Şimdi Ara

Güç kaynağınız yeni nesil ekran kartlarına hazır mı? Enermax Infiniti serisi güç kaynakları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güç kaynağı seçimi son zamanlarda kullanıcıları oldukça zorlayan bir konu oldu. Herkes almışken kaliteli bileşenlere sahip, sessiz ve ileriye dönük güç ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir güç kaynağını en uygun fiyatla almak istiyor. Bunun yanında artık alacağınız güç kaynağının yeni nesil güç soketlerine de sahip olması gerekmekte. 2 sene önce 24pin ATX ve PCIe 6 pin güç soketlerine sahip güç kaynakları yeterli olurken artık yeni nesil PCIe 2.0 güç bağlantıları ve P8 güç soketleri de aldığınız güç kaynağında bulunmalılar.

Yaklaşık 1-2 aydır güç kaynağını değiştirecek olan kullanıcılar özellikle yeni nesil 8 pinli PCIe güç soketlerine sahip güç kaynaklarını bekliyorlardı. Fakat bekleyiş sona erdi hem PCIe 2.0 güç soketlerine sahip olması hem de sahip olduğu diğer gelişmiş özelliklerle Enermax Infiniti serisi güç kaynakları artık ülkemizde de satın alınabilir durumdalar.

Enermax'ın modüler yapısı ve güç değerleriyle beğeni toplayan Liberty serisinin bir üstü olarak kabul edebileceğimiz yeni Infiniti serisi güç kaynakları; %80 üzerindeki verimliklileri, tamamı modüler kablolardan oluşan yapıları, sistem kapandıktan sonra da fanları belli bir süre çalıştırarak soğutmada katkı sağlamaları, sanayi tipi bileşenler sayesinde 7/24 kullanıma müsayit olmaları gibi Liberty serisinde beğeni toplayan özellikler yanında DX10 uyumlu yeni nesil ekran kartlarının ihtiyaç duyacağı PCIe 2.0 8 pinli güç soketlerine de sahip olmalarıyla Enermax'ın bir önceki serilerinden ayrılıyorlar.

Infiniti serisi güç kaynaklarının %80 üzerindeki verimliliklerini 80+ sertifikası alarak da onaylatmış durumdalar. 80+ sertifikasına sahip güç kaynakları %20, %50 ve %100 yük altında %80 den daha fazla verimliliğe sahip olmak zorundalar. Genelde güç kaynaklarının belirtilen verimlilik değerleri %50 yük ve üzerisi için geçerli oluyor.

Serinin EIN650AWT-00 kod isimli 650W güce sahip üyesine baktığımızda 3 farklı 12v hattında toplamda 52A gibi oldukça yüksek bir güç sağlama değerine sahip olduğunu görüyoruz. Güç kaynağı Nvidia'nın SLI sertifikasını taşıyor fakat sahip olduğu yeni nesil PCIe soketleriyle ATI'ın R600 GPU'larını taşıyan ekran kartlarınını da çiftli guruplar halinde çalıştıracak güce sahip. Infiniti bu haliyle 4 Çekirdekli İşlemci, 3 Ekran Kartı + 18 Sabit Disk (HDD) i bir arada çalıştırabiliyor.

Güç kaynağının üzerinde bulunan 13.5cm lik fan da ürünün çalışırken sessiz bir şekilde soğutulmasını sağlıyor. Görünen o ki sahip olduğu teknik özelliklerle Infiniti serisi Enermax'ın en çok satan güç kaynağı serisi olacak. Eğer bu seri hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız aşağıdaki incelemeleri okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sayfanın Linki : http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=EIN650AWT

• Bana bu ürün biraz pahalı gibi geldi bilmiyorum işin uzamanları bu konuda ne der?
  • Alet güzel ama pahalı buyuk ihtimalle sonraki psum bu olcak
  • Rakipleriyle karşılaştırıldığında fiyatının sunduğu özelliklerin yanında düşük bile kaldığını söyleyebilirim. %80 verimlilik, 13.5 cm'lik fan, modüler yapı, pc kapandıktan sonra fanları
    çalıştırma... Özellikleri süper
  • kaliteli ve tabiatıyla biraz tuzlu
  • PSU güzel ve kaliteli ama fiyatı pahalı.
  • arkadaşlar,
    enermax infiniti 650W aldım bunun montajı ile ilgili mümkünse resimli bir yardım yapabilecek arkadaşlar varmı...

ANAKART : GIGABYTE 965PDQ6 i965 LGA775 DUAL DDR2
    İŞLEMCİ : INT.CORE2 DUO 2.40GHz LGA775 4MB 1066MHz E6600
    EKRAN KARTI : HIS ATI X1950 PRO ICEQ 512MB DDR3 PCI EXP
    RAM : KINGSTON 1 GB 800MHZ DDR2
    SABİT DİSK : SEAGATE 320GB 7200RPM 16MB SATA2 PC
    KASA : FEEL HURRICANE2 550W SİYAH
    CD /DVD YAZICI : LG GSAH42N 18X SİYAH DVDRW
    SONY 18X BOX DOUBLE LAYER SİYAH DVDRW
    MONİTÖR : SONY 19’

şu an işyerindeyim akşama montaj yapmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler,,,,
  • Arkadaşım ben montajı yaptım, başarı ile çalıştırdım galiba çünlü patlamadı

1- yalnız bir şey soracağım sana arkadaki iki adet kırmızı çıkış boş kaldı onlar heralde corsair yapıldığında kullanılacak ölemidir ???
    2- ekran kartına giren kablonun yanında küçük bir paralel daha vardı sanki ses kartına giren tipte bir şey oda boş kaldı ne işe yarar o
    3- fanları birbirine bağlayıp psu ya taktım ekside öle idi ama nette bir yerde okumuştum fanların borda takılması gerektiği ile ilgili bir şey bi bilgin varmı...

şimdiden teşekkürler
  • performansına göre fiyatı az bile bence herkes güvenlik sessizlik performans istiyorsa baş ağrısı istemiyorsa mutlaka bu ürüne bakmalı
  • Dayanamadım aldım ürün geldi kesinlikle süper malzeme kalitesi en üst seviyede fan sesi hiç yok
  • cok hoş bişi ya. bende enermax ın liberty 500 ü var keske pc kapanınca fanları bi sure calıstırma ozelliginide ekleseler super olur diyordum. onuda eklemişler + dx 10 + 8 pinli sli /crossfire guc cıkısı. daha neolsun. libert 600 un eski fiyatıyla nerdeyse aynı fiyat. bence super. askerlik durumum olmasa satar liberty i gozum kapalı alırdım bunu. bu arada liberty de cok guzel yalnıs anlasılmasın. calısıyomu calısmıyomu belli değil cok sessiz ve stabil.
  • bilindiği gibi bu aletin en dikkat çekici özelliği 8pin li pcı-e kablolarının olması..

bu r600 ve 8xxx serisi ve sonrasında çıkacak ekran kartları ilerleyen dönemlerde 8pin isteyecekler..

peki biz eski 4pinli psu muza dönüştürücü takamazmıyız.. çoğu yeni nesil psu da iki tane 4 pin pcı-e kablo var. aparat yardımıyla ikisini birleştirp 8 pin isteyen karta takabilirz di mi ?
  • Firebal firmasının siteye verdiği reklamlarda varmıydı bu ürün görmemişim. Ben yabancı yorumlardan etkilenip aldım ve ben de herkes gibi memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Virrus-45

bilindiği gibi bu aletin en dikkat çekici özelliği 8pin li pcı-e kablolarının olması..

bu r600 ve 8xxx serisi ve sonrasında çıkacak ekran kartları ilerleyen dönemlerde 8pin isteyecekler..

peki biz eski 4pinli psu muza dönüştürücü takamazmıyız.. çoğu yeni nesil psu da iki tane 4 pin pcı-e kablo var. aparat yardımıyla ikisini birleştirp 8 pin isteyen karta takabilirz di mi ?

Benim merak ettiğim yegane konulardan biri bu Enermax Infiniti güzel psu lakin fiyatı çoğumuzun belini büker gibi bende parayı denkleştirip be quiet! Straight Power BQT E5-500W almayı planlıyorum ekran kartı içinde mayıs ayını beklicem ama işte bu güç girişleri ilerisi için problem olur mu benimde merak ettiğim noktalardan biri şöyle 550w lık bir model cıkartıp 250ytl satsa ne olurdu biraz daha zorlar alırdım ama 380ytl çok para....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _köle_ -- 9 Nisan 2007; 0:09:40 >

• bana gore de cok para psu için ama gerek ilerisi için olsun gerek verdigi akım degerleri olsun beni cezbetti ve 2 taksitle aldım napym
  • quote:

Orjinalden alıntı: Virrus-45

bilindiği gibi bu aletin en dikkat çekici özelliği 8pin li pcı-e kablolarının olması..

yukarı^^
  • süper ama ileriye dönük olduğu için pahalı olması normal
  • kutu içerigi filan güzel de alet biraz basit geldi bana..kablolar filan harika
  • şu andaki dx 10 lar çalışıyorsa bence yeni çıkıcaklar da eski psu da çalışır. bence aceleye hiiç gerek yok. hem geçmiş sistemlere ( agp v.s. ) geri dönüşümü var mı o da bir soru?
  • quote:

Orjinalden alıntı: stevensons

şu andaki dx 10 lar çalışıyorsa bence yeni çıkıcaklar da eski psu da çalışır. bence aceleye hiiç gerek yok. hem geçmiş sistemlere ( agp v.s. ) geri dönüşümü var mı o da bir soru?

RD 600 ya da 8800 GTX gibi kartları direkt olarak 8 pin çıkışından yüksek amper vererek beslemeniz gerekir. eski güç kaynakları ile bunu yapmanız mümkün değildir. Önemli olan artık watt değerleri değil ne kadar güçlü amper+ yüksek verimlilik; o kadar iyi psu demektir.. O yüzden 8800 serisi için psu alacaklar ya da psu sunu değiştirecekler için göz önünde bulundurulması gereken bir ürün. En pahalı anakartı alıp, en pahalı işlemciyi alıp sistemi sajkata bırakan çok tanıdığım insan var. en ufak bir elektrik akımında anakartları kötü güç kaynakları yüzünden zourduyor. Büyük firmaların teknik servisleride elektrik arızalarını lapin gibi bekledikleri için garanti kapsam dışı bırakabiliyorlar. O yüzden ne olursa olsun sağlam bir güç kaynağı+ ups şart!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.