- x
KİA SPORTAGE ALINABİLİR MİDİR
63 Cevap59843 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

93 Mesaj
5 Nisan 2007; 17:30:52 

KİA SPORTAGE KULLANAN ARKADAŞLAR BU ARAÇ HAKKINDA BİLGİLERİNİZİ PAYLABİLİR MİSİNİZ?
KISA SÜRE ÖNCE MAKYAJLANMIŞTI AMA SİZCE KASA DEĞİŞİMİ SÖZ KONUSU OLUR MU YAKINDA??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemt -- 5 Nisan 2007; 17:39:21 >

BUGÜN TARİH SAYFASINA YAZILIP YERİNİ ALANLAR YARIN NASIL ANILDIKLARINA KATLANMAK MECBURİYETİNDEDİR...MAKAMLAR AĞLAMA SIZLAMA MERCİİ DEĞİL AKAN GÖZYAŞLARINA DEVA OLMA YERİDİR...BUNU BECERENLERİ DE YAZAR TARİH...
BECEREMEYENLERİ DE...
ONUN İÇİN MİLLETLERİN KILAVUZU ÇOK ÖNEMLİDİR...
ZİRA KILAVUZU KARGA OLANIN...

4279 Mesaj
5 Nisan 2007; 18:22:38 

kasa sorento ile birlikte değişir heralde.
biz kullanıyoruz
motoru hariç bize yetmeyen birşeyi yok
ama bu aracı satın alırken size mini suv gerekirmi bi kendinizi yargılayın,şehir içinde kullanacaksanız başka araçlara yönelin, çünkü hem çok yakar,hem performansı yetmez,hemde şehir içinde suv lar gereksiz ve kullanması zordur
tv li modele sahibiz,aracın donanımlarından bahsetmeye gerek yok, otomatik cam olmaması sıkıcı sadece
araç rahat, sadece arkası biraz sert, oda suv özelliklerini biraz taşısın diyedir heralde,çünkü ön tarafta olunca rahatınız yerinde, kışında koltuk ısıtıcısını açınca...
park kamerası gerekli araca eğer şehir içinde kullanacaksanız,ama arka tamponda görüntü kötü oluyor.basamak haricinde aksesuarlarda bence gereksizler,gerçi babam ön tampona birde ek taktırmış ama birazcık gerekli bişi, çünkü koruyucu çok sırıtıyo önden çıplakken.
anca hafif arazilerin üstesinden gelir, sonrasında düşük karın açısı ve güçsüz motoru yüzünden pek etkili olmaz
bagajı çok ufak, 400 lt falan, ama koltuklar yatabiliyor
iç mekan geniş tutulmuş, çok rahat
malzeme kalitesine birşey diyemiyorum, pek anlamam, ama eski vectramız ile karşılaştırınca vasat.yinede iç mekan tasarımı bence hoş

inşallah seni aytınlatabilmişimdir,aklıma gelenleri eklerim

Intel Q6600 --- ASUS P5Q-Pro
Sparkle SF-PX88GT512D3-HP --- Corsair Dominator 2x2gb DDR2 1066mhz
Logitech MOMO Racing + Logitech Dual Action
Coolermaster RC-690 --- Samsung HD321KJ
Samsung S3 mini --- iPad 16gb --- PSP 1001 --- iPod nano 6g 8gb
Canon 550D + 18-55MM IS + 50mm 1.8f + 55-250mm IS-II

93 Mesaj
5 Nisan 2007; 18:32:24 

BEN BİRAZ GENİŞ ARAÇ ARIYORUM....ASLINDA YENİ NESİL TOYOTA COROLLA VE HONDA CİVİC TE VAR ALTERNATİFER ARASINDA....BİRİNCİ KISTAS OTOMATİK İSTİYORUM,,,2.KISTAS TABİİ Kİ KONFOR....
SPORTAGE DA SUVLARA GÖRE KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN DİKKATİMİ ÇEKTİ....
YAKIT DURUMU VE KULLANIMDA VİRAJLARDAKİ TUTUMU KONUSUNDA DA BİLGİ ALABİLİRSEM SEVİNİRİM

BUGÜN TARİH SAYFASINA YAZILIP YERİNİ ALANLAR YARIN NASIL ANILDIKLARINA KATLANMAK MECBURİYETİNDEDİR...MAKAMLAR AĞLAMA SIZLAMA MERCİİ DEĞİL AKAN GÖZYAŞLARINA DEVA OLMA YERİDİR...BUNU BECERENLERİ DE YAZAR TARİH...
BECEREMEYENLERİ DE...

4279 Mesaj
5 Nisan 2007; 18:41:58 

fabrika verisi olarak 100km de 8.5 lt gösteriyor ama babam aracı rahat kullanır yakıta bakmaz,o durumda bile 10.5lt yi geçmedi gösteriyo yol bilgisayarı.
vites tam otomatik ve yarı otomatik konumlara sahip, tam otomatik normal otomatik, yarı otomatikte ise vites tek ileri tek geri şekilde kullanılıyor.araçta 4 vites var ve maalesef oranlar uzun, çok hantal kalıyor bu yüzdende araç
virajlarda herhangi bir güvensizlik hissetmedim şu ana kadar,arkayı falan savurmuyo kolay kontrolden çıkmıyor, tabi buna çekiş sisteminin özelliğide etki ediyo(araç 4wd-auto modunda 40kmye kadar 4x4, ondan sonra önden çekişe geçiyor, eğer araç herhangi bir şekilde kontrolden çıkmaya başlarsa kendini direk 4x4 moda sokuyor, esp ile aracı kontrol altına almanıza yardımcı oluyor)
tabi virajlara çok hızlı girerseniz takla atarsınız, ağırlık merkezi çok yüksek aracın, bir sedan gibi viraj alamıyorsunuz.
eğer şehir içinden çıkmayacaksanız ve geniş araç arıyorsanız station wagonlara bakmanızı tavsiye ederim,sizin için daha yararlı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 5 Nisan 2007; 18:42:50 >

93 Mesaj
5 Nisan 2007; 18:55:08 

NEREDEYSE 6 AY OLDU KARAR VEREMEDİK Kİ....:) BİZ DÜŞÜNDÜKÇE YENİ MODELLER ÇIKIYOR....KAFA İYİCE KARIŞIYOR...ALIP GEÇELİM FİKRİNE KAPILIYORSUN BU SEFER DE O KADAR PARA VERCEZ Bİ İNCELESEYDİK DİYORSUN GENE KALIYOR:):)
ASLINDA TEK KRİTER OTOMATİK YA DA TRİPTRONİC OLMASI....VE İKİ ÇOCUKLU BİR AİLE OLDUĞUMUZ İÇİN BİRAZ DA GENİŞ VE ÖZELLİKLE BENİM AÇIMDAN SESSİZ OLMASI....
BU ARADA SPORTAGE GÜRÜLTÜYÜ İÇERİ ÇOK ALIYOR MU VE SENCE BU MODELİ TERCİH ETMEYECEKSEM HANGİ MARKA VE MODEL DÜŞÜNMEM İYİ OLUR

BECEREMEYENLERİ DE...

93 Mesaj
5 Nisan 2007; 19:00:24 

BU ARADA ŞU AN BİR ASTRA CLASSİC KULLANIYORUM...2001 MODEL.........

BECEREMEYENLERİ DE...

4279 Mesaj
5 Nisan 2007; 19:20:29 

araç çok sessiz, benzinli motorlu versiyonları kendi platformlarında en sessizleri, dizelde ise bi rölantide bide 80km ye kadar dizel motor çalıştığını anlıyosun,sonrasında motor benzinli gibi ses veriyor.bu arada http://www.kia-sportage.com/intro.html sitesinden ses değerlerine bakabilirsiniz, rav4 ten de sessiz ve az titreşimli deniyor benzinliler için.
zaten kapı açıkken ve kapalıykenki ses farkı şaşırtıcı,o konuda rahatsız olmanıza gerek yok.

isterseniz genelde aracı nerde kullanıcağınızı söyleyin, ona göre fikir veriim, hem başkalarıda fikir verebilirler rahatça

2427 Mesaj
5 Nisan 2007; 19:37:33 

hyundai tucsona da bakabilrsin fiyatları yakın. motoruda aynı snrm.

4279 Mesaj
5 Nisan 2007; 19:45:44 

tamamen aynılar, tek farkları tasarımları, tucson yada sportage alırken servise vede satış sonrası memnuniyete bakmak gerek.nedense sportage daha çok tutuldu

2124 Mesaj
5 Nisan 2007; 23:36:14 

arkadasım demişssin ya biz düsündükce yeni modeller cıkıo die işte böle düsünürsen araba falan alamazsın cünkü her gecen gün yeni model cıkıo yarın bi araba baksan ertesi gün yeni modeli cıkıo o yüzden ilerde cıkacakları düsünmeyip bütceni ve begendigin arabayı bulup alacaksın...

sportage e gelince cok sık araba bence bu sınıfta rav4 le sportage i ben begeniyorum düsün derim yani

100 Mesaj
6 Nisan 2007; 0:28:55 

burda en yararlı fikirleri sixe araç sahibi olan arkadaş verebilir die düşünüyorum genel olarak kullanılacak arablardır ama şehir içi yakıt tüketimi biraz fazladır en iiyisi sahibi olan arkadaşla dikemnibo ile konuşmandır die düşünüyorum

YARADILANI YARADANDAN ÖTÜRÜ SEVERİZ

93 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:06:48 

ARABAYI ÇOĞUNLUKLA ŞEHİR İÇİ KULLANIYORUM...ANCAK BÖYLE BİR ARABA ALIRSAM MUHTEMELEN BUGÜNE KADAR GİTEMEK İSTEYİP TE GİDEMEDİĞİM YERLERE ÇOK FAZLA DÜŞÜNMEDEN GİDERİM HERHALDE...YANİ UZUN YOL SEYAHATİM ARTAR....
BU ARADA TUCSON ÖNERİSİ GELMİŞ.....TASARIM OLARAK SPORTAGE DAHA GÜZEL....O YÜZDEN TUCSIN DÜŞÜNMÜYORUM....
BİR DE BİR ARKADAŞ BENİM PROBLEMİME IŞIK TUTMUŞ:) YANİ OLAY DÜŞÜN DÜŞÜN.....OLAYINA DÖNDÜ....
BU SPORTAGE İÇİN BU FORUMDA YETERLİ ÖVGÜ GELMEZSE B PLANI OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜM HONDE CİVİC SEDAN VAR.....

BECEREMEYENLERİ DE...

7937 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:13:59 

Nissan Qashqai war.. Genişliği fena değil onun da.. Aklında bulunsun..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

305 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:44:15 

quote:

Orjinalden alıntı: aemt

ARABAYI ÇOĞUNLUKLA ŞEHİR İÇİ KULLANIYORUM...ANCAK BÖYLE BİR ARABA ALIRSAM MUHTEMELEN BUGÜNE KADAR GİTEMEK İSTEYİP TE GİDEMEDİĞİM YERLERE ÇOK FAZLA DÜŞÜNMEDEN GİDERİM HERHALDE...YANİ UZUN YOL SEYAHATİM ARTAR....
BU ARADA TUCSON ÖNERİSİ GELMİŞ.....TASARIM OLARAK SPORTAGE DAHA GÜZEL....O YÜZDEN TUCSIN DÜŞÜNMÜYORUM....
BİR DE BİR ARKADAŞ BENİM PROBLEMİME IŞIK TUTMUŞ:) YANİ OLAY DÜŞÜN DÜŞÜN.....OLAYINA DÖNDÜ....
BU SPORTAGE İÇİN BU FORUMDA YETERLİ ÖVGÜ GELMEZSE B PLANI OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜM HONDE CİVİC SEDAN VAR.....

Dostum B planın olan Honda Civic Sedan'ı şiddetle tavsiye ederim , Kia Sportage , Sorento ve Rav 4 sahibi bir tanıdığım aile dostlarımız var ( çok zenginler ) , onlar şehir içi kullanımdan dolayı öyle pekte memnun değiller .
Sen benimde 2 ay içinde yapacağım gibi Full bir sedan Civic al , bak keyfine. Hem rahat , hem şık , hem performanslı.
Saygılar.

2011 SPORTAGE 1.6 GDI BEYAZ

155 Mesaj
6 Nisan 2007; 14:31:22 

selamlar
bizde 2007 sportage kullanıyoruz.10000 km deyiz öncelikle bu aracı corolla veya civic le veya diger c segmenti araclarla kıyaslamanızı tavsiye etmem. nedeni agırlık merkezi aracın agırlıgı ve kullanım şekli gibi seyler.
virajlarda bu arac ile diğer araclar gibi yüksek süratle giririm düşüncesine kapılmayın zira en alçak noktası bile asagı yukarı 20 cm dir.riske girmeye degmez ama arcta esp sistemi standart ve herhangi bi kayıp durumunda gerekli olan tekerleklere elektronik olarak güç paylaşımı yapılıyor.

yakıt tüketimi şehir içinde 10.5 lt civarında sessizliği ise mükemmel(tabi dizel motorlu bi arac için)arcın ağırlığı ise kesinlikle düşündüğünüz diğer araclarla kıyaslanamaz çünkü 1703 kg(ruhsatta yazan değeri)
yani değerlendirme yaparken hızlanma vb.bu degerleri göz önune alın.

asıl önemli olan konu kullanım alanınız sonuçta bu arac gercek bir off road aracı degilse bile bi dört çekerdir.sedan araçların giremeyecegi biçok yere rahatca girer.yani tamamıyla sehir içi kullanım içinse bence gereksiz
eger sportage alınmayacaksa benim tavsiyem bi mpv arctır örneğin:
opel zafira vw touran mercedes vaneo renault scenic gibi....daha önce bu tip bi kac model kullandık sizin isteklerinize daha uygun araclar

ama sportage diğer rakiplerine oranla fiyat ve donanım olarak hepsinden çok daha üstündür dizel ve tiptronik std.

soracagınız baska konularda yardımcı olabilrim saygılar

93 Mesaj
6 Nisan 2007; 15:10:05 

ASLINDA CİTROEN C4 PİCOSSO DA DÜŞÜNDÜM....ANCAK O PARAYI VERDİKTEN SONRA BİRAZ DAHA SIKIP 4*4 VE SUV KEYFİ ÇIKARILIR DİYE KARAR VERDİM....ZATEN SPORTAGE DÜŞÜNMEMİN SEBEBİ DİĞER SUVLARDAN KÜÇÜK OLUŞU.....
BU ARADA CİVİC İLE SPORTAGE'İ AYNI SINIFTA DEĞERLENDİRNİYORUM....HONDA CİVİC ALMAYI TASARLARKEN YENİ COROLLA ÇIKTI.....ONA BAKARKEN QUASHQAI ÇIKTI....BAKTIM ADIM ADIM BÜYÜYOR SPORTAGE'İDE GÜNDEME ALALIM DEDİM......ZATEN CİVİC TE ALSAM SPORTAGE DA ALSAM SÜRAT VE MACERA PEŞİNDE DEĞİLİM....ONLAR MALUM GENÇLİKTE KALDI:):):)
ZATEN ESKİSİ GİBİ PERFORMANS DELİSİ OLSAM CİVİC TEK SEÇENEK OLURDU....AMA ŞİMDİ YOK BAGAJI BÜYÜK OLCAK...YOK ARKA KOLTUKLAR GENİŞ OLACAK.....NEDEN?ÇÜNKÜ ONLAR DA HAKLI:)
SANIRIM GENE DE CİVİC BİR ADIM ÖNDE.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemt -- 6 Nisan 2007; 18:32:57 >

BECEREMEYENLERİ DE...

305 Mesaj
6 Nisan 2007; 16:19:41 

quote:

ASLINDA CİTROEN C4 PİCOSSO DA DÜŞÜNDÜM....ANCAK O PARAYI VERDİKTEN SONRA BİRAZ DAHA SIKIP 4*4 VE SUV KEYFİ ÇIKARILIR DİYE KARAR VERDİM....ZATEN SPORTAGE DÜŞÜNMEMİN SEBEBİ DİĞER SUVLARDAN KÜÇÜK OLUŞU.....
BU ARADA CİVİC İLE SPORTAGE'İ AYNI SINIFTA DEĞERLENDİRNİYORUM....HONDA CİVİC ALMAYI TASARLARKEN YENİ COROLLA ÇIKTI.....ONA BAKARKEN QUASHQAI ÇIKTI....BAKTIM ADIM ADIM BÜYÜYOR SPORTAGE'İDE GÜNDEME ALALIM DEDİM......ZATEN CİVİC TE ALSAM SPORTAGE DA ALSAM SÜRAT VE MACERA PEŞİNDE DEĞİLİM....ONLAR MALUM GENÇLİKTE KALDI:):):)
ZATEN ESKİSİ GİBİ PERFORMANS DELİ OLSAM CİVİC TEK SEÇENEK OLURDU....AMA ŞİMDİ YOK BAGAJI BÜYÜK OLCAK...YOK ARKA KOLTUKLAR GENİŞ OLACAK.....NEDEN?ÇÜNKÜ ONLAR DA HAKLI:)
SANIRIM GENE DE CİVİC BİR ADIM ÖNDE.....

Kesinlikle dostum , yaş 36 , 1 hanım + 2 çocuk , bagaj şart , sürat yok ama güçlü motor olmalı , arka koltuklar geniş ve rahat olacak , şık ve yenilikçi olmalı . Bence benim aradığım tüm bu özellikler bu araçta mevcut ( katılmayan olabilir ama düşüncelerim sadece beni bağlar ) , o yüzden 2 aylık bir süreç içerisinde alma ihtimalim çok yüksek.

Not : Ama sırf aklımın bir köşesinde takılıp kalmasın diye mutlaka 1 Mayısta Yeni Fiat LINEA'ya göz atacağım.

763 Mesaj
6 Nisan 2007; 16:27:32 

Kesinlikle Qashqai yi tavsiye ederim. Hem suvlar gibi yüksek hem C sınıfı araçlar kadar kullanımı kolay ve seri.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcanak -- 6 Nisan 2007; 16:28:42 >

93 Mesaj
6 Nisan 2007; 18:35:46 

BU İŞİN SONU HONDA CİVİC GİBİ GÖRÜNÜYOR.....YALNIZ BU YENİ EKLENEN DONANIMLAR ŞU AN GEÇERLİ Mİ YOKSA 2008 DE Mİ? BİR DE DERİ SEÇENEĞİ GELİRSE O ZAMAN TAMAMDIR....
QUASHQAİ DE İSE SORUN 4*2 LERDE OTOMATİK SEÇENEĞİ YOK....4*4 TE VAR ANCAK ONU DA BEKLEYİP GÖRMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.....O ARACI TEST ETTİM....TAMAM YÜKSEK AMA SAMİMİ OLMAK LAZIM GELİRSE ÇOK FAZLA GÜVEN VERMEDİ...4*4 Ü DE DEDİĞİM GİBİ NASIL ÇIKACAK BAKMAK LAZIM

BECEREMEYENLERİ DE...

2427 Mesaj
6 Nisan 2007; 19:18:27 

deri koltuk standard bildiğim kadarıyla sportage de

2401 Mesaj
6 Nisan 2007; 19:22:55 

quote:

Orjinalden alıntı: 2189

deri koltuk standard bildiğim kadarıyla sportage de

EVET DERİ DÖŞEME STANDART.

Şeker Beyazı 2012 VW Polo 1.6 TDI Comfortline // Alpine White 2014 BMW 1.16i Joy Edition
ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5

93 Mesaj
6 Nisan 2007; 19:55:31 

DERİ DÖŞEME SEÇENEĞİ DERKEN CİVİC'İ KASTETMİŞTİM..........GALİBA CİVİC'TE KARAR VERECEĞİZ....

BECEREMEYENLERİ DE...

305 Mesaj
6 Nisan 2007; 19:57:30 

quote:

BU İŞİN SONU HONDA CİVİC GİBİ GÖRÜNÜYOR.....YALNIZ BU YENİ EKLENEN DONANIMLAR ŞU AN GEÇERLİ Mİ YOKSA 2008 DE Mİ? BİR DE DERİ SEÇENEĞİ GELİRSE O ZAMAN TAMAMDIR....
QUASHQAİ DE İSE SORUN 4*2 LERDE OTOMATİK SEÇENEĞİ YOK....4*4 TE VAR ANCAK ONU DA BEKLEYİP GÖRMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.....O ARACI TEST ETTİM....TAMAM YÜKSEK AMA SAMİMİ OLMAK LAZIM GELİRSE ÇOK FAZLA GÜVEN VERMEDİ...4*4 Ü DE DEDİĞİM GİBİ NASIL ÇIKACAK BAKMAK LAZIM

Yeni donanımlar artık geçerli , 1 Nisandan itibaren.

4279 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:05:54 

sadece şehir içinde gezecekseniz civic alın,ama diyosanızki sık sık kır gezilerine gideriz, zor yollara saparız, o zaman sportage fiyatı ve donanımlarıyla en iyi tercih olur, bu konuda sizi temin edebilirim, rav4 alacaksanız arazide az daha yetenek istemeniz gerek sportage a göre, bide biraz sadelik.
yeni civiclerde çok güzel, çok beğeniyorum, özellikle şu hybrid leri merak ettim, pil ömrü sorun olmazsa çok iyi bi tercih gibi gözüküyor.

3590 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:13:00 

Yeni CRV'ye de bakın bence. Dolu bir araç ve fiyatı da rakiplerine göre uygun.

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

2427 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:25:01 

sportage makyajlandımı yeni donanım fln demişsiniz neler eklendi ?

321 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:35:59 

sportage alacağına sorentoyu tercih ederim daha baba duruo ve daha iyi bir araç ızgarayıda bmw yaptın mı al sana x5!

Jeep Patriot 2.0 CRD 2007 SİYAH

4279 Mesaj
7 Nisan 2007; 0:35:23 

sorentonun sevilmeme nedeni dediğiniz şey, araç zaten mercedes ml serisinin kopyası gibi yapı olarak, önüne bide o panjur takılınca kolpa bmw oluyo, doğan görünümlü şahin.ayrıca arkadaşın bütçesi galiba sorento ya çıkamaz, sportage dediğine göre...yoksa standart haliyle güzel bir araç

2189@
o bahsedilen yeni donanımlar honda civic ile ilgili konuşuluyordu, sportage yenilenmedi 2 senedir, hala donanımlarıda aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 7 Nisan 2007; 0:37:16 >

93 Mesaj
7 Nisan 2007; 10:54:55 

DİKMENİBO KARDEŞİM MESELENİN ÖZÜNÜ YAKALAMIŞ:):):) SPORTAGE SEÇENEĞİ BÜTÇEYİ SON NOKTASINA KADAR ZORLAYARAK EKLEDİĞİMİZ BİR SEÇENEK...SEBEBİ DE HAKİKATEN BU ZORLAMAYA DEĞECEK BİR ARAÇSA BİR DEFA SIKILIP EN AZ 10 YIL ARKANA BAKMADAN ARABANA BİNMEK....
O YÜZDEN SEÇENEK SADECE SPORTAGE:):)
GALİBA CİVİC SEÇECEĞİZ ARKADAŞLAR....HEM BÜTÇEYİ BU KADAR SIKMAYACAĞIZ....HEM DE GENEL OLARAK HERKESİN BEĞENDİĞİ BİR ARAÇ ALACAĞIZ İNŞALLAH

BECEREMEYENLERİ DE...

4279 Mesaj
7 Nisan 2007; 11:35:31 

kia da motor ve yürür aksama güveniniz tam olsun, zaten motor pek sorun çıkarmaz, kia çeşitli kamyonetlerin üretimini yapıyor zaten, motorları dayanıklıdır.ama civic güzel bir seçim, tipi çok hoş, motorları verimli,yol tutuş iyi, içi yeterince geniş, donanımları iyi, yani bence güzel bir tercih olur

32 Mesaj
13 Nisan 2007; 19:18:28 

arkadaşlar benim merak ettiğim şu sportage otomatik vitesinin yanında birde + - var onlar ne işe yarıyor birde sportagede arazi vitesi varmı yoqsa sürekli 4x4 temi yardımcı oluırsanız sevinirim adresimi mail etmanız yeterli ben ardahanlıyım bilirsniz buralar baya bi karlıdır tercih etmemin nedeni budur cakmakoglu_41@hotmail.com saygılarımla...

RENAULT LAGUNA 1998 RXE 2.0S

4279 Mesaj
13 Nisan 2007; 20:06:53 

o artı eksi vitesin özelliği, vitesi oraya takınca ileri geri yaparak vites arttırıp düşürüyosun, galiba tiptronik gibi bi ismi oluyo bunların, yada yarı otomatik.arazi vitesi yok vitesler uzun oranlı.araç 2 modda, biri 4wd oto öbürü 4wd lock, lock ta araç 50:50 oranlı kilitliyo 4x4 ü, auto da ise araç 40km ye kadar 4x4, ondan sonra önden çekişe geçiyo, herhangi bi r çekiş kaybında arka tekerler hemen devreye giriyo.akıllı 4x4 gibi bişi

32 Mesaj
13 Nisan 2007; 21:37:30 

yyani şöyle arazi vitesii yoq 40km hızı geçtinmi kendisi otm. ön çekişe bağlıyor pekii o fiyat aralığında tavsiye edebileceğinz bir araç varmı

2427 Mesaj
13 Nisan 2007; 21:44:38 

vitarada arazi vitesi ve 4 çeker var. dizel 1.9 motor manuel düşünebilirsin.

32 Mesaj
13 Nisan 2007; 21:45:35 

ben de tucson sportage vitara rasında kaldım sizce hangisi he birde bu sportagedekii dvd navigasyon orjinalmi yoqsa sonradan mı takılıyorr sportagede kendimizmi ayarlıyoruz 40 km sonra önü çekişe geçir yoqsa kendisimi ayarlıyor motoru güçsüz diyorlar öylemi birde 50:50 ney

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_75 -- 13 Nisan 2007; 22:05:15 >

4279 Mesaj
13 Nisan 2007; 22:19:34 

hocam bak, tucson ve sportage arasındanki tek fark dış görünüş ve iç tasarım.gerisi aynı
araçta bir düğme var, 4wd lock yazıyo, eğer ona tıklarsan araç 4x4 oluyor, yani tüm tekerler dönüyor, ve güç aktarımı eşit, yani gücü 50:50 şeklinde dağıtıyor, ama düğmeye basmayınca 4wd auto modunda gidiyor araç, vede 40km hıza kadar 4x4 ilerliyor, sonrasında önden çekişe geçiyor, güç 100:0 şeklini alıyor, yani sadece ön tekerlere gidiyor güç.herhangi bi çekiş kaybında arka tekerlerde devreye sokuluyor bu modda, araç toplarlıyo kendini falan filan.40km olayını değiştiremiyorsun, araç saatte 40 km hızı geçtiğinde direk önden çekiş.
motor gerçektende güçsüz, ayrıca vites oranları çok uzun ve 4 vites, yani hızlanma performansı falan filan bekleme.dvd navigasyon orjinal, aracı dvd-tv versiyonlu isterseniz size onu veriyolar, siz taktırmıyosunuz.
vitara hakkında yorum yapamayacağım.ama arazi performansı bu araçlar çok iyi olmadığından en donanımlı olan aracı almanız daha mantık olacaktır, çünkü zaten en kötüsü bile 4x4 olacak vede diğerinin girdiği yerlere girebilecek biraz.o yüzden tercihini sportage yada tucson dan kullanmanı tavsiye ederim.bu arada bu araçları alırken kendinize bi sorun bu araç bana gereklimi, tam verimle kullanırmıyım diye.

2189@
hocam kusura bakma, vitarada arazi vitesi bulunuyormuydu??

32 Mesaj
13 Nisan 2007; 22:30:41 

saolun çokk teşekkür ederim walla benim bildiğim vits yoqq sorento gibi çevrmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_75 -- 13 Nisan 2007; 22:33:20 >

1597 Mesaj
13 Nisan 2007; 22:33:53 

2 kapılısın da yok 4 kapılısın da var.

quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo
2189@
hocam kusura bakma, vitarada arazi vitesi bulunuyormuydu??

‘Yâ Hû!’ hitabı
‘Hû’ya aşina olana yapılır, O’nu bilen O’nun edebini bilir

32 Mesaj
14 Nisan 2007; 17:06:33 

arkadaşlar peki bu 407 nasıl ___? ya arkadaşlar ben bu araba konusunda çok kararsızım bana 50.000 yeteleye kadar bi araç söylermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_75 -- 14 Nisan 2007; 17:16:21 >

2124 Mesaj
14 Nisan 2007; 20:50:26 

quote:

Orjinalden alıntı: tolga_75

arkadaşlar peki bu 407 nasıl ___? ya arkadaşlar ben bu araba konusunda çok kararsızım bana 50.000 yeteleye kadar bi araç söylermisiniz

arkadasım 50 bin ytlye sedan cok ii araclar alırsın yani kararsız kalacak bişi yokki her markada uygun bişi bulursun hani paran az olurda kararsız kalırsın ama simdi alternatifin cok ve ii arabalar bence birini begenirsin.mesela 407 yeni corolla, jetta gibi

4279 Mesaj
14 Nisan 2007; 21:29:24 

ewt, 50bin ytl ye hiç sportage falan zorlama, git bi civic falan bak, yeni lerine sedan olanlara, yada bi focus tdci falan, hoş olur

32 Mesaj
16 Nisan 2007; 20:58:46 

arkadaşlar ben bu konuda yetersiz olduğum için size başvurdum 50.00 ytl ye alabileceğim dizel araçları söylermisiniz saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_75 -- 16 Nisan 2007; 21:01:19 >

2124 Mesaj
16 Nisan 2007; 23:46:34 

quote:

arkadaşlar ben bu konuda yetersiz olduğum için size başvurdum 50.00 ytl ye alabileceğim dizel araçları söylermisiniz saygılarımla...

ben yukarda bi kac tane söyledim ama baktınmı

32 Mesaj
18 Nisan 2007; 12:39:54 

başka varmın disel motorlu

4279 Mesaj
18 Nisan 2007; 16:02:10 

civic hybrid bak bi, pil konusunda bazı arkadaşların endişeleri vardı gerçi
yada corolla falan bak, focus tdci larda güzeldir.

32 Mesaj
21 Nisan 2007; 20:22:50 

arkadaşlar vito viano vaneo bunlardan en iyisi hsngisi

4279 Mesaj
21 Nisan 2007; 20:55:35 

mercedesin sitesine gir, özellikleri var, rahatça karar verirsin zaten
ama viano daha iyi olması gerek, vaneo hakkında bilgim yok

32 Mesaj
25 Nisan 2007; 16:15:22 

peki arkadaşlar sıfır sportage yimi tavsiye edersiniz yoqsa ikinci el sorentoyumu_?

4279 Mesaj
25 Nisan 2007; 17:02:47 

bi seçim yapın, arabayı arazide kullanacaksanız bu iki aracı tercih edin, ama kullanmayacaksanız başka araçlara yönelin
sorento sportage ın 1-1.5 gömlek üstü.arazidede durum böyle.verdiği sürüş güveni açısından sportage daha üstün, arazide sorento daha üstün, ama pek farkları yok, sadece güçlü bi motor ve şanzıman farkı var.
2. el sorento alırken aracın içine ve dışına bakmakla kalmayın, şanzımanı ve yürür aksamı da kontrol edin yada ettirin.hassas bi şanzumana sahip, ileride size sorun yaşatabilir eğer hasarlısına denk gelirseniz.
sportage alırsanız araca basamak taktırtın,inip binmelerde takılabiliyorsunuz yoksa

2124 Mesaj
25 Nisan 2007; 23:34:45 

quote:

peki arkadaşlar sıfır sportage yimi tavsiye edersiniz yoqsa ikinci el sorentoyumu_?

bak böle bir secim arasında kaldıysan ikinci elle hiç urasma mis gibi 0 sportage ini al derim ben bikere 0 araba her konuda daha üstün olur sonra 2.el alacagın aracın ne sartlarda kullanıldıgını bilmiyosun o riskede girme cünkü o kadar para vereceksin.kısacası al sportage i cok rahat edeceksin pişman olmazsın

32 Mesaj
27 Nisan 2007; 22:36:51 

arkadaşlar ben 407 ye karar verdim tam vermiştimki yeni mondeo çıktı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_75 -- 28 Nisan 2007; 12:43:22 >

4279 Mesaj
28 Nisan 2007; 19:37:15 

yeni mondeo çıktımı?? daha diil galiba.ama çıkmasını beklemek bence daha iyi olur, çünkü hem eskisine göre çok elit bi araç olmuş hemde motor yelpazesi geniş, 1.6 dizel falan var

32 Mesaj
28 Nisan 2007; 22:47:02 

ya arkadaşlar 407 sitesinde direksiyn simidi 3 kollu fakat ikinci ellerde hep 4 kollu nedn

4279 Mesaj
29 Nisan 2007; 12:44:16 

407 çıkalı 2 sene oldu, bi operasyon geçirmiştir ufak

1 Mesaj
2 Ekim 2012; 17:21:28 

[font="Verdana"]ARKADAŞLAR KİA SPORTAGE ALICAM SİZCE NASIL BIR ARABA 3 KİŞİLİK BİR AYLEYIZ BEN KARARSIZ KALDIM ECEBA HANTALMI YADA BİLİRSİNİZZ MESELA FİAT FİORİNOLAR ARKA KISIM KÜTÜK GİBİ UZUN YOLDA COK KÖTU ECEBA BU KIA SPORTAGE NASIL KONFOR YONUNDEN YAZARMISNIZ...[/font]

TAVSİYE EDERMİSİNİZ

1524 Mesaj
2 Ekim 2012; 22:47:34 

benim arabaya bakan servis kia da satıyor. araç servisteyken malum bir iki saatte anca çıkıyor. ozaman baya bi incelemiştim. dıştan çok güzel. içini daha güzel yapabilirlerdi kia ceed mi ne var onunkiyle aynı. bide ön cam çok ufak. yada büyük camlı araçlara alıştım ufak göründü. kör noktası çok gibi. 40 bin bakımında test sürüsü yaptırılarsa yapıyım. yoksa serviste zaman geçmiyor.

75 OPEL RECORD 1.9 D ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 86 MITSUBISHI LANCER 1.6 DİESEL---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 92 CİTROEN BX TZD TURBO STW(1.7 TURBO DİESEL İNTERCOOLER ) ------------------------------------------------------------------------------------- 2011 DFM SUCCE//////2013 MITSUBISHI L200 4X2

6 Mesaj
14 Ocak 2013; 17:52:22 

HAKLISINIZ. ARACIN KÖR NOKTASI ÇOK FAZLA. GÖRÜŞ AÇISI DAR. ALLAH KAZADAN KORUSUN HEPİMİZİ.

3 Mesaj
6 Haziran 2013; 23:37:32 

arkadaşlar mrb ;rover 400 almayı düşünürken yüksek olması şık görüntüsü sebebiyle kia sportage aklımı çeldi,ayda en fazla 400 km yol yapıcam ,şehir içi değil şehir dışı gibi kullanıcam,
acemiyim birazda alçak arabadan çekiniyorum kullanırken sizce hangisini almalıyım

1389 Mesaj
7 Haziran 2013; 22:50:58