Şimdi Ara

Italdesign'ın tasarladığı Nissan GT-R50 ile tanışın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Japon üretici Nissan, Italdesign ortaklığı ile geliştirdiği GT-R50 üzerindeki örtüyü kaldırdı. 2018 GT-R Nismo modelini baz alan prototip, hem şirketin ikonik spor otomobili hem de Italdesign’ın 50. Yılını kutlamak üzere tasarlandı.

GT-R modelinin 50. yılını kutlamak adına Italdesign ile ilk kez bir araya gelen Nissan, bu özel prototipi önümüzdeki ay Avrupa’da resmi olarak tanıtacak. Italdesign tarafından yeniden yorumlanan GT-R50’nin gövdesinde etkileyici altın detaylar, daha düz ve akıcı bir kaput, ince LED farlar, 54 mm alçaltılmış çatı hattı, ve iki parça halinde yuvarlak stop lambaları dikkat çekiyor. 21 inçlik jantlar ve arka uca konumlandırılmış spoiler da tasarımı tamamlayan parçalar arasında yer alıyor.

Nissan GT-R50’nin kabin tarafı da tıpkı dış yüzeyi gibi kendine has detaylardan oluşuyor. Daha sade ve akıcı bir görünüm için bilgi-eğlence ekranına yer verilmeyen konsolda dijital gösterge paneli bulunuyor. Konsol ve kapı içlerinin de dahil olduğu alanlarda iki farklı karbon fiber kullanımına yer verilen araçta altın detaylar dış tasarımla bütünlüğü oluşturuyor. Koltuklar ise siyah Alcantara ve deri malzemelerden meydana geliyor.

Göz alıcı detaylarla süslü gövdenin altında 3.8 litrelik çift turbo V6 ünite yer alıyor. Yeniden elden geçirilen ve güçlendirilen bu motor 7100 devirde 720 beygir güç, 3600 – 5600 devir arasında da 780 Nm tork üretiyor. Üretilen bu gücün dört tekerleğe aktarılması işlemiyle de güçlendirilmiş 6 ileri çift kavramalı şanzıman başa çıkıyor. Süspansiyon tarafında ise Bilstein DampTronic ayarlanabilir amortisörler bulunuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Italdesign Cala'yı bilenler bilir.

Nokta.

• Galeriyi açabilseydik keşke :)

• Design ifadesinin anlam bulduğu bir tasarım olmuş. Respect...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yerli aracımızıda onlar tasarlasalar murat 131 evrimdaim tasarım çıkmazsa şaşmayın

• Bana mı öyle geliyor bilmem ama 99 model r34 çok daha hoşuma gidiyor.

• İnsanlar arabayı görmesin diye mi böyle siyah üzerine karanlık resimler çekmişler?

• Ön taraf ve yanlar çok agresif olmuş ama arka taraf sönük kalmış r35' e göre Italdesign'ın tasarladığı Nissan GT-R50 ile tanışın
  • Babam olsa navigasyonu yok beş para etmez derdi

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Bana mı öyle geliyor bilmem ama 99 model r34 çok daha hoşuma gidiyor.
    herkese göre öyle emin ol.
  • Tasarım oldukça başarılı olmuş, Beğendim...

Fakat beni asıl heyecanlandıran elden geçirilmiş, daha Yüksek Verimli Makinesi !

Hep Spec'leri bu denli İDDİALI, her şeyi ile Çok iyi bi Aracın,,
    Kalbinde bulunan Makinesinin Litre başı 200 hp gibi bi güç üretmesini,,,
    Hakkı olanın bu olduğunu düşündüm...

Sonunda 190Hp/L gibi bu araca yakışan bir değere ulaşmış !..

560 Hp gibi güçler ile Başardıklarını gördüğümden,,
    Üzerine onca Beygir ve Tork eklendiğinde Neler Yapabileceği düşüncesi beni Heyecanlandırmaya fazlasıyla yetiyor !..

• Arkada kullanılan bakır rengi hiç hoşuma gitmedi, buz mavisi falan olsaydı güzel olurdu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.