun değil almaya devam edecekler. Bunların düzelmesinin tek yolu bu vergileri onlara kazandirmamak olduğunu bile bile almaya devam edecekler. Sevenleri tek gün, o da seçim günü desteklerken, sevmeyenleri ise bu telefonları, otomobilleri, içkileri, sigaraları almaya devam ederek onları her gün desteklemis oluyor. Çok değil sadece altı ay protesto edilip telefon ve otomobil alınmasa her şey değişir ama yok.
  • Paramizin degeri gun gectikte azalıyor :(

• oğlum ben 5 ay önce 92 model arabamı 8000Tl sattım. Sekizbin Tl. Binip 5 kişi biryerden biryere gidebiliyorduk. Tekrar yazıyorum 8000Tl. İlk cümlede yazan modelden daha ucuza gitmiş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hareketliperde -- 13 Temmuz 2018; 15:51:13 >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    2002 öncesi dönemde her yıl ikiye üçe katlanıyordu zaten dolar fakat 2002 sonrası dönemde böyle bir şey görmediğimiz için bu %30 civarında artış bizi haklı olarak rahatsız etmeye başladı
  • insanlar bu küresel kan emicileri boykot etmediği sürece böyle gidecek yeni dünya düzenine hoş geldiniz.

• Bu zamdan sonra Apple a zerre kadar saygım kalmadı . Türkiyedeki mağazanın masraflarını , maaşları TL olarak ödüyorsun. Telefonu çinde üretiyorsun Türkiye de bir kuruş üretim masrafın yok , kurdan dolayı bu fahiş zammı yapıyorsun. Malesef iphone 7 kullanıcısıyım zamdan birkaç gün önce de apple watch aldım ancak bundan sonra apple ürünü almam, dostuma düşmanıma da aldırmam. Almayın arkadaşlar satılmasın ürünleri, devletin bu tefeciliğe el koyması gerektiğini düşünüyorum. Kayıtlı bir mi 8 bulduğum veya Xiaomi Türkiye mağazasının satışlarına başladığı an tüm Apple ürünlerini satacağım gündür.

• Dolar kuru 5 e dayanmış faiz %20 ye eflasyon %20 ye patates soğan domates hepsi 6 şer lira olmuş .. herhalde buda 7500 olacaktı anormal olan ne ?

• Almayacaksınız arkadaş almayacaksın boğazına bıçak dayamıyorlar alın diye
    yazık şu fiyatlar eziyet resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: easethepain

Bu zamdan sonra Apple a zerre kadar saygım kalmadı . Türkiyedeki mağazanın masraflarını , maaşları TL olarak ödüyorsun. Telefonu çinde üretiyorsun Türkiye de bir kuruş üretim masrafın yok , kurdan dolayı bu fahiş zammı yapıyorsun. Malesef iphone 7 kullanıcısıyım zamdan birkaç gün önce de apple watch aldım ancak bundan sonra apple ürünü almam, dostuma düşmanıma da aldırmam. Almayın arkadaşlar satılmasın ürünleri, devletin bu tefeciliğe el koyması gerektiğini düşünüyorum. Kayıtlı bir mi 8 bulduğum veya Xiaomi Türkiye mağazasının satışlarına başladığı an tüm Apple ürünlerini satacağım gündür.

Sadece Apple'a zam gelmedi... Telefona değil her şeye zam geldi. O zaman hiçbir şey satın alma?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ameriga bizi kıskanıyor, alamanya da kıskanıyor. Dış mihrakların işi hep bunlar. Sizde iphone x kullanamyın canım. vestel kullanın. neden? amerikalı 1000 dolara alabilirken biz neden alamıyoruz, biz layık değilmiyiz bu cihazları kullanmaya yani. mesut çevik bir programda demişti hatırlıyorum "amerikaya gidiyorsun garsonun bile kolunda apple watch" bizim ülkemizde bunlar lüks olarak görülüyor. Yani çıkıp sizde kullanmayın demek yerine. Biz neden kullanamıyoruz hakketmiyor muyuz sorusunu sormalıyız.

• Ekonomi daha da kötüye gidecek. Malum şahıs ülkenin başında olduğu sürece

Kur dan bu fiyatlar yükseliyor evet ama ülkeler arasındaki vergi farkına bakın resmen soygun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha durun 20.000li seviyeleri göreceğiz. Eskiden üst sınır 2000di ve çoğu kişi taksitsiz alabiliyordu. O zamanlar, telefonlar 7500 8500 olacak denilse kimse inanmazdı... 20.000li seviyeler yakındır. Telefonlara iyi sahip çıkın.

Durmak yok yola DEVAM

• Sorgulamayı unutan halk herşeye layıktır.

• Yapılması gerekeni söylüyorum şakkadanak 1 milyon tane iphone satarım çil yavrusu gibi dağılır hepsi:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

2002 öncesi dönemde her yıl ikiye üçe katlanıyordu zaten dolar fakat 2002 sonrası dönemde böyle bir şey görmediğimiz için bu %30 civarında artış bizi haklı olarak rahatsız etmeye başladı

2002 dönemini arayacağız yakın dönemde. Ülke yönetimi değişmeden ekonomi gelişmesi için atılımlar yapılmadığı sürece daha da geriye gideceğiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 'Sadece Apple'a zam gelmedi... Telefona değil her şeye zam geldi. O zaman hiçbir şey satın alma?'

Arkadaşım seninle ekonomi tartışmayacağım, zam gelen ürünler Türkiyede üretiliyorsa ,hamaddesinin fiyatı arttıysa veya hammaddeyi dövizle yurdışından alıyorsan , çalışanlarına futbolcular gibi döviz maaş ödüyorsan zam yapmak zorunda kalabilirsin. Ulaşım , kargo masrafların arttıysa yaparsın zammı o da makul seviyede. Türkiye de üretmediğin , devletin de gümrüğüne vergisine henüz zam yapmadığı sadece koliyi açıp rafına koyduğun bir ürün dolar kurundan nasıl etkilenir, ya da bu kadar mı etkilenir bir açıkla bakalım biz de öğrenelim.

Sen al arkadaşım 2-3 aylık maaşınla 7500 TL ye iphone x :) .

• Hiç sorun değil almaya devam edecekler. Bunların düzelmesinin tek yolu bu vergileri onlara kazandirmamak olduğunu bile bile almaya devam edecekler. Sevenleri tek gün, o da seçim günü desteklerken, sevmeyenleri ise bu telefonları, otomobilleri, içkileri, sigaraları almaya devam ederek onları her gün desteklemis oluyor. Çok değil sadece altı ay protesto edilip telefon ve otomobil alınmasa her şey değişir ama yok.

• İnsanliğin bittiği paranin yükselip değerlenmesinin göstergesidir...apple kalitesini sadece ve sadece fiyatlariyla müşteri kazanma cabasindaa emin olun apple nin üretim teknolojisinde yer alan bütün cihazlari kronik sorunlarla devam etmekte ios sürümlerinde dahi tutarsizlik verimsizlik varr fiyat yükseletmek kaliteyi markayi ortaya cikarmiyor zenginliği ortaya koyuyor eğer halk insanlar akilliysa bi gram akil beyin varsa bunu yemezz artik uygun butçeli telefon ve markalara yönelme vakti geldigini anlamiştir.!!!!!

• Telefonlara %20 zam açıklandığı zaman dolar kuru 4.58 civarıydı. Şuan 4.85...

%6 civarı bir zam daha gelebilir

• Kur farkından oluyor diyen akıllı arkadaşlar, eğer öyle olsa 4.5 den 4.8 3 çıkan kur yüzde 6 gibi değer kazanmış oluyor. 7 binlik telefon 420 lira zam alması gerekir. Hadi ona da vergi koy. 800 olsun. Gerisi ise senin elmaya bahşişin oluyor.

Size çok basit bir şey söyleyeceğim ki bunu çok ileri düzey ekonomi terimleri ile de söyleyebiliriz.

Paranızın yetmediği ve gereksiz pahalı olan bir şeyi alamayacaksınız.

Bu telefonu kullanmak hayati derecede önemli ise sizin için tabii ki almak için her yolu denemek hakkınız. Fakat böyle bir durum yok ise almamak seçeneğini değerlendirirsiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.