Şimdi Ara

Nissan, emisyon ve yakıt tüketimi sonuçlarında usulsüzlük yapıldığını itiraf etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nissan, Japonya’daki bazı fabrikalarında yapılan egzoz emisyonu ve yakıt tüketimi test sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını ve kasıtlı olarak değiştirilmiş olabileceğini itiraf etti. Japon üretici tarafından yapılan açıklamada bu durumdan etkilenen otomobillerin sayısı ve modeli belirtilmedi.

Japon üretici tarafından yapılan açıklamanın devamında egzoz emisyonları ve yakıt ekonomisi ile ilgili denetim raporlarının öngörülen test ortamından saptığı ve değiştirilmiş ölçüm değerlerine dayandırılarak hazırlandığının ortaya çıktığı söylendi.

Nissan, gerçeği yansıtmayan sonuçların yalnızca ülke içinde satılan otomobilleri kapsadığını, ihraç edilen ürünlerde böyle bir sorun bulunmadığını açıkladı. Ayrıca oynama yapılmamış salınım ve yakıt ekonomisi sonuçlarının da hala gerekli sınırlar dahilinde olduğunu dile getirdi. Şirket konuyla ilgili geniş çaplı bir inceleme başlatıldığını söyledi.

Şirket geçtiğimiz ekim ayında ortaya çıkan bir başka veri skandalından sonra 1.2 milyon aracını geri çağırmak zorunda kalmıştı.

• Sen de mi capon?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden bu tur haberleri hep Amariga nun oyunlari ... Diyenler vardi ....

Simdileri susarlar ...

Yoksa balik havizalilar mi desek :D

• VW'ni günah keçisi yaptılar, oysa ki diğer firmalarda aynı şeyin laciverti

• Nissan ve Mercedesin ortak noktası "Renault"

Fransizlar koltuk sallanıyor başkaları gelmeden renoya çeki düzen verin.

• Adamların dolandırıcılığı bile namuslu....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VW olayında gerçek emisyon değeri kabul edilebilir sınırın çooook üstündeydi, Nissan ise gerçek değerin zaten sınırın altında olduğunu ama bunu daha da düşük göstermek için hile yaptığını kabul etmiş durumda, ikisi arasında baya fark var...

• 1.5 dci Nisan’ juke

• Bitane Nisan gt-r olsun varsın skandallı olsun razıyım

• Ulan Japon’lar siz de mi

• Paranın sıcak yüzü ne Almanda ne de Japonda ar namus bırakmıyor
  • Kapitalizmin arsızlığı...

• Toshiba'nın hilelerinde sonra Japon dürüstlüğünden falan kimse bahsetmesin.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Nissan'da hangi pozisyonda çalışıyorsunuz acaba?
  • gecen birisi kaşkaide yakıtı yanlış verdiğinden bahsetmişti sanırım.
    Bilgiye dayanmadan alelade yapılmış yorum vw olayı nox emisyonu ile ilgiliydi tüketim değerleri ile birebir alakalı değildi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beetle26

Bilgiye dayanmadan alelade yapılmış yorum vw olayı nox emisyonu ile ilgiliydi tüketim değerleri ile birebir alakalı değildi
    Görülebileceği üzere yorumumda tüketim değerlerinden bahsedilmemiş olup sadece emisyon yani karbon salınımı ile ilgili yargı içermektedir. Sizinki yorum iyice okunup anlanmadan alelade yazılmış bir cevap olarak gözükmektedir.
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Şükürler olsun ki güzel ülkem Türkiye'nin konu ile uzaktan yakından alakası olmayan bir memuruyum :) Sizin mesleğiniz neydi?
    Merakımı mazur görün, ben siz öyle 'gögüsünüzü siper edip' nissanı savununca ben bu firmadan para kazandığınızı, önemli bir poziyon da çalıştığınızı düşündüm

(Sahtekarlığın küçüğü büyüğü ''ama o daha büyük tezgah kurmuş'', ''ama beriki daha fazla adam dolandırmış'' lığı olmaz, SAHTEKAR, SAHTEKARDIR.)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.