Şimdi Ara

Apple, MacBook ve MacBook Pro için ücretsiz onarım programı başlattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genellikle iPhone'lar için başlattığı onarım programlarıyla gündeme gelen Apple, yeni bir tamir programı da MacBook ve MacBook Pro aygıtları için başlattı. Mart ayında 13 inç ekran boyutuna sahip MacBook Pro modelleri için başlatılan ücretsiz batarya değişim programının ardından şimdi de 2015 ile 2017 yılları arasında üretilmiş MacBook ve MacBook Pro'lar için ücretsiz klavye tamir programı başlatıldı. 

Apple, kelebek tipi klavye mekanizmasının kullanıldığı bazı MacBook ve MacBook Pro modellerinde harf ve karakterlerin beklenmedik şekilde tekrarlanması ve yanıt vermeyen klavye tuşları sebebiyle ücretsiz klavye tamir programı başlattı. Apple'ın ücretsiz tamir programından yararlanmak isteyen müşterilerin, Apple tarafından belirlenen uygun modelli MacBook veya MacBook Pro cihazlarıyla birlikte, Apple Store Genius Bar'a ya da kendilerine en yakın Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı'na müracaat etmesi gerekiyor. 

Apple tarafından belirlenen uygun modelli aygıtınızın klavyesinde herhangi bir sorun tespit edilmesi durumunda cihazınızın klavyesinin bir veya birden fazla tuşu değiştirilecek, problemin devam etmesi durumunda ise klavyenin tamamı Apple yetkili teknik servislerince ücretsiz olarak değiştirilecek.   

Apple onarım programı kapsamına giren MacBook ve MacBook Pro modelleri

• MacBook (Retina, 12 ­inç, 2015 başı)
    • MacBook (Retina, 12­ inç, 2016 başı)
    • MacBook (Retina, 12 inç, 2017)
    • MacBook Pro (13­ inç, 2016, 2'li Thunderbolt 3 portu)
    • MacBook Pro (13 inç, 2017, 2'li Thunderbolt 3 portu)
    • MacBook Pro (13 inç, 2016, 4'lü Thunderbolt 3 portu)
    • MacBook Pro (13 inç, 2017, 4'lü Thunderbolt 3 portu)
    • MacBook Pro (15 inç, 2016)
    • MacBook Pro (15 inç, 2017) 

Bilgisayarınızın modelini tanımlamak ve bu program için uygun olup olmadığını görmek için Apple menüsü > Bu Mac Hakkında adımlarını takip edebilirsiniz. 

• Henüz başıma gelmedi ama internette milyonlarca şikayet var. Sorunu çözüp revizyonlu klavyeleri hazır edene kadar sorunu kabul etmediler şimdi gönül almak için pillerle birlikte değiştireceklerini açıklamışlar. 4 yıl da geçerlilik süresi var artık pilim ölünce götürür bir yeniletirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size müstahak

• Slaved by makarna S kullanıcısına yanıt
    Ooo Slaved by Android teşrif etmiş

Milletteki Apple nefretini anlayamıyorum arkadaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Pille birlikte değişeceğini hiçbir yerde okumadım, siz nerden duydunuz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Pille birlikte değişeceğini hiçbir yerde okumadım, siz nerden duydunuz hocam?
    https://eksisozluk.com/entry/78391469

Bu vatandaş öyle yazmış link de paylaştığı için pek sorgulama ihtiyacı hissetmedim şimdi siz sorunca baktım linkte de yazmıyormuş inşallah kendi tecrübesidir yoksa fena keklendim
  • TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Birlikte değişecek demedim, yalnızca 21 Mart tarihinde başlanan MacBook ve MacBook onarım programlarına bir yenisinin eklndiğini ifade ettim. Onarım programında hem batarya hem de klavye değişmeyecek. Habere konu olan klavye onarım programıdır. İlk paragrafa konu olan ücretsiz batarya değişiminin daha önce düzenlendiğini hatırlatmak istemiştim.

• antoffensive kullanıcısına yanıt
    Ben diğer arkadaşın yazdığına istinaden yazmıştım hocam. Sizin yazınız gayet açık, paylaşım için teşekkürler.
  • Klavye topcase dediğimiz kasaya bütünleşiktir. Pil de topcase'e entegredir.Klavye değişirse pilde değişir otomatik olarak.

Saygılarla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • apple ücretsiz günahını vermez.
    klavyede sorun varsa elbette ücretsiz yapacak.
    ama söz konusu apple olunca suçlu sanki apple değilmiş de apple ücretsiz tamir etmeyi lütfetmiş gibi gösteriliyor.

• Bedava reklam+ mevcut kullanıcı sadakatini kazanıyor zarar ediyor mu? Sanmıyorum :) en karlı şirket ne de olsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geri çağırma yani. Ücretsiz yazmıilar bir lütuf gibi...

• Geri çağırma yani. Ücretsiz yazmışlar bir lütuf gibi...

• Ben bunu etrafımdaki kullanıcılardan duyuyordum açıkçası. Pek çok kişi Apple hakkında kötü konuşuyordu (detayını vermeyim şimdi neler söylediklerinin :) Böyle bir hamle yaparak gönül almaya çalışmaları yerinde olmuş bence.

• benim ki uyuyor ama bir sıkıntı yok şuan göndermeli miyim ?
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yoksa değiştirmiyorlar. Klavyede sorununuz varsa götürün.

• Etkilenen cihazlardan biri var elimde. Geçen ay bir tuşunu değiştirmiştim, bugün birkaç tuşu daha değişti. Klavye ve altında kalan kısmın komple değişimi için sipariş geçildi.

Detayları şurada anlattım:
    http://blog.numancebi.com/sorunlu-apple-macbook-ve-macbook-pro-klavyeleri-icin-degisim-programi-ve-surec.html
  • Selamlar,

Bundan 1 ay önce gitmiştim ve bana klavyeniz çalışıyor demişlerdi komik bir şekilde. Ben klavye çalışmadığı için gelmedim bazı tuşların hissiyatının kaybolduğu için gelmiş ve not ettirmiştim dedim bana verdikleri cevap komikti klavyeniz çalışıyorsa bişey yapamayız. Bende macbook pro nun sayfasını açıp klavye hissiyatı ve kelebek kavye mekanizmasını gösterip size sadece bir soru sorucam dedim sayfayı gösterdim ben bu mekanizmayla ve bu tuş geri bildirimleriyle aldım değil mi ürünü dedim evet dedi teşekkür ettim ve çıktım. Apple şikayette bulundum.

Şahsen bu mekanizmanın güncellenmiş sorunsuz olanı çıkmadıkça anladığım kadarıyla çözüm değil macbook pro aldıktan 1 yıl sonra tuşlardaki hissiyatı kaybetti bazı tuşlar yapışmış gibi durduğundan acaba yazdımı diye ekrana bakıp devam etmek gerçekten çok kötü bir his. Yeni takılan klavyelerde muhtemelen aynı süre zarfında aynı hale gelecek. Yoğun kullanan biri değilseniz yada dışarda pek kullanmıyorsanız muhtemelen sıkıntısız kullanan çok olacak ama sonuç olarak bir yerde bazı tuşlar biryerlerde patlayacak.

Bu modellerdeki değişim sürecinin 4 yıl değil ömür boyu olması gerekiyor. Bence 4 yıl yetersiz.

Kolay Gelsin..

• Simdi yeni macbook pro'lar cikti ama 13-inch 2017 modelleri hala satista. Sifirini almaya kalksam bozuk klavyeyle mi satacaklari anlamina geliyor?
  • Kamera tasarımı leş bozulmaya çok müsait. Asıl soru şu bu teknoloji ekran koruyucu ile nasıl çalışacak yoksa özel bir ekran korucu mu olacak ayrıca madem bu kadar büyük firma yapsın işletim sistemini görelim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.