Şimdi Ara

iOS 12'nin halka açık beta sürümü yayınlandı! iOS 12 public beta nasıl indirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iOS 12, 4 Haziran günü WWDC Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtılmış ve aynı gün içerisinde geliştirici ön sürümü yayınlanmıştı. Şimdiye kadar iki beta sürümü yayınlanan iOS 12'nin halka açık beta sürümü de nihayet yayınlandı.  

iOS 12 beta nasıl yüklenir?

Eylül ayının sonunda final sürümü yayınlanacak olan iOS 12'nin beta sürümünde çeşitli hatalarla karşılaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla iOS 12'nin final sürümünü beklemenizde fayda var.

iOS 12 beta'yı cihazınıza kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Not: Sürüm yükseltmeden önce aygıtıızın yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz! 

1. iOS cihazınızdan Apple’ın halka açık beta programına kaydolmak ya da giriş yapmak için Apple'ın Beta yazılım programları sayfasını ziyaret etmelisiniz. 
    2. Sign Up'a tıklayarak Apple kimliğiniz ile beta porgramına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Eğer kayıtlı iseniz Sign In'a tıklayarak Apple beta programına giriş yapmalısınız.
    3. Sözleşme sayfasının sağ alt köşesindeki Accept (Kabul Et) düğmesine tıklayın. 
    4. Ardından iOS sekmesine dokunun.
    5. Şimdi de Enroll your iOS device bağlantısına tıklayın.
    6. Download Profile yazan yere tıklayın. Aygıtınızın ayarlar bölümünde beta profilinizi göreceksiniz.
    7. Profili yükleme alanında sağ üst köşedeki yükle butonuna dokunun.
    8. Profil yüklemeye izin vermek için izin sayfasında yükle butonuna dokunun.
    9. Sayfanın altındaki yükle butonuna dokunun.
    10. Aygıtınızı yeniden başlatın.
    11. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye gidin ve güncelleştirmeleri denetleyin.
    12. iOS sürümü için piyasaya sürülen son beta sürümü karşınıza çıkacak ve iOS 12 beta'yı indirip cihazınıza kurunuz.  

iOS 12 beta'dan iOS 11.4'e nasıl geri dönülür? 

1. iOS cihazınız üzerinden Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin. 
    2. iOS Beta Yazılım Profili'ne gelerek Kaldır seçeneğine dokunun.
    3. Profili kaldır dedikten sonra çıkan pencereden istenen şifrenizi girin ve Kaldır seçeneğine dokunun.
    4. Telefonunuzun açma kapatma tuşuna basarak telefonunuzu kapatın. Telefonunuz tamamen kapandıktan sonra telefonunuzu yeniden açınız.
    5. Cihazınız tamamen açıldıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Yazılımı indir ve yükle seçeneğine tıklayın. Cihazınız bu adımdan sonra iOS 12 beta sürümünden çıkıp Apple tarafından yayınlanan son iOS sürümüne (iOS 11.4) geri dönecektir. 

iOS 12 beta hangi modelleri destekliyor?

iPhone: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s.

iPad: 12.9 inç iPad Pro (birinci ve ikinci nesil), 9.7 inç iPad Pro, iPad (beşinci ve altıncı nesil), iPad Air 2, iPad Air, iPad Mini 4, iPad Mini 3, iPad Mini 2.

iPodTouch (altıncı nesil). 

iOS 12 Beta hakkında ilk izlenimler

• Macos beta yayınlandı mı peki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    iOS 12 ile birlikte MacOS Mojave ve TvOS 12'nin de halka açık public beta sürümleri yayınlandı.
    https://beta.apple.com/sp/betaprogram/welcome

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 26 Haziran 2018; 9:45:48 >
  • Şuan beta da zaten fena değil ama şarj problemi devam ediyor

• Şarj problemi devam ettikçe ne yayımlanırsa yayımlansın bir faydası yok. Herkes elindeki cihazı kaç saat kullanabileceğini hesaplamak zorunda bırakılıyor. Bu nasıl bir saçmalık anlamadım gitti doğrusu.

• Masa üstünden ve mobil chrome den denemeyin olmuyor. Sadece mobil safari tarayıcısıyla girince profili yükleye biliyorsunuz.

• antoffensive kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• Bilgilendirme için teşekkürler.
  • Final sürümü gelmeden yüklemeyin.

• iPad mini retina’ya yükledim alet iOS 11’den daha rafine geldi bana beta haliyle bile. Henüz yükleyelim çok zaman geçmedi o yüzden şarj durumu hakkında bir şey diyemem ancak pek de bir fark yok gibi iOS 11’e göre.

Gelen görsel özellikleri beğendim. Ekranın sol üst köşesine tarih ve saat, sağ üst köşesine ise pil ve diğer ikonlar eklenmiş. Yıllardır alıştığımız iPad yazısı gitmiş.

Yalnız şu jestlere alışamadım da sevemedim de. iPhone x gibi ekran altından çekip beklerseniz açık uygulamalar çıkıyor ful çekerseniz ana ekrana düşüyor, çekip sağa sola kaydırırsanız diğer uygulamalara geçiyor. 3D Touch olan cihazlarda belki daha iyidir ancak bu cihazda istediğim şeyi yaparken zorlanıyorum.

Daha önce birçok public beta denemiş birisi olarak bunun public betadan ziyade ana sütünün minör güncelleme hallerinden bile daha iyi olduğu kanısındayım. Telefonuna yüklemeyi düşünmüyorum düşünenlere de önermiyorum ama ipad’e yükleyip denenebilir.

• iPhone se ye yükledim biraz önce benim gördüğüm pek önemli bir değişiklik söz konusu değil.ilk olarak gördüğüm hatalar kamera da ağır çekim modunda titreme var kamera da ve vazgeçilmez problem şarj sorunu.

• Profili sildim 11.4 e geri dönmek için ama Yazılım Güncelleme ye gelmedi 11.4 sürümü nedendir ?
  • Apple Inc kullanıcısına yanıt
    ust surumde oldugunuzdan. yedek alip, itunes uzerinden donus yapin.
  • Ipad Air'de performans olarak iOS 11 ile neredeyse aynı. Biraz daha iyi olabilir.

• hayatınızda hiçbir şey değişmiyor

boşuna yüklemeyin

11.4 stabil en azından

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • defected kullanıcısına yanıt
    Sarj olayi nasil cozulmus mu ? Ben hala ios 11.3 kullaniyorum 6s plus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu açan arkadaşa güvenip betayı yükledim nasıl olsa geri dönerim ipad üzerinden dedim bilgisayarım da bozuk,donanımhaber de anasayfasına koymuş haber olarak güvendik,şimdi dönebilirsen dön bakalım eğer ipad üzerinden eski sürüme dönülemiyorsa neden böyle yazı yazılıyor ki?
  • lütfen yardımlarınızı rica ediyorum bu sürümü yükledikten sonra ekran karardı telefon çalışıyor ama ekran asla açılmıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.