Şimdi Ara

iMac 27' 5K (2017) alınır mı? Son karar videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyisiyle kötüsüyle 7 aydır 2017 model Core i5 7500 işlemcili 27" 5K ekranlı iMac kullanıyorum. Ofiste yoğun olarak video ve resim düzenleme işleri için kullandığımız iMac ile ilgili son kararımı bu videoda sizlerle paylaşıyorum.

iMac'de neyi sevdik neyi sevmedik almaya değer mi? 

• Nihayet beklediğim video gelmiş :)

• 7 ayda saçların mı döküldü Mesut Reis?

• Şahsi fikrim grafikerim işimi mac de öğrendim. G3 - G4 masaüstü Mac vardı çalıştığım Ajansta, evde Pentium pc onuda sayısal dan 5 bilerek alabilmiştim, belkide o sayede grafiker oldum evde pratik önemli, takıldığınızda soracak birini bulmak zor oluyordu. Neyse bu mac ile ilgili genel fikrim fiyatı dışında olumlu. Birde Coreldraw olsa tadından yenmez, zaten yenmez :) Şuan çalıştığım işyerinde 2015 versiyon 27inç imac var, İşimiz acil hemen yetişecek işler olduğundan pratiklik konusunda, pc ye göre ne olursa olsun yavaş kalıyor MAC en iyi Mac kullanıcı ile iddiaya girerim. Video konusunda iyi elbet, kalite konusunda evet, çökmüyor evet, Okadar para ödüyorum e bi zahamet olsun demi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grafman09 -- 26 Haziran 2018; 16:22:47 >
  • 3D tasarımcı ve oyun geliştirici olaran 2-3 kere uzun süre kullanma fırsatım oldu.
    Tek yorum...: işkence ötesi...
    Windowsdaki pratiklik ,pencere sistemi, çoklu uygulama ve işlemler kesinlikle mac'de yok.

• Retina ekranla çalışmak gerçekten çok güzel.

• pağa?

pağa yok çaliş.

• Bir ürünün alınabilirliğini veya tercih edilmesini fiyat/performans üzerinden değerlendirmek gerek.

Bernim kendi düşüncem;

1- Genel olarak güzel bir kullanıyıcı deneyimi sunuyor. Kullanıcılarını mutlu edebiliyor.
    2- Kullanıcı deneyimi açısından apple bilgisayarlar, windows pclere, macos fanatiklerinin bahsettiği gibi farklar atamıyor. Hatta ben kendim kişisel olarak windows deneyimini daha çok beğeniyorum.
    3- Bu konuda bir bilgim yok ama bir arkadaşım bahsetmişti, apple mağazaları maclerde sanırım tr için dolar kurunu sabit tutuyor. Bu çok olumlu bir gelişme.
    4- Fiyatına göre performansı ve kullanıcı deneyimi memnuniyeti yeterli değil bence. Fakat bu konuda benim gibi dar görüşlü olmamak lazım. Belki direk kasaların verdiği performans ve konfigürasyonlarla fiyat karşılaştırması yapmamak lazım. Sonuçta evin duvarına astığın resimin çerçevesi 400 tl. Imac'e de bu açıdan bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 26 Haziran 2018; 17:2:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Bir ürünün alınabilirliğini veya tercih edilmesini fiyat/performans üzerinden değerlendirmek gerek.

Bernim kendi düşüncem;

1- Genel olarak güzel bir kullanıyıcı deneyimi sunuyor. Kullanıcılarını mutlu edebiliyor.
    2- Kullanıcı deneyimi açısından apple bilgisayarlar, windows pclere, macos fanatiklerinin bahsettiği gibi farklar atamıyor. Hatta ben kendim kişisel olarak windows deneyimini daha çok beğeniyorum.
    3- Bu konuda bir bilgim yok ama bir arkadaşım bahsetmişti, apple mağazaları maclerde sanırım tr için dolar kurunu sabit tutuyor. Bu çok olumlu bir gelişme.
    4- Fiyatına göre performansı ve kullanıcı deneyimi memnuniyeti yeterli değil bence. Fakat bu konuda benim gibi dar görüşlü olmamak lazım. Belki direk kasaların verdiği performans ve konfigürasyonlarla fiyat karşılaştırması yapmamak lazım. Sonuçta evin duvarına astığın resimin çerçevesi 400 tl. Imac'e de bu açıdan bakmak lazım.
    Merhaba,

Her ürün için bu geçerli değil. 5K ekranlı bu tasarımda kaç makina var da onlarla bir fiyat kıyaslaması yapacaksınız?

İşinizi diğer alternatiflere göre daha iyi göreceğini düşündüğünüz veya keyif, konfor, zevkler ön planda tutularak alınan şeyler (Lüks tüketim) tamamen kişi ve alım gücüyle alakalıdır. Fiyat / Performans oranıyla değil.

• 8gb ram az

• fare konusunda katilmiyorum. aliskanliklarla alakali bence, ben yillardir apple faresini kullaniyorum hicbir fareye degismem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Her ürün için bu geçerli değil. 5K ekranlı bu tasarımda kaç makina var da onlarla bir fiyat kıyaslaması yapacaksınız?

İşinizi diğer alternatiflere göre daha iyi göreceğini düşündüğünüz veya keyif, konfor, zevkler ön planda tutularak alınan şeyler (Lüks tüketim) tamamen kişi ve alım gücüyle alakalıdır. Fiyat / Performans oranıyla değil.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle haklısınız. Aslında yorumumu genişlettim fakat siz o esnada benim mesajı alıntılamışsınız. Size çok katılmakla birlikte yine de fiyat/performans dediğimiz parametrenin lüks tüketim değişkeninden tamamen çıkarılmasına karşıyım :)

• Surface studio deneyimlemiş biri olarak söylemek gerekirse, surface studio bunun içinden geçer, tokatlar, maymun eder artık ne derseniz.
    (masaüstü pc ile kıyaslama ihtiyacı bile hissetmiyorum masaüstü pc nin klasmanı bile değil bu. Ayrıca renk konusunda uzman biri olarak bana retina yı övmeyin sakın benim gibi Nec, Eizo kullanan biri duyarsa neresiyle güler bilemem :) )

• Silinmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 29 Ekim 2021; 11:38:36 >
  • StarSOzi S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Nec veya Eizo ile kıyaslayan oldu mu ki bu yorumu yapıyorsunuz :) Ben de kullandım Surface Studio'yu ve içinden filan geçemez net olarak söyleyeyim. Kaldı ki Windows PC alınacaksa zaten Surface gibi cihazlara ne gerek var? Yap güzel mini bir kasa tak Eizo veya Nec Pro monitörüne kullan değil mi?
  • CihanKaygusuz C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bir süre 32" 4K monitör kullanmış biri olarak 32" bile 1e1 oranda 4K kullanımı için yeterli konforu sunmazken 27" de 5K kullanmak hayal :) Bu ekranın en büyük artısı pikselleri gerçekten görmüyor oluşunuz ve görüntünün keskin, net olması. Gözler için standart ölçek ile kullanmak en konforlusu. Bu da yaklaşık 2, 2.5K bir monitörle 1:1 ölçekte çalışıyor gibi deneyim sunuyor.
  • "...devam mı, devam mı?"
    kararını başta belli etmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BCRTVKCS -- 26 Haziran 2018; 17:34:56 >
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Valla üstad şahsen sana yada videoya söylenmiş bir NEC yorumu değili genel olarak kanı bunu. Cok duyuyorum apple ım var renkler çok iyi falan müşterilerimden; o müşterilerden gelen çalışmalara gülüyorum sadece, ona ithafen yaptım bu kıyaslamayı yanlış anlaşılmasın. Ayrıca surface i ve mac i ne için kullanacağınıza bağlı olarak bir kıyaslama yapmak gerekirse (ki bunu grafikerler tasarımcılar surface studio pek bilmedikleri için söylüyorum) bu iş iddaya düner çünkü (hız hariç) her konuda tokatlar yani. Ayrıca Surface studio ve sizin de düşündüğünüz gibi bir eizo+mini pc yi aynı klasmanda kıyaslamakta mümkün değil. Evet surface studio sahibi değilim sizin yazdığınız gibi Nec+pc sahibiyim ama yazıda geçenlerin tamamını kullanan biri olarak surface studio kullandıktan sonra sen şimdiye kadar neredeydin be surface studio dedim yani. %100 eminim pc de yada imac de 1 saatte bitecek bir çizim surface studio da 40 45 dakkada biter. yoğun çalışan biri için oldukça iyi bir süre.

• 4 yıldır 21.5 imac kullanıyorum o bile iş görüyor tabiki alınır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • imac diye girdim logitech virali çıktı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.