Şimdi Ara

Telefonlar için airbag kılıf [Video]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Almanya’nın Aalen Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen kılıf, telefonların düşmesi sonucu meydana gelen darbeleri sönümlüyor. Dört bacaklı telefon kılıfı, deyim yerindeyse telefonlar için airbag görevi görüyor.

Philip Frenzel isimli mühendis tarafından geliştirilen kılıf, köşelerindeki bacakları sayesinde darbeyi emiyor ve telefonun zemin ile temasını engelliyor. Kılıfın köşelerindeki çift taraflı bacaklar normal kullanımda yuvasında kapalı konumdayken, telefonun düştüğünü algıladığında yuvasından çıkıyor. Bu sayede telefon, kedi gibi dört bacağının üzerine düşüyor.

Ayrıca Bkz.Bu elektrikli takside ödemeler şarkı söyleyerek yapılacak

Kılıfın üzerinde, düşüşü algılayan sensörler bulunuyor. Geliştiricinin ilk tasarımsal prototipinde kılıfın köşelerinde hava yastıkları hayal etmiş ancak tek kullanımlık olduğu için bu tasarımdan vazgeçerek çift taraklı ayak tasarlamış.

Kılıf henüz satışına sunulacak kadar hazır durumda değil. Sensörlerin yüzde 100 doğruluğa ulaşmasının ardından kullanıcıların beğenisine sunulacak. Patenti alınan kılıfın pazarlaması için kılıf üreticileri ile görüşmeler yapılıyor.

• Mükemmel fikir.

Tebrikler...

• Cat marka telefonlarda standart olmalı

• Bence telefonları biraz sağlam yapmalılar. Ultron X1 bir örnekti.

• İnanılmaz. Gelsin bir müşterisi şimdiden hazır.

• Hava yastığını şişirmek özel teknoloji ister ve daha pahalı olur ama bence daha iyi olur. Örneğin denize düştüğünde batmasını engeller hava yastıkları.Yeniden şişirilebilir yapılabilir. Bu yasarım da iyi elbette. Telefonlar hiç kırılmaz ya da yamulmaz. Tutacak bir fikir. Patent de alınmışsa zengin oldu denebilir. Ama farklı tasarımlarla yeni patentler de alınabilir. Sonuçta patent düşüncenin özüne değil ürünün ve tasarımın kendisine verilir.

• He yavrum he. Telefon da hep sırt üstü düşüyordu.

• Başına birşey geldiğinde hayatınızı sarsacak kadar büyük bir meblağ tutan aleti de almayın kardeşim. Gerçi telefonu alıp içine tl yükleyemeyenler var şu ülkede.

• Çok iyi.

• Nelere kadirsin sen eyy accelerometer ve free fall detection.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Acaba açılması için gereken minimum düşme yüksekliği nekadar?

• Açıkçası fikir olarak güzel uygulanabilirlik açısından çöp bir ara powerbankler vardı telefonla beraber kullanılıyordu şimdi kimde var mobilite önemli ben burada pek mobilite göremiyorum kaldı ki 20 liralık ekran koruyucu ki o kadarına da gerek yok ama daha iyi dokunma hissi verdiği için dedim ve ucuz silikon kılıf iş görüyorken kimse telefonu davul gibi şişirmez son tahlilde gereksiz bir icat. Ha bunu telefonun içine yaparlar içinden bir şekilde airbag etkisi olur onu bilmen

• Bunu telefon ve yedek parça firmaları hiç sevmez.

Devrimsel bir özellikmi evet devrimsel ve çok ama çok önemli bir şey. Bu daha protatip. Bunu daha geliştirir ve daha ince, kibar yaparlar.

İşin kötü tarafı. Bunu gören çinliler seri üretime geçmek üzeredirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yürürken konuşuyorsanız ve ayağınız takıldığı anda 1 saniye içinde serbest düşüş modunda
    veya uçak türbilansa girince bu pençeler gözünüze girebilir gerisini siz düşünün !
    bu ürünü alacaklar şimdiden iyi bir göz doktoru aramaya başlasa iyi olur sanırım. !
    !
    şekil çok itici dahası düştüğü yer, düz yer değil örneğin ;taşlık kayalık arazi !?
    !
    en iyi koruma yöntemi !
    1. yöntem ; bileğe iple bağlama ( bu şekilde yere eğilmenize gerek kalmaz )
    2. silikon kılıf ! düşme açısı ne olursa olsun ilk iki şok dalgasını çok başarılı bir şekilde azaltıyor !

bunun dışındakiler hepsi birer şehir efsanesidir !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 1 Temmuz 2018; 12:2:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

yürürken konuşuyorsanız ve ayağınız takıldığı anda 1 saniye içinde serbest düşüş modunda
    veya uçak türbilansa girince bu pençeler gözünüze girebilir gerisini siz düşünün !
    bu ürünü alacaklar şimdiden iyi bir göz doktoru aramaya başlasa iyi olur sanırım. !
    !
    şekil çok itici dahası düştüğü yer, düz yer değil örneğin ;taşlık kayalık arazi !?
    !
    en iyi koruma yöntemi !
    1. yöntem ; bileğe iple bağlama ( bu şekilde yere eğilmenize gerek kalmaz )
    2. silikon kılıf ! düşme açısı ne olursa olsun ilk iki şok dalgasını çok başarılı bir şekilde azaltıyor !

bunun dışındakiler hepsi birer şehir efsanesidir !
    Nickte belirttiği gibi uzman gibi uzman. (yersen)

• suya düşerkenda ayakta kalıyormu ?

• Bence bu tarz fikirlerin (pratikte saçma bile olsa) teknolojiye yön verdiği bir gerçek... bu kılıfı tasarlayan yada icat eden (doğru kelimeyi bulamadım) kişi bir üniversite öğrencisi... ben fikri gerçekten beğendim...desteklemek lazım bu tarz buluşları...bu benim fikrim herkese saygılar...

• Bence bu tarz icatlar geliştirilip uçaklarda arabalarda bile kullanılabilir...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.