Şimdi Ara

İşte karşınızda yeni iPhone'ların 18W USB-C hızlı şarj aleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleriyle birlikte 30 dakikada yüzde 50 hızlı şarj teknolojisine geçiş yapan Apple, Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modellerinde de bu teknolojiye yer verecek ancak, bu sefer kutu içerisinden hızlı şarj aleti de çıkacak. Daha önce Avrupa versiyonunun render görselleri ortaya çıkan 18W USB-C hızlı şarj aletinin şimdi de gerçek görüntüleri paylaşıldı.  

iPhone X ve iPhone 8 Plus hızlı şarj desteğine sahip olmasına rağmen kutu içerisinde çıkan 5W USB güç adaptörüyle hızlı şarj olamıyor. Bu teknolojiden yararlanmak isteyen iPhone kullanıcıları ise 330 TL gibi bir meblağ ödeyerek 29 W USB-C güç adaptörü ve USB-C - Lightning kablosu almak zorunda.

239 TL'ye satılan 29 W USB-C güç adaptörü tombul tasarımı yüzünden taşıması zor ve oldukça fazla yer kaplayan bir adaptör, oysaki yeni nesil iPhone'ların kutusundan çıkacak olan 18 W'lık şarj aleti daha kompakt yapıda. 

Chongdiantou tarafından paylaşılan A-1720 model numaralı mühendislik örneğinde 5V / 3A (15W) çıkış gücüne sahip 18W USB-C hızlı şarj aleti, 9 Volt'ta 2 Amper'e (18W) kadar da güç sağlayabiliyor.  

• ve bu ayakta alkışlanacak

kutudan çıkıyor ama hızlı şarj makineli kutuların fiyatı farklı olursa şaşırmam

''sadece 50$ a hızlı şarj adaptörlü kutuyu alabilirsiniz''

• Dediğiniz benim de aklımdan geçmedi değil. Apple resmen kullanıcıyla alay ediyor. Telefona yeni bir özellik ekleniyor ve cihaz 4000-5000 TL'den satılıyor ama yeni teknolojiyi kullanabilmek için ekstradan 329 TL ödemeniz gerekiyor. Gerçekten yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 2 Temmuz 2018; 20:8:16 >
  • iPhone 3G'nin 10W adaptörlü ve 5W adaptörlü 2 farklı kutusu vardı. Yanlış hatırlamıyorsam operatör farkından dolayıydı.

Kısacası yapmadıkları şey değil, yapabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarj kısmını USB-C yapacağınıza Macbooklardaki gibi iPhone tarafını da USB-C yapın arkadaş müzik dinlemek istesem hem USB-C hem Lightning soketli iki tane kulaklık mı alacağım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 2 Temmuz 2018; 20:28:31 >
  • İşte karşınızda yeni iPhone'ların 18W USB-C hızlı şarj aleti
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    2-3 seneye giriş kalkacak o zamana kadar da lightning ekosistemi devam edecek.

Müzik dinlemek istersen de Buetooth'u tercih edeceksin. 2 tane al diyen kimse yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Müzik dinlemek istersen de Buetooth'u tercih edeceksin. 2 tane al diyen kimse yok

Ya inşallah para alıyorsundur yoksa cidden saplantı bu ya asdfksks

• İşte karşınızda yeni iPhone'ların 18W USB-C hızlı şarj aleti
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Bu ne saçma cevap Bluetooth kullanmak zorunda mıyım ben Daha kendi ekosistemine standart getiremeyen bir firmadan bahsediyoruz. O zaman macbookları da lightning yapsınlar yiyorsa

• Tomarla para veriyoruz versinler tabi hızlı şarjını da. Bugüne kadar parayla satmaları hep aç gözlülükten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Saçma? iPhone'da kulaklık kullanmak istiyorsan Bluetooth kullanmak zorunda olacaksın.

Kendi ekosistemindeki standartı KABLOSUZ. Hala neyi anlatmaya çalışıyoruz anlamadım ki. 2-3 seneye kalkacak gidici giriş için gelmiş usb-c girişi koysunlar demişsin-ki aksesuarları lightningten 10da 1i ya vardır ya yoktur- Daha kendi dediğinin mantıksız bir şey olduğunu anlayamamışsan ben ne yapabilirim. Ki bu cümleleri yazarken MFi denen şeyin varlığından bile bihabersindir.

Macbook'lar da usb thunderbolt standartını kullanıyor, lightninglik bir durumları yok. Apple'da ileride Mac cihazların girişleri, şarj girişleri olarak usb-c'den başka giriş kullanmayacaktır. Bıkmadınız her haberin altına "usb-c olsaydı" muhabbetinden. iPhone'da hiç giriş olmayacak, anlamak zor olmamalı.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Lighting portunun kaldırılması kötü olur bence, iTunes'luk iş çıkarsa ve cihaz açılmayacak duruma gelmişse ne yapacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMD En Eyisi Moruq -- 3 Temmuz 2018; 10:3:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • antoffensive kullanıcısına yanıt
    Tamam da normalde iphone fiyatı neredeyse hiç değişmedi max 200$ civarıda zam almıstır son 10 senede bence fiyat sıkalasını devletine sorman gerekecek bu kadar cari acık varken zaten imkansızda dolar olmus 5Lira bu kadarı sence normal değil mi minik serçem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blood.army -- 3 Temmuz 2018; 10:27:29 >
  • Hızlı şarj özelliği olan ama adaptörü beraberinde verilmeyen, Eylül 2017 üretim cihazları alanların suçu ne?
    Onlar kabul ederek aldıkları için bu kazık sayılmıyor mu?

• AMD En Eyisi Moruq A kullanıcısına yanıt
    Ne alaka? Type-C'den bağlantı kurulamıyor mu?
  • Cevapladığım arkadaşın yazdığını okusana bi. Adam Apple standatı KABLOSUZ diyor sen Type-C diyorsun

• Cevapladığım arkadaşın yazdığını okusana bi. Adam Apple standatı KABLOSUZ diyor sen Type-C diyorsun

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Şu mesaja bak ak parti seçmeninden farkın yok gelmiş mfi denen şeyi bilmiyorsun diyor kardeş senin yaşın kadar telefonun içinden geçtim ben boş yapma. Neymiş kendi ekosisteminde kablosuz standartmış. O zaman saçma sapan kararlarından dönmeden çöp almam senin gibi koyun olmadığım için. Elimde macbook var bir de iphone alsam yandım o zaman. Saçma salak kararları savunuyor bir de yazdığımı anlamamışsın diyor. Asıl sen benim yazdığımı anlamamışsın. Macbook ile iphone kullanan adamın evi kablo cenneti olur sadece kulaklık için geçerli değil daha onun örnek olduğunu anlayamamışsın sen. Neyse ben de usb-c hdmi kablomla gider mac'i de note 8'i de rahat rahat bağlarım gerekirse ikisine da usb-c flaş disk takarım siz de iphone'daki portlar kalkınca bön bön bakarsınız artık

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.