Şimdi Ara

## Test: ATi R600 vs. Asus GeForce 8800GTX AquaTank ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin üzerinde uzun süredir çalıştığı R600 artık hazır gibi. Zira AMD satış müdürü Henri Richard yaptığı açıklamayla R600'ün an itibariyle satışa hazır olduğunu belirtti. Ayrıca yine bay Richard açıklamasında R600'ün gecikme sebebinin herhangi bir sorundan kaynaklanmadığını, asıl sebebin firmanın tüm segmentlerde yeni nesil DX10 destekli çözümlerini eş zamanlı olarak piyasaya sürmek istemesinden kaynaklanıyormuş.

Bu açıklamayı takiben yeni bir test yabancı kaynaklarda görünmeye başladı. Yapıldığı belirtilen bu teste göre, ATi R600'ün karşısına Asus'un su soğutmalı GeForce 8800GTX modeli olan AquaTank koylmuş. Bilindiği gibi Asus'un su soğutmalı modelinin saat hızları standart hızlar olan 575/1800MHz yerine arttırılmış olarak 630/1030MHz geliyor. Sonuçlar şöyle,

Test sistemi;

- İşlemci: Core 2 Extreme X6800
    - 965 yonga setli anakart

Test sonucu - 3DMark 2006

- ATi R600: 12500
    - Asus GeForce 8800GTX Aquatank: 11391

ATi'nin R600 programı;

23-25 Nisan'da Tunusta basın tanıtımı - 14 Mayıs'ta ise büyük bir olasılıkla resmi lansman yapılacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Nisan 2007; 20:09:29 >

• Arada 1k'lık bir fark var yabana atılacak gibi durmuyor...R600 iyi iş çıkartacağa benziyor!

İnşallah bu test doğrudur.
  • Su soğutma ile hız aşırtılmış 8800GTX e 2006 da 1109 puan fark atmış Neredeyse %10 a yakın. Nomal GTX e sanırım %15 daha fark atar.
    Ama R600 ün puanı biraz kafa karıştırıcı hiç küsürat yok direk 12500
  • quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

Arada 1k'lık bir fark var yabana atılacak gibi durmuyor...R600 iyi iş çıkartacağa benziyor!

İnşallah bu test doğrudur.

Evet ayrıca 8800gtx default 8800gtx değil 630/1030MHz'lik bir kart buna rağmen 1k fena değil
  • Çıktıkları zamana endekslersek 1K'lık puan farkı bana çok normal geldi.
  • Arkadaşlar zaten %10-15'lik fark bekleniyor. Nvidia GeForce 8800 Ultra'yı niçin hazırlıyor sanıyorsunuz
  • fx57

8800 Ultra 160 shader ünitesi ile mi gelecek yoksa 128 shader ünitesi ile mi gelecek ? Bu konu hakkında yeni bir bilgi mevcut mu ?

Çünkü bana göre 128 shader ünitesi ile gelirse R600 e bir üstünlük kuramayacak gibi.En fazla kafa kafaya gelirler diye düşünüyorum
  • birde r600 overclock edilip test edilseymiş 8800gtx aqua tank kaybolup gidermiş
  • hadi ATİ çıkar şu kartı bea..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hederahelix

fx57

8800 Ultra 160 shader ünitesi ile mi gelecek yoksa 128 shader ünitesi ile mi gelecek ? Bu konu hakkında yeni bir bilgi mevcut mu ?

Çünkü bana göre 128 shader ünitesi ile gelirse R600 e bir üstünlük kuramayacak gibi.En fazla kafa kafaya gelirler diye düşünüyorum

Son verilere göre,

GeForce 8800Ultra 128 shader ile gelecek. 8900 serisinin 160 shader ile gelmesi gündemde. 8800Ultra GTX'in saat hızları arttırılmış ve büyük olasılıkla GDDR4 bellek kullanan modeli olacak.

• 3DMark07 çıksın, o zaman gerçek yüzlerini göreceğiz bunların.
  • R600 ü bekliyoruz fiyatların düşmesi ümidiyle :D
  • bende r600 u rekabet olcakda fiyatlar duscek die bekliyorum ati olmasaydi nvidia surundururdu bizi ama allahtan rakibi var
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Arkadaşlar zaten %10-15'lik fark bekleniyor. Nvidia GeForce 8800 Ultra'yı niçin hazırlıyor sanıyorsunuz

Yusuf yusuf durumundan olmasın
  • Hele bi çıksın boyunun ölçüsünü alır
  • valla ben bir atici olarak r600ü çok bekledim ki çıkış fiyatı 100o ytl aşağısı olacağını sanmıyorum bende gittim f/p kralı olan sparkle 8800 gts aldım def olarak imzamdaki sistem ile 9k aldı 06 dan o da bana yeter HEM ARADAKİ FARK GAYET DOĞAL ATİ ERTELEYE ERTELEYE SADECE %10 HIZLI KART HAZIRLAYABİLMİŞ NVİDİA ULTRA İLLE SİLLESİNİ VURUR BENCE AMD YEDİ ATİNİN BAŞINI
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartal2339

valla ben bir atici olarak r600ü çok bekledim ki çıkış fiyatı 100o ytl aşağısı olacağını sanmıyorum bende gittim f/p kralı olan sparkle 8800 gts aldım def olarak imzamdaki sistem ile 9k aldı 06 dan o da bana yeter HEM ARADAKİ FARK GAYET DOĞAL ATİ ERTELEYE ERTELEYE SADECE %10 HIZLI KART HAZIRLAYABİLMİŞ NVİDİA ULTRA İLLE SİLLESİNİ VURUR BENCE AMD YEDİ ATİNİN BAŞINI

Dostum nerdeyse süper denecek kadar iyi bir sistemin var.Acaba Elinde 8800 GTX olsaydı kaç alırdın merak ettim.(Bende senin sistemin aynısını topladım bir ekran kartı kaldı

• o zaman 8800 ultra almak pek mantıklı değil. son model bir kart alacaklar biraz daha beklemeli bence

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: hederahelix

fx57

Son verilere göre,

GeForce 8800Ultra 128 shader ile gelecek. 8900 serisinin 160 shader ile gelmesi gündemde. 8800Ultra GTX'in saat hızları arttırılmış ve büyük olasılıkla GDDR4 bellek kullanan modeli olacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

Çıktıkları zamana endekslersek 1K'lık puan farkı bana çok normal geldi.
    katılıyorum az bile hatta
  • bu kadar tantanadan sonra bu mu aradaki fark??? Ati yi sevmem ama bu hayalkırıklığı oldu
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.