Şimdi Ara

## AMD'den LG-Prada Atağı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AMD geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Barcelona'da yapılan 3GSM konferasında yeni nesil mobil cihazlara yönelik olarak hazırladığı Imageon serisi (2298, 2294 ve 2192) işlemcilerini tanıntmıştı. Mobil cihazların ihitiyaç duyduğu gücü karşılamak ve bu cihazlardaki grafik deneyimini geliştirmek isteyen AMD'nin hazırladığı yeni Imageon işlemcilerinin başta grafik olmak üzere temel multimedya hesaplamalarını üzerine aldığı ve bu sayede mobil cihazlara ciddi performans kazandıracağı daha önce ifade edilmiş hatta bu işlemcilerin 12 magapiksellik imajlar üzerinde de rahatça işlem yapabildiği dile getirilmişti.

Özellikle cep telefonları için tasarlanan ve telefonlardaki ana işlemciden ayrı olarak tasarlanan multimedya odaklı Imageon işlemcilerini elektronik devi LG'nin Apple'ın 11 Haziran'da piyasaya sürmesi beklenen, iPod gibi yeni bir trend yaratacağına neredeyse kesin gözüyle bakılan iPhone'a rakip olacak yeni modeli KE850 PRADA üzerinde kullanacak. Dokunmatik ekrana sahip olan bu telefon 12mm inceliğinde. Megapixel kamerası, video oynaıtıcısı, MP3 çalma gibi özellikleri ile dikkat çeken LG KE850 PRADA modeli üzerinde tüm bu operasyonlardan sorumlu olmak üzere AMD Imageon 2282 medya işlemcisi kullanılacak.

3" WQVGA dokunmatik ekran ve Schneider-Kreuznach lensli 2 Mpixel kamera ile gelecek LG KE850 PRADA sahip olduğu marka gücünden de sonuna kadar yararlanmayı deneyecek. Zira telefonun yılın bu çeyreği içerisinden öncelikli olarak Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde yer alan Prada mağazalarına satışa sunulması ardından ise global anlamda telefon satış noktalarında müşterilerini bekler konuma gelmesi amaçlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Nisan 2007; 23:39:35 >

• amd en azından cepte kral olmayı başarmış gibi...
  • Prada ismi yeter...
  • abi bu iş ayağa düşüyor ... millet ne yapacağını şaşırıyor.. sektörler allak bullak
  • arkadaşlar bunun yabancı bir sitede incelemesini okumuştum iphone yanında oyuncak gibi kalıyormuşş...
    biraz abartılı oldu ama iphone dan çok daha iyimiş...
  • O tuşlar dokunmatik mi yoksa tuş mu ?
  • evet ismi güzelll

amd cep telefonu piyasasına el atar bencee bunun sayesinde...
  • NVidia da Nokia'dan girer piyasaya tam olur. Şaka bir yana gerçekten hoş bir alet olmuş ancak iPhone'la rekabet edemez bence. Çünkü iPhone'un fanatik bir müşteri kesimi var diğer ürünlerinden dolayı.
  • valla işlemcilerini kim yapar bilmem ama motorola dan gerisi boş
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

AMD geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Barcelona'da yapılan 3GSM konferasında yeni nesil mobil cihazlara yönelik olarak hazırladığı Imageon serisi (2298, 2294 ve 2192) işlemcilerini tanıntmıştı. Mobil cihazların ihitiyaç duyduğu gücü karşılamak ve bu cihazlardaki grafik deneyimini geliştirmek isteyen AMD'nin hazırladığı yeni Imageon işlemcilerinin başta grafik olmak üzere temel multimedya hesaplamalarını üzerine aldığı ve bu sayede mobil cihazlara ciddi performans kazandıracağı daha önce ifade edilmiş hatta bu işlemcilerin 12 magapiksellik imajlar üzerinde de rahatça işlem yapabildiği dile getirilmişti.

Özellikle cep telefonları için tasarlanan ve telefonlardaki ana işlemciden ayrı olarak tasarlanan multimedya odaklı Imageon işlemcilerini elektronik devi LG'nin Apple'ın 11 Haziran'da piyasaya sürmesi beklenen, iPod gibi yeni bir trend yaratacağına neredeyse kesin gözüyle bakılan iPhone'a rakip olacak yeni modeli KE850 PRADA üzerinde kullanacak. Dokunmatik ekrana sahip olan bu telefon 12mm inceliğinde. Megapixel kamerası, video oynaıtıcısı, MP3 çalma gibi özellikleri ile dikkat çeken LG KE850 PRADA modeli üzerinde tüm bu operasyonlardan sorumlu olmak üzere AMD Imageon 2282 medya işlemcisi kullanılacak.

3" WQVGA dokunmatik ekran ve Schneider-Kreuznach lensli 2 Mpixel kamera ile gelecek LG KE850 PRADA sahip olduğu marka gücünden de sonuna kadar yararlanmayı deneyecek. Zira telefonun yılın bu çeyreği içerisinden öncelikli olarak Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde yer alan Prada mağazalarına satışa sunulması ardından ise global anlamda telefon satış noktalarında müşterilerini bekler konuma gelmesi amaçlanıyor.

Birazda NVIDIA'nın daha önceden yapmadığı bir şey yapsalar keşke....
    NVIDIA zaten bu işlemcilerini çok önceden lanse etti, hatta işi abarttı , handheld işinde lider Portal Player'i satın aldı.
    http://www.nvidia.com/page/handheld.html

Edited- Orjinalinde bulunan resmi çıkardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIDOCQ -- 6 Nisan 2007; 11:23:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

O tuşlar dokunmatik mi yoksa tuş mu ?

ekran dokunmatik desek daha ii olur!
  • Görünüşü çok hoşmuş içi gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: niyatovic

arkadaşlar bunun yabancı bir sitede incelemesini okumuştum iphone yanında oyuncak gibi kalıyormuşş...
    biraz abartılı oldu ama iphone dan çok daha iyimiş...

Inanmaaaaa ! Istersen iPhone'daki sadece mutli touch için şu linke bir bak. Neler olabileceğini anlarsın.
    Artık önemli olan işletim sistemidir beyler.
    http://www.youtube.com/watch?v=89sz8ExZndc
  • Forumda bunu alacak kadar sosyetik var mı acaba? Sanmam. Belkide yanılıyorum.
  • yahu biz r600 bekliyoruz sonra k8L bekliyoruz bu sektörde cürüdü bitti 939daki cekirdek performansı 6 yıllık amd galibiyeti bitti ceple meple uğraşmışlar helal olsun diyorum ne cesaret kackişi alıcak ki bunları şu durumda yapılan ar-ge parasına yazık bunlar kurtarmaz ah diyorum vah diyorum
  • yaklaşık 2 aydır bu telefonu kullanmaktayım.fena bir telefon değil ama en büyük artısı karizmatik oluşudur...

Saygılar..
  • fantastik bi durum apple a karşı amd den lg le birleşik teknoloji...

eeer performnsı gerçekse daha çıkmadan iphone a ayarı verir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

fantastik bi durum apple a karşı amd den lg le birleşik teknoloji...

Sn. confusion,
    Telfonun şarjı film filan izlemeye kalktığınızda çok hızlı gitmekte...iphone un şarjı hakkında bilgim yok ama daha iyi olabiliceğini umut ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilentungul

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

fantastik bi durum apple a karşı amd den lg le birleşik teknoloji...

Sn. confusion,
    Telfonun şarjı film filan izlemeye kalktığınızda çok hızlı gitmekte...iphone un şarjı hakkında bilgim yok ama daha iyi olabiliceğini umut ediyorum.

iphone'un şarjı da film izlersen 5saat civarı gidiyor zaten, seninki 5saatin üzerindeyse iyi işte.

ayrıca batarya çıkarılabiliyor mu sendekinin? iphone daki gömülü çünkü

• Evet,batarya çıkarılıyor.Zaten micro sd kart slotuda,bataryanın olduğu yerde(256mb kartla geliyor).Bu arada film izlerken izliyceğiniz formatlarıda ayarlıyabiliyorsunuz.Yani tvlerdeki 16:9gibi yayıladabilir yada tam ekran olrakta izliyebilirsiniz.
    Kulaklık sistemi ise aynı PSPninki gibi uzaktan kumandadan sonra kulaklıkları takıyorsunuz,iki parça halinde.Kulaklıkların performansıda oldukça başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilentungul -- 24 Haziran 2007; 18:11:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.