Şimdi Ara

E3 fuarının en çok konuşulanı PlayStation markası oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • E3 fuarının en çok konuşulanı PlayStation markası oldu

Bir E3 fuarının geride kalmasının ardından istatistikler de gelmeye başladı. Hangi marka, hangi oyun ve hangi stüdyo fuar boyunca basında en çok yer aldı bu istatistiklerde ortaya çıkıyor. ICO tarafından yapılan analiz buna bir örnek.

Önceki yıllara göre ilgi düşük

ICO fuar boyunca oyun haberleri dünyasında yayınlanan makaleleri bir araya getiriyor ve istatistikler hazırlıyor. İstatistikler genelde fuarla ilgili ancak aynı döneme denk gelen dış makaleler de olabiliyor.

Ayrıca Bkz.Shadowgun Legends şimdi de Nintendo Switch konsoluna geliyor

Analizlere göre E3 2018 fuarının en çok bahsedileni PlayStation markası oldu. Toplamda 16226 makale yazılan PlayStation markası 15416 makale yazılan Xbox markasını geride bıraktı. Bununla birlikte son 4 yılın konsollara basında en az yer verildiği fuar E3 2018 oldu.

Oyun tarafında fuarda en çok konuşulan Fortnite oldu. Nintendo Switch için duyurulan Fortnite aslında PUBG ile olan anlaşmazlığı ve PlayStation konsolundaki hesap aktarılamaması durumu ile çok konuşuldu. Bu sayede de 2500 üzeri makale ile listede ilk sırayı aldı.

İkinci sırada 2500 civarında makale ile Fallout 76, üçüncü sırada yine benzer sayıda makale ile Cyberpunk 2077 yer alıyor. Anthem ve Kingdom Hearts ise 2000 üzeri makale ile onları takip ediyor.

Yayıncılar olarak 6646 makale ile EA ilk sırada. Bethesda 5379 makale ile ikinci, Ubisoft 5242 makale ile üçüncü sırada. Konferanslarda en çok konuşulan oyunlara göre yine aynı sıralama mevcut.

Kaynak:https://wccftech.com/e3-2018-ps4-wins-fortnite-fallout-76/

• exclusive oyun yapmayacaz bu oyun cihazı değil eğlence merkezi derse dangalak rakibiniz
    .....
    adamı böyle toplarından tutarlar SOOOONNNYYYY diyee bağırtırlar
    ...
    hayatımda bukadar beceriksiz bir firma görmedim eğer korsan olmasa PC tarafınıda apple'a kaptırırdı
    .....
    adamlar elini nereye atsa kurutuyor ya
    mp3 player yapamadılar
    tablet yapamadılar
    telefon yapamadılar
    1080p oyun oynatan konsol(one) bile yapamadılar
    bi işletim sistemi bile yapamadılar(w7 altyapısını kullanmasa ve bedava olmasa 10 da tutmayacaktı)
    .......
    pc yanında zorla satılan işletim sistemi ve server sistemleri olmasa ölmüş lan bu firma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 24 Haziran 2018; 18:46:32 >
  • dere.beyi kullanıcısına yanıt
    çünkü yenilik yoksunu

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

exclusive oyun yapmayacaz bu oyun cihazı değil eğlence merkezi derse dangalak rakibiniz
    .....
    ...
    hayatımda bukadar beceriksiz bir firma görmedim eğer korsan olmasa PC tarafınıda apple'a kaptırırdı
    .....
    mp3 player yapamadılar
    tablet yapamadılar
    telefon yapamadılar
    bi işletim sistemi bile yapamadılar(w7 altyapısını kullanmasa ve bedava olmasa 10 da tutmayacaktı)
    .......
    pc yanında zorla satılan işletim sistemi ve server sistemleri olmasa ölmüş lan bu firma
    Buna rağmen şirketlerinin piyasa değeri bu sene itibariyle 900 milyar dolara yakın ve her sene istisnasız yüksek oranda kar açıklıyorlar. Bilişim/teknoloji/bilgisayar şirketleri arasında kar yüzdesi en yüksek 3. şirket Microsoft.

Bu adamların işi oyun konsolu, mp3 player, tablet telefon yapmak değil. Veri ve veriyi kullanmak. İşletim sistemleri bile artık veri elde etme üzerine kurulu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

exclusive oyun yapmayacaz bu oyun cihazı değil eğlence merkezi derse dangalak rakibiniz
    .....
    ...
    .....
    mp3 player yapamadılar
    tablet yapamadılar
    telefon yapamadılar
    .......
    Çok doğru, Sony cidden yaptığı işleri gözden geçirmeli.
  • dere.beyi kullanıcısına yanıt
    Sony'nin sanki yaptığı başka doğru düzgün bir şey varmış gibi playstation ve film/müzik sayesinde varlığını sürdürüyor, Microsoft nere Sony nere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Sony'nin sanki yaptığı başka doğru düzgün bir şey varmış gibi playstation ve film/müzik sayesinde varlığını sürdürüyor, Microsoft nere Sony nere...
    Sony'in tek takdir edilebilecek ürünü PlayStation sanırım, telefon konusunda ne çok iyi ne çok kötü, ortalama.
  • cidden cok merak ediyorum e3 ü hanginiz izledi.adamlar e3 ü izlememis burda firmalarin hangisinin adi forumlarinda daha cok ismi gecmis onun karsilastirmasi var enis kirazoğlu görse bu haberi ekrem71 i def edin burdan derdi.yok diyemezdi bu kadar sacma ve reklam kokan haberlere rağmen hala donanim haberde kalmaya devam edebiliyorsa sahibi flan heralde donanimhaberin

• İlginin düşme sebebi ne acaba? Böylesi fuarlarda normalde iğne atsan yere düşmez. Bu kadar az ilgi olmasına şaşırdım açıkçası. Öte yandan PlayStation'un yine en çok konuşulan marka olmasına şaşırmamak gerekir.

• koskoca Sony televizyon müzik seti üretmiyor mu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.