Şimdi Ara

## Samsung'dan Yeni Hard Disk Serisi: Spinpoint S166 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Samsung'dan Yeni Hard Disk Serisi: Spinpoint S166 ##

Hard disk konusunda iddialı firmalardan biri olan Samsung ürün gamında yer alan manyetik hard disk ailesine yeni bir seri daha katıyor; SpinPoint S166. 3,5-inç boyutunda olan yeni hard disklerin ilk etapta 80 ve 160GB'lık olmak üzere iki versiyonu piyasaya sürülecek tabii daha sonra kapasiteleri arttırılmış farklı modellerin de hazırlanması gündemde. Samsung'un yaptığı açıklamaya göre, yeni serinin en önemli özelliği sessiz olması. Zira Spinpoint S166 serisinden yer alacak hard disklerde yine Samsung'un hazırladığı SilentSeek ve NoiseGuard teknolojilerinin geliştirilmiş versiyonlarını kullanılıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre, diğer üreticilerinin benzer kaapsitelerdeki modelleri bekleme modunda 28dB ve yük altındayken ortalama 32dB'lik gürültü oranına sahipken Spinpoint S166 serisi hard disklerde bu değerler 24 ve 27,5 dB civarında.

SATA-II veri yolunu kullanan yeni hard disklerin üzerinde 8MB bellek bulunmakta ayrıca hard disklerin dönüş hızıda 7200rpm. NCQ desteği de olan yeni seri hard disklerin bu ay içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor.

• Hala eski teknolojiler ne zaman su 10bin RPM dikey kayit ve melez HDD ler standart olacak bakalim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Hala eski teknolojiler ne zaman su 10bin RPM dikey kayit ve melez HDD ler standart olacak bakalim.

aynen katılıyorum artık hybrid hdd lere ağırlık vermeleri lazım
  • artık şu dikey kayıt teknolojisi çıkçaksa çıksın
  • dikey kayıt zaten seagate 7200.10 serilerinde var. bu arada diskin ille de 10000rpm olmasına gerek yok. ne 10binlik diskler biliyorum 7200.10 serileri tarafından tokatlandılar. veri kayıt teknolojisi geliştiğinden hız sabit kalsa da hızlandıkları kesin. örnek mi, eski 7200 devir seagate diskim 36mb/sn veri okuma hızına sahip oysa yeni 7200.10 seri diskim 66mb/sn. varsın gerisini siz düşünün
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

bu arada diskin ille de 10000rpm olmasına gerek yok. ne 10binlik diskler biliyorum 7200.10 serileri tarafından tokatlandılar.

Örnek verirmisin 7200 raid olmamak kaydıyla tokatladığı testlere bir göz atmak isterim.
  • Bizde onu diyoruz zaten ucu bir arada olsa o zaman performans artisi olur yani 7200.10 larin birde 10bin rpm ve melez olduklarini dusun bak o zaman nasil cosuyor performans birde raidledikmi tamamdir.

Yani uc teknoloji artik standart olmali 10bin rpm , dikey kayit ve melez diskler.Sanirim 90mb/sn yiyi bulurlar o zaman belkide daha yuksek.Tabi baska etkenlerde mevcut.
  • Fx dostum şu hybrid diskler ne zaman gelecek bir bilgin var mı ?
  • çıksın çıksın bunlar çıkıncı diğer hdd lerin fiyatı düşer

edit=valla geçen gün etraftan duyduguma göre bu samsungun asıl sahibi vefat etmişti çoğu mal mülk kızına kalmış diyolardıı bende dedim o zaman samsung batar tam tersi çıktı....tabi ne kadar doru bilmiyorum
  • rekabet ve fiyat dususu bize baska bir yarari olmaz bu hddlerin (zati bencede en onemlisi fiyatlarin dusmesi yeni teknolojisiyi bu yuzden seviyorum )

asus commando---E4300@3450Mhz gunluk---2* Geil 2X1GB 800Mhz 4-4-4-12@905mhz 4-4-4-9---4*Samsung Sata2 80HDO80HJ RAID---Gembird 600W---
    BFG 8800GTS 320MB@630-985---Logitech G5----Logitech Keyboard---Logitech S200 2+1----LG dvd rw----Samsung 226BW(bu hafta sonu)
  • Samsungun zaten 24-27.7 db civarında diskleri var. Bu seriyi niye çıkardılar?
    1.Göz boyama mı?
    2.Yoksa gerçekten önceki seri diskler sitelerinde yazan ses değerlerinden fazlamıydı?

Bence ikinci seçenek. Çünkü üreticiler kendi işlerine geldiği gibi çözümler sunuyorlar. 1000 byte = 1 kbyte örneğindeki gibi.
  • samsung sata 160 diskim var sessiz olduğunu söylemem. almadan önce samsunga sessiz diyorlardı merak ediyorum ötekiler nasıl acaba?

Bu sessiz dediklerinin performansı düşük olmasın?
  • yahu iyide 80le 160gb la başlanılırmı üretime hani flash disk olsa tamam dicem bildiğimiz hdd hayret durum yani acaba benim beklentilerim mi fazla yani şuc bendemi yoksa bu üreticiler bizi iyice kekmi sanıyolar ne yapmaya calışıyorlar
  • SSD olayına artık geçmek lazım - yıllardır özel bir yenilik gelmedi h.disklere hem bunda da bi numara yok melez disk falan diye bekledim ama sessiz disk çıktı ;) . SSD ler ucuzlasa yada raid falan yapılabilse ki belki yapılıyordur , sata 300 e uyumlu olsa falan ... Bu disklerde gelecek pek yok sanki ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.