(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯)
713 Cevap100259 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     3 4 [6] 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

272 Mesaj
23 Aralık 2007; 17:57:10 

arkadaşlar yeni palio sole için ne düşünüyorsunuz? hangi modeli alınmalı sizce? kullananlardan bilgi alabilirsek sevinirim..

Nissan QashQai 1.5 dCİ Tekna

1 Mesaj
25 Aralık 2007; 13:02:41 

arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir palıo cu olarak gururlandım

1862 Mesaj
25 Aralık 2007; 13:16:51 

quote:

Orjinalden alıntı: akita

paliosunun benzın deposunda genlesme sorunu yasayan varmı, varsa nasıl hallettınız.

selamlar...

palio benzin deposu buharlaşmaya karşı özel basınçlı kapak sistemi ile donatılmıştır.

kapakta meydana gelebilecek bir arıza buna neden olabilir.

bir de kullanıcı hatasından söz etmek istiyorum...yakıt alırken pompa atınca tekrar doldurulmaktadır..bu da koruyucu buhar basıncının oluşaçağı hacmi küçültmekte hatta yok etmektedir...bu da benzin deposu genleşmesine neden olmaktadır...

pompa attığı yerde yakıt alımı bırakılmalıdır....yoksa bir üretim hatası asla sözkonusu değildir..

saygılarımla...

1027 Mesaj
25 Aralık 2007; 23:38:20 

http://www.araba-resimleri.net/postcard.img597.htm

arkadaşlar bu arabanın aynısı var full olarak palio bu adresteki fotodaki gibi bu aracı yapmak ne kadara mal olur bilgisi olan bana yazabilirmi!

nerde bulabilirim bu parçaları!

araç full fabrika çıkışı çelik jantları var onları ellemicez neonlar tamponlar kapılar olumu bilmiyom....

resim fotoshop gibi geldi bana ama böle bi arabaya binmek isterdim yani şuan biniyom gerçi ama !!!

bi yardımcı olun bilen varsa ilgilenenlere teşekkür ederim

1826 Mesaj
27 Aralık 2007; 3:07:39 

Paliomun amortisörleri çok sert hiç esnemiyor.Önceleri hiç dikkat etmemiştim ama küçük çukurlar ve belediyenin yaptığı kabartmalı yol çizgilerinde çok rahatsız ediyor.Arkadaşım weekend paliosunda böyle bir sıkıntı yok.Bizim arabanın içi zangır zangır titriyor acaba amortisörler patlamış olabilir mi?Yoksa arabanın orjinali mi böyle

150 Mesaj
1 Ocak 2008; 16:17:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Paliomun amortisörleri çok sert hiç esnemiyor.Önceleri hiç dikkat etmemiştim ama küçük çukurlar ve belediyenin yaptığı kabartmalı yol çizgilerinde çok rahatsız ediyor.Arkadaşım weekend paliosunda böyle bir sıkıntı yok.Bizim arabanın içi zangır zangır titriyor acaba amortisörler patlamış olabilir mi?Yoksa arabanın orjinali mi böyle
ne güseL işte keşKe bizimKide oLE oLsa...aMeriKan aRabaLaRı gibi yayLanıyo :)) soNRa viRajLaRda moRtttt :))

maydanoz

150 Mesaj
1 Ocak 2008; 16:20:26 

quote:

Orjinalden alıntı: utopiautopia

http://www.araba-resimleri.net/postcard.img597.htm

arkadaşlar bu arabanın aynısı var full olarak palio bu adresteki fotodaki gibi bu aracı yapmak ne kadara mal olur bilgisi olan bana yazabilirmi!

nerde bulabilirim bu parçaları!

araç full fabrika çıkışı çelik jantları var onları ellemicez neonlar tamponlar kapılar olumu bilmiyom....

resim fotoshop gibi geldi bana ama böle bi arabaya binmek isterdim yani şuan biniyom gerçi ama !!!

bi yardımcı olun bilen varsa ilgilenenlere teşekkür ederim

reSİm %100 shoP iLe yaPıLmıŞ...böyLe biR aRaç sahibi oLmak isteRsen paRaya ve aRabaNa acıMıcaKsın...aRaca devamLı baKIcakSın..zahMetLi iŞ....ve pahaLı...
paRçaLARı hazıR peK buLamazSın özeL yaPtıRıcaKsın...biR tamPonuDa 300iLe 500 aRası yaPtıRıRsın pİyaSada...eĞer aRacıNdan söKen 2.eL sataN buLabiLirSen o şekiLde ucuza maL edebiLirSin...

maydanoz

962 Mesaj
6 Ocak 2008; 19:16:20 

Calpi 84 abi senin lastiklerin çok sert

Paşam senin de lastiklerin çok yumuşak.

Arabaının bişy yok mercedesden bmw veden aaaladır palio..

bi ara 4 lastiğimde briston evo 330 du eskiydiler Calpinin dediği gibi takır tukurdu

Sonra öne michelın aldım araba beşik gibi oldu ama yoldaki pürüzleri hissetmez oldum. oda hoşuma gitmedi Paşanın dediği gibi araba yatıyodu resmen.

Sonra öne briston B250 aldım tam ayar oldu ama t sınıfı 185/65/14 aldım. şimdi arkada mişlen var arkadan hafif yatıyor ama ön çok güzel. Hem titreşim yok hem yatma yok. mişlenler eskiyince 2 daha alcam B250 süper olcak. Yol tutuşu da iyi bunların.. Çamur kar ıslak su birikintisi sıcak yol ....... Hepsinde hoşuma gitti..... H sınıfı almıyom bilerek çok sert olurda titreşimi çok alır dye.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1999 Siena 16 16V -- 6 Ocak 2008; 19:23:51 >

1826 Mesaj
7 Ocak 2008; 4:15:02 

Bizim arabanın lastikleri yeni sayılır üretim tarihi 2006'nın 50. haftası.H sınıfı orjinal boyutta ama markası dandik maxxis marka.Ben almadım ucuz diye abim almış bana kalsa paraya kıyıp nokian alırdım.Ama bence sorun amortisörlerde serviste salıncaklar+rot başları değişti ama amortisörleri niye kontrol etmediler anlamadım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ocak 2008; 18:50:05 

bu kulube bende üye olmak istiyorum

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2008; 22:33:46 

araban güzelmiş

6 Mesaj
17 Ocak 2008; 17:12:12 

meraba arkadaşlar

99 model palio 1.4 el arabam var tüplü daha 70 binde önemli kazası filan yok bakımları tamam

ama çok yakıyor ne yaptıysam düşmedi tüpte 200 210 arası yakıyor

bujilri değişti hava filtresi değişti olmuyor bi yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulfly_br -- 17 Ocak 2008; 17:21:04 >

Only God Can Judge Me...!

2057 Mesaj
17 Ocak 2008; 20:06:18 

quote:

Orjinalden alıntı: soulfly_br

meraba arkadaşlar

99 model palio 1.4 el arabam var tüplü daha 70 binde önemli kazası filan yok bakımları tamam

bujilri değişti hava filtresi değişti olmuyor bi yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım

İyi bir gaz ayarıyla biraz daha düşebilir ancak bu sefer arabanın performansından şikayetçi olabilirsin.
satmış olduğum palio bahsetmiş olduğun özelliklerin aynısına sahipti km si bile aynıydı. bakımlarını hiç ihmal etmeme rağmen 20 kuruş civarında yakardı. (benzin masrafı hariç) son zamanlarda lpg ye gelen zamlardan dolayı ne yazıkkı bu değerler normal hale geldi.

6 Mesaj
18 Ocak 2008; 9:47:36 

quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

quote:

Orjinalden alıntı: soulfly_br

meraba arkadaşlar

İyi bir gaz ayarıyla biraz daha düşebilir ancak bu sefer arabanın performansından şikayetçi olabilirsin.
satmış olduğum palio bahsetmiş olduğun özelliklerin aynısına sahipti km si bile aynıydı. bakımlarını hiç ihmal etmeme rağmen 20 kuruş civarında yakardı. (benzin masrafı hariç) son zamanlarda lpg ye gelen zamlardan dolayı ne yazıkkı bu değerler normal hale geldi.

hocam yaptırdım gaz ayarı yine aynı ne yapalım artık idare edicez

kaça satmıştın arabanı

Only God Can Judge Me...!

2057 Mesaj
18 Ocak 2008; 21:59:17 

10.000 e sattım. Bir ay kadar oldu satalı. Klima yoktu aracımda.

Uzaklaştırılmış
19 Ocak 2008; 11:26:45 

benim palıo da 1,4 200 210 yakıyo tüp taktırdık.....

tüple 210 200 yakıyo

19 Mesaj
19 Ocak 2008; 19:36:31 

ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR;
2000 MODEL 1.6.16 VALF KLİMALI PALİO HL MÜŞTERİSİ OLDUM.KAÇ LİRA EDER ACABA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.100000 KM DE.İNTERNETTE TAKİP ETTİĞİME GÖRE GENEL OLARAK FİYAT ARALIĞI 10-12 ARASI.ARAÇTA LASTİKLER YAENİ.MASRAFI YOK.KİRETİM KIRMIZISI.SATAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ.11000 YTL İSTİYOR AŞAĞI İNMİYOR.
SAYGILARIMLA.HEMEN BİLGİ GELİRSE ÇOK GZEL OLACAK.

1255 Mesaj
19 Ocak 2008; 20:54:24 

fiyat bakımından çok uygun bana göre ya... seat alacağım büyük bi ihtimal ama param yetmezse alacağım araba Palio olacaktır... eniştemde tek kapı vardı 2003 modeli 9 milyara verdi... 150 km vardı ama

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

150 Mesaj
20 Ocak 2008; 0:33:10 

100.000km'deKi biR aRaca 11.000ytL çoK beNCe..çüNkü soNuçta fiat aRabaSı...bukaDar km deN soNra bu aRacın soRUnLaRı aRtıkcaKtıR.
yaNi beNce 10.000ytL ideaLdir

maydanoz

1826 Mesaj
20 Ocak 2008; 6:18:30 

quote:

Orjinalden alıntı: aysube

ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR;
2000 MODEL 1.6.16 VALF KLİMALI PALİO HL MÜŞTERİSİ OLDUM.KAÇ LİRA EDER ACABA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.100000 KM DE.İNTERNETTE TAKİP ETTİĞİME GÖRE GENEL OLARAK FİYAT ARALIĞI 10-12 ARASI.ARAÇTA LASTİKLER YAENİ.MASRAFI YOK.KİRETİM KIRMIZISI.SATAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ.11000 YTL İSTİYOR AŞAĞI İNMİYOR.
SAYGILARIMLA.HEMEN BİLGİ GELİRSE ÇOK GZEL OLACAK.

Pahalı bence.Aynı arabanın 1999 model 48000 kmde daha donanımlısına 10000 ytl istedim alan olmadı.

3958 Mesaj
28 Ocak 2008; 0:48:59 

merhabalar.forumu uzun süredir biliyor ve elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.yaklaşık 3 hafta önce 99 model klimalı 110.000 de 1.6 16V palio sahibi oldum.araç cok temiz.alım-satım herşeyiyle 10500 e mal oldu..Rengi kadife kırmızısı olarak geçiyor.çok seri bir araç gerçekten.geçen gün aracı deneme fırsatı buldum 200 km sürat e zorlanmadan ulaşıyor.1.6 larda ki en büyük dezavantaj yakıt ne yazıkki.allahtan fazla araba ihtiyacı duyan birisi değilim.yoksa LPG siz baş edilmez gibime geliyor.aranızda olduğum için çok mutluyum.herkese iyi forumlar.

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5 16GB

453 Mesaj
28 Ocak 2008; 1:23:03 

hayırlı olsun kazasız belasız kullan...aynı arac bendede var...gercekten performans için cok güzel bi arac...fiyatı da iyi temizse...ii forumlar........

Gerçekleri Tarih Yazar, Tarihi de Galatasaray

44 Mesaj
5 Şubat 2008; 0:22:37 

palioda hangi motoru almalı az yakması için 1.2 ile 1.4 çok farkediyormu benzinde

amanın ammanınn

962 Mesaj
5 Şubat 2008; 8:16:16 

quote:

Orjinalden alıntı: be__cool

merhabalar.forumu uzun süredir biliyor ve elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.yaklaşık 3 hafta önce 99 model klimalı 110.000 de 1.6 16V palio sahibi oldum.araç cok temiz.alım-satım herşeyiyle 10500 e mal oldu..Rengi kadife kırmızısı olarak geçiyor.çok seri bir araç gerçekten.geçen gün aracı deneme fırsatı buldum 200 km sürat e zorlanmadan ulaşıyor.1.6 larda ki en büyük dezavantaj yakıt ne yazıkki.allahtan fazla araba ihtiyacı duyan birisi değilim.yoksa LPG siz baş edilmez gibime geliyor.aranızda olduğum için çok mutluyum.herkese iyi forumlar.

Bu konuda yanılyosun arkadaşım. 1,2 ve 1,4 motorlardan fazla yakmaz kesinlikle.

23 Mesaj
10 Şubat 2008; 20:13:38 

ARKADAŞLAR 99-2000 MODEL 1.4 EL PALİOLARIN KASA AĞIRLIĞINI BİLEN VARMI? EN AZINDAN BRODWAYDEN AĞIRMI ?

AVEO HB 1.2 S

23 Mesaj
10 Şubat 2008; 20:32:34 

PALIO SOLE 1.4 E BOŞ AĞIRLIK 955 KG YAZIYO..99-2000 1.4 LERDE AYNIMI?

AVEO HB 1.2 S

599 Mesaj
12 Şubat 2008; 2:55:19 

2004 model ilk el 51bınde Palio GO 1.2 16v aracım var BRC sıralı lpg mevcut kmde 14ykr yakıyor jant mevcut.Talıhsız bı kaza sonrası sag 2kapı degıstı. Kaça satabılırım

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

1826 Mesaj
12 Şubat 2008; 4:16:52 

quote:

Orjinalden alıntı: ibismus

ARKADAŞLAR 99-2000 MODEL 1.4 EL PALİOLARIN KASA AĞIRLIĞINI BİLEN VARMI? EN AZINDAN BRODWAYDEN AĞIRMI ?

1.4ler 945 kg 1.6'lar 975 kg.Broadwayden azda olsa ağır.

351 Mesaj
21 Şubat 2008; 17:21:24 

quote:

Orjinalden alıntı: g0ds0ul

meraba arkadaşlar

Arkadasım eger gerekli tüm ekipmanın bakımlı ise buji hava filtresi vs., iyi bir gaz ayarına ihtiyacın var, ltresi 1,58 den benim aracım 165 ykr yakıyor kmde. ve herhangi bir çekiş problemi yok. Mutlaka iyi bir ayar olmalı.
2000 model palio tek nokta bende kı araca

351 Mesaj
21 Şubat 2008; 17:28:17 

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: akita

paliosunun benzın deposunda genlesme sorunu yasayan varmı, varsa nasıl hallettınız.

selamlar...

palio benzin deposu buharlaşmaya karşı özel basınçlı kapak sistemi ile donatılmıştır.

kapakta meydana gelebilecek bir arıza buna neden olabilir.

bir de kullanıcı hatasından söz etmek istiyorum...yakıt alırken pompa atınca tekrar doldurulmaktadır..bu da koruyucu buhar basıncının oluşaçağı hacmi küçültmekte hatta yok etmektedir...bu da benzin deposu genleşmesine neden olmaktadır...

pompa attığı yerde yakıt alımı bırakılmalıdır....yoksa bir üretim hatası asla sözkonusu değildir..

saygılarımla...

Cevap için tesekur ederim. Soyledıklerınızde sebeplerden olablır ama benım aracımdakı genlesme, dolum agzı ıle depo arasında bulunan borunun üzerindeki genlesme valflerının tıkanmasından dolayı oluşmaktaymıs ve borunun değişmesi ile sorun giderildi. 250 YTL masrafım oldu

245 Mesaj
21 Şubat 2008; 18:43:33 

arkadaslar bendede 2006 model multijet palio var yeni gördüm bu konuyu bi bakim dedim hosuma gitti konuyla fazla alakası olmuya bilir ama genede ben soriim ben paliomu degistirmek istiyorum bunu satıp grande punto alıcam 3 kapılı olanlarından GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC bundan almayı düsünüyorum sizce nasılmemnun kalırmıyım kulllann yada bu araba hakkında bir bilgisi olan varmı bu motor tasırmı kücük kalırmı yani bunda bide benzinli tahminen ne kadar yakar bilgisi olan söylerse sevinirim fiyatıda int de bu kadar: 23.340

3958 Mesaj
21 Şubat 2008; 18:51:34 

quote:

Orjinalden alıntı: sarisinan

arkadaslar bendede 2006 model multijet palio var yeni gördüm bu konuyu bi bakim dedim hosuma gitti konuyla fazla alakası olmuya bilir ama genede ben soriim ben paliomu degistirmek istiyorum bunu satıp grande punto alıcam 3 kapılı olanlarından GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC bundan almayı düsünüyorum sizce nasılmemnun kalırmıyım kulllann yada bu araba hakkında bir bilgisi olan varmı bu motor tasırmı kücük kalırmı yani bunda bide benzinli tahminen ne kadar yakar bilgisi olan söylerse sevinirim fiyatıda int de bu kadar: 23.340

az yakar ama fazla performans bekleme..ama yeterli performansı verir.yani palio ndaki ara hızlanma performansını bu araçta alamazsın..sıfır mı alıcan gp yi?

Apple iPhone 5 16GB

2057 Mesaj
21 Şubat 2008; 22:07:35 

İki kapılı modellerin ikinci eli pek iyi değil. Bu yüzden temiz bir ikinci el alman ekonomik yönden daha iyi olur.

44 Mesaj
22 Şubat 2008; 14:03:13 

Sevgili Palio'cular hepinize selamlar 99 model Badem kabuğu rengi 1.6 16V HL kullanıcısı olarak aranıza hoş geldim. Aracımı sıfır aldım ve ilk sahibiyim, tabi sekiz sene önce hız ve performans tutkum şimdikinden daha fazlaydı ve bütçeme görede bu aracı almıştım. Her ihtiyacım olduğunda da doğrusu minik palyom bana bol bol beygir verdi diyebilirim. 80 binde ve hala çok temiz ve beni tatmin ettiği içinde hiç değiştirmeyi düşünmedim. Zaten bu ilk yılların modelleri çok sağlam ve kaliteli çıktı bir çok parçası ojinal. Tabi bu minik canavarın tek yan etkisi yakışı hele şehir içinde agresif kullanırsanız benzini içer. Kısa süre önce BRC sıralı sistem taktım. Henüz pek bir ölçüm yapamadım ama eminim belli bir tasarruf yapacağım. Birde servis aracın hiç bir orjinalliğini bozmadıklarını istediğim zaman çıkarıp eski haline getireceklerini söylediler. Gerçektende manifoltda açılan deliklerden başka hiç bir montaj elemanı için sağı solu ekstra delmemişler. Hep araç üzerinde mevcut bazı bölümleri kullanmışlar.

Neyse eski ve tecrübeli bir 1.6 Paliocu olarak merak edilen konularda yardımcı olabilirim.
Benimde vesile ile ilk sorum şu olsu, bu aracın malum bagajı küçük şimdi stepne yerinede simit tarzı bir gaz deposu girdi ve stepne elde kaldı. Bunu aracın arkasında taşısam olurda bize hiç yer kalmayacak. Bazıları bir sprey aldırdılar işte patlarsa sıkarsın devam vs. dediler. Bu sprey gerçekten işe yarıyormu hiç deneyen oldumu. Gerçi şehirler arası yolculuğa doğrusu gözüm yemez stepnesiz çıkmayı ama şehir içinde belki taşımam bu lastiği arkamda diye düşünüyorum.

Tüm Palyo sevenlere sevgiler

5345 Mesaj
22 Şubat 2008; 17:23:14 

Öncelikle Herkese Merhaba. Bu yaza Bir otomobil alacağız. limit 8-9 arası bir şey. Aklımdaki bir çok seçneği eledim ve elimde iki şık kaldı. Palio ile Polo Clasicc . Şimdi diyorum Palio nun piyasası iyi satması kolay olur. Yedek parçası da uygun. ama hangi forma girdiysem herkes yakıt tüketiminden şikayetçi ama net bir bilgi vermiyorlar. Şimdi 99 Model 1.6 Palio alsam Şehir dışında sakin kullnımda Benzinde ne kadar yakar. Yada LPG tüketimi Aracı alıp LPG çevirme gibi bir olanığımızda var.

Lütfen bu aracın kendi test ettiğiniz Tuketim değerlerini verirmisiniz. Bu gerçekten satın almamımız çok etkileyecek. Şimdidien Teşekkür ederim.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

245 Mesaj
22 Şubat 2008; 17:52:20 

quote:

quote:

az yakar ama fazla performans bekleme..ama yeterli performansı verir.yani palio ndaki ara hızlanma performansını bu araçta alamazsın..sıfır mı alıcan gp yi?

sıfır almayı düsünüyodum ama bir kac yerden bilgi aldım arkadasın dedigi gibi ikinci eli fazla yokmus sorun olr satarken performans olmaz diolar sende öle diosun o yüzden acıkcası sogudum arabadan bir kac aydaha beklicem daha taksitleri bitmedi ondan sonra seat leon alırım belki genede yardımcı oldugunuz icin tesk.

44 Mesaj
23 Şubat 2008; 9:39:49 

quote:

quote:

quote:

sıfır almayı düsünüyodum ama bir kac yerden bilgi aldım arkadasın dedigi gibi ikinci eli fazla yokmus sorun olr satarken performans olmaz diolar sende öle diosun o yüzden acıkcası sogudum arabadan bir kac aydaha beklicem daha taksitleri bitmedi ondan sonra seat leon alırım belki genede yardımcı oldugunuz icin tesk.

Hocam 8 yıllık Palio kullanıyorum. İlk sahibiyim ve kesinliklede değiştirmeyi düşünmüyorum. 1.6 Palio'dan herkes benzin yakar diye korkar doğrudur fakat aynı hacimde hangi araç zaten az yakıyorki. 1.6 Megan kullandım bir süre bu arabada şehir içinde çok yakıyor. Palio şehirler arasında gayet normal sınırlarda yakar hatta söylenen standartlarda kullanırsan fabrika verileri tamamen doğrudur. Ben çok fazla şekirler arası kullandığım için sana söyleyeyim arasıra gaza bastığım halde ortalaması 7.5 Lt (100Km de)
Fakat hocam şunuda düşün hele şehirler arasında ekomomik olsun diye ben gaza basınca gitmeyen arabaya tahammül edilmez. Palio 1.6 HL her devirde ve süratte gaz verdiğinde ivmelenen 103 HP li sınıfına göre çok iyi tork veren bir motora sahip hafif olmasıda zaten bu arabayı yerinde tutamıyor diyebilirim. Tork gücünü özellikle rampalarda hissedersin uzun yolda 5. vitesten aşağı inmezsin kolay kolay. Rampada gaza basınca hızlanan nadir arabalardan dır Palio 1.6. Tabi sollamalardaki avantajını ara hızlanmadaki performansı ile anlatmama gerek yok. Bir çok kişinin şeridinden çıkmaya cesaret edemediği yerde (araç sollama) bir ufak vitese geç ve kapat gazı korkma.

Şehir içinde gelince sakin sessiz kullanıcam dersen (zor bilirim) 10-11 litre yakarsın(100km de)
Ben BRC sıralı sistem yeni taktım daha pek ölçüm yapamadım ama en son 10 YTL gaz almıştım şu anda 110(gaz 1.71) KM yaptım henüz gaz bitmedi ama şu andaki durumda bile çok iyi yani para olarak bayağı tasarruf edeceğim galiba.

Yedek parçası ucuz ve bol, tamirinden herkes anlıyor parana göre yan sanayi ürünleride var. Aracım 99 model 83 binde ve hiç bir önemli yani hayati parçası arazıya yapmadı yada değişmedi. yani beni hiç yolda bırakmadı. Yanlız hızlı arabanın tabi durmasıda sorundur. Benim arabamda ABS yok bulursan ABS li alabilirsin yada çok güzel yumuşak bir lastik ve kaliteli disk ve balata kullanacaksın. dediğim gibi meret iyi kaçıyor ama durdurmak zor. İkinci elide güzel hemen satarsın. Tabi 1.6 dan çok şimdi 1.4 ve 1.2 ler var piyasada ben hiç kullanmadım onları birşey diyemeyeceğim. Yine sormak istediğin bir şey olursa cevap veririm. Bence fiyatına gire sundukları gayet iyi bir araba.

5345 Mesaj
23 Şubat 2008; 20:18:15 

Şimdi öyle fazla hız yapan insalardan değilim. Ben şuan Polis Okulu öğrencisiyim ve Bu otomobili aldığımız zaman ben yalnızca 3 ay bineceğim onun dışında Annem ile Babam kullanacaklar onlarda hep Kasabadan Köye gidecekler yani şehirler arası yolda kullanacaklar. Babam Renaultan falan hiç hoşlanmaz sevdiği araçlar Alman arabaları ile İtalyanların Fiatı dır. uzun süren bir araştırma yaptım ve 8-9 bin YTL civarında alınabilinecek En iyi araçlardan bir tanesi Fiat Palio

Ama Söylediğim Gibi yakıt Tüketimi bizim için önemli bir faktör. Bu araç şimdi litre bazında ortalma 90 km hızla şehirler arasında ne kadar yakar. 10 YTL gaz ile 110 km yaptığını yazmışsın Bu gerçekten Mükemmel bir Değer. Acaba bir yanlışlık olmasın. Ve Bu otomobil hakkında ekliyeceğin başka bilgiler varmı seni rahatsız eden yada hoşuna giden yönleri. Ama öncelikle istediğim Tekrardan söylüyorum yakıt tüketimi

Benzin = Şehir içi/Şehir Dışı
LPG = Şehir içi/ Şehir dışı

Şehir dışı ortalma 90 km/s

Amfetamin kardeş Vereceğin bilgiler Bu otomobili almamızı çok etkileyecek.

Şimdiden Teşekkür ederim

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

44 Mesaj
23 Şubat 2008; 23:36:18 

quote:

Orjinalden alıntı: net_katil

Şimdi öyle fazla hız yapan insalardan değilim. Ben şuan Polis Okulu öğrencisiyim ve Bu otomobili aldığımız zaman ben yalnızca 3 ay bineceğim onun dışında Annem ile Babam kullanacaklar onlarda hep Kasabadan Köye gidecekler yani şehirler arası yolda kullanacaklar. Babam Renaultan falan hiç hoşlanmaz sevdiği araçlar Alman arabaları ile İtalyanların Fiatı dır. uzun süren bir araştırma yaptım ve 8-9 bin YTL civarında alınabilinecek En iyi araçlardan bir tanesi Fiat Palio

Ama Söylediğim Gibi yakıt Tüketimi bizim için önemli bir faktör. Bu araç şimdi litre bazında ortalma 90 km hızla şehirler arasında ne kadar yakar. 10 YTL gaz ile 110 km yaptığını yazmışsın Bu gerçekten Mükemmel bir Değer. Acaba bir yanlışlık olmasın. Ve Bu otomobil hakkında ekliyeceğin başka bilgiler varmı seni rahatsız eden yada hoşuna giden yönleri. Ama öncelikle istediğim Tekrardan söylüyorum yakıt tüketimi

Benzin = Şehir içi/Şehir Dışı
LPG = Şehir içi/ Şehir dışı

Şehir dışı ortalma 90 km/s

Amfetamin kardeş Vereceğin bilgiler Bu otomobili almamızı çok etkileyecek.

Şimdiden Teşekkür ederim

Dostum yazını tekrar okuyunca büyük hata yaptığımı anladım çok özür dilerim senden ve okuyanlardan.
10 YTL değil 20 YTL gaz aldım. Belkide yazarkan aklım Litreye gitti.

Tekrar düzeltiyorum 20YTL gaz 11.7 Litre (1.71lira İpragaz) ve bu gün sabah yolda sonunda gaz bitti tam 130. kilometrede.
Yani 100Km de tam 9 Litre gaz yakmış. Buda iyi bir değer. %20 kadar daha az benzin yaktığını düşünürsek
100 Km de 7.5 Lt benzin yakıyorki doğru bir hesap benimde benzin yakışlarım uzun yolda hep bu değerlerde.
Uzun yol dediğimde Kadıköy- Gebze arasınada ger gün işime gidip geliyorum yani otoban ve birazda şehir içi tırafiğide var.

Şimdi bu araba tümüyle şehir içinde kullanımda (İstanbul trafiği) 10-11 Litre benzin yakar. Çok agresif kullanırsan 12 Lt yide bulur.
Şehir dışında ise yazdığın gibi 90 larda gidersen 7-8 Litre arası (100 Km de) oynarsın. Bu sayıları 1.2 ile çarparsan gaz yakışına tekabul eder.

Aracın Eksileri,
Bizim aile 3 kişi olmasına rağmen uzun yolculuklarda her zaman bir bagaj sorunu yaşadık. Yani bagaj küçük. Kalabalık aile için yetersiz.
Ön taraftaki yan direkler çok kalın ve kör bir alan bırakıyor sürücü için özellikle dönüşlerde.
Yüksek devirlerde motorun homurtusu içeriden ciddi duyuluyor. Fakat 90 larda gidersen çok sessizdir.
Hidrolik diroksiyon sisteni sağlam, ağrızasızdır fakat rakiplerine göre daha sert.
Arka kapılarda otomatik cam yok.
Kilima rakiplerine göre yetersiz.

Şuan inan aklıma gelen çok önemli bir eksik yok.

Fakat hoşuma giden yada artıları diye sayacağım çok şeyi var.
Araç 975 Kg ve 103HP yol tutuşuna zaten bir lafım yok. Palio Cup'lardan da biliyorum.
Dönüşlerde nispeten konfor helezonları yumuşak olduğu için yana yatma eğilimi göstersede savrulması çok zordur. Sadece her önden çekişli araçta olduğu gibi viraja çok hızlı girip gaz firen ayarını yapamazsan önden kayma eğilimi vardır. Fakat çabuk toparlanır. Özetle her zaman her hızda stabilitesi çok iyi.
İlk kalkış ve ara hızlanmaları çok iyidir (1.6 için konuşuyorum)
Triger kayışı dişlidir ve ne ayarı gerekir nede kopma derdi vardır.
Subap ayarı gerektirmez otomatiktir.
Kasa oldukça sağlamdır. Benim Palio sekiz senelik ben daha pas falan görmedim.
Yedek parçası bol ve ucuz fakat hep orjinal parça kullan derim.
Aracım 83 binde ve çoğu kullanım şehir içi sayılır. Daha ne amartisör, debr. balatası istiyor.
Ön akslar ve kople ön düzen rot rotiller çok sağlam ben daha bir kere değiştirdim tıkırtı yapmaya başlamıştı.
Yeni nesil sentetik yağlar ile 10 bin Km ye kadar yağ değiştirmezsin. Yağ eksiltme diye bir şey söz konusu değil. Fakat enjeksiyonlu ve elelt. ateşlemeli her araçta olduğu gibi buji ve hava filitresini zamanında değiştirmek gerekir. benzin pompası sorunsuzdur bende hiç arıza yapmadı ki çoğu benzin ikaz lambası yanar gezerim.
Araç dışarıdan minik görünsede içi oldukça geniştir buda Fiat'ın bir başarısı galiba.
Boyutları ve direksiyon turunun kısa olması şehir içinde park etme kolaylığı sağlıyor.
Ön panel (şimdi adını getiremedim) tek parça olduğu için araç yaşlansada zaman içinde kesinlikle tıkırtı yapmıyor. Aracın aerodinemiği çok iyidir ve kesinlikle kapılardan ordan burdan rüzgar sesi alamazsın.
Katalitik konver. çok iyi görev yapıyor ve çevre dostudur.
Ben ilk aldığım zaman ve sonrasında bir kış günü iki defa şarj dinamosu arızası yaşadım ve diyotları yanmıştı.
Benim şansımamı bilemem tabi ama ön sis farlarını kullandığım zamanlarda oldu bu.
Şimdi aklıma başka bir şey gelmiyor fakat senin merak ettiğin bir şey olursa sorarsın yine.
Tabi alım satımıda kolay bir araba yani bazı avrupa arabalar gibi değil belli bir piyasası var ve istediğin zaman kolayca satabiliyorsun.
Bak ben ciddi sert araç kullanan biriyim bu araç bana 8 sene dayandı ve hiç bir ciddi arıza vede Allah hepimizi korusun, kaza yapmadım ve halada ilk günkü gibi gücü kuvveti yerinde.
Tabi her zaman bakımlarını zamanında yaptırdım titiz davrandım.
Bence araç alırken beklentilerini masaya yatır. Ne kadar param var ve ben ne istiyorum diye.

8-9 bin liraya tabi çok seçenek var ben aracımı sevdiğim için yazdım ama sen tabi bak bütün seçenekleri değerlendir. Yaşadığın yerdeki servis, yedek parça durumuna bak. Mesela bir arkadaşım Nissan aldı şimdi bir far ampulu için İstanbuldan bana aldırtıyor. (Örnek sadece)

Şimdiden hayırlı olsun.

1826 Mesaj
24 Şubat 2008; 12:04:30 

Bende 99 model 1.6 full var ilk sahibiyiz 4 yıl ben kullanıyorum.2007 yılına pek sorun çıkarmazdı ama son 1 yıldır araba resmen dökülmeye başladı.Her hafta başka bi yeri bozuluyor.3 haftadır araba yatıyor bozuk çalışmıyor zaten soğudum arabadan.Tamir ettirip satmayı düşünüyorum.

5345 Mesaj
25 Şubat 2008; 19:18:49 

Çok Teşekkür ederim Amfetamin kardeş Verdiğin bilgiler çok aydınlatıcı oldu. Anlayamadığım bir nokta oldu 20 ytl gaz ile 130 km yapmışsın bu Şehir içimiydi ?

44 Mesaj
25 Şubat 2008; 21:09:31 

quote:

Çok Teşekkür ederim Amfetamin kardeş Verdiğin bilgiler çok aydınlatıcı oldu. Anlayamadığım bir nokta oldu 20 ytl gaz ile 130 km yapmışsın bu Şehir içimiydi ?

Şehir içi ve dışı karışık sayılır. Her gün E5 den Kadıköy - Gebze arasında gidip geliyorum. Düz bir yok ama trafiği malum çok dur kalkta oluyor. Maltepeden sonra nispeten sabit bir hızda gidebiliyorsun. Yani nedereyse yolun tam yarısına kadar dur kalk yada çok yavaş, yarısından sonra sabit bir hızla devamlı gidiliyor. İstanbullular bilir.

44 Mesaj
27 Şubat 2008; 1:29:24 

quote:

Yeni okuduğum için geçte olsa hayırlı olsun diyorum. Kazasız sürüşler.
Benim arabamda 99 model ve 83 binde 1.6 HL. İlk sahibiyim herkes değiştir diyor bana fakat hiç bir şikayetim yok ve bende çok memnun olduğum için satamıyorum.
Tekrar hayırlı olsun.

3958 Mesaj
27 Şubat 2008; 13:01:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Amfetamin

quote:

Benim arabamda 99 model ve 83 binde 1.6 HL. İlk sahibiyim herkes değiştir diyor bana fakat hiç bir şikayetim yok ve bende çok memnun olduğum için satamıyorum.
Tekrar hayırlı olsun.

çok teşekkürler arkadaşım iyi dileklerin için..bence de değiştirme gerçekten iyi arabalar..sıralın da var ohh mis gibi bin gez işte..bende lpg yok ama gerek duymuyorum,fazla çıkarmam arabayı.performansı 10 numara özellikle.çoğu kişi tofaş muamelesi gösterse de böyle olmadığı gün gibi aşikar.1.6 16V 103 hp yeni teknoloji motor,klimalı,daha ne olsun 99 lar da italyan üretim zannedersem..bugün 2008 model clio hala 8V li çıkıyorsa bu araba bu fiyata kullacnılacak en iyi araçtır diye düşünüyorum.kazasız sürüşler sana da..

Apple iPhone 5 16GB

4 Mesaj
27 Şubat 2008; 19:45:27 

arkadaşlar mesat atamıyorum bende burdan cvp yerinden birşey danışmak istiyorum sizlere öncelikle herkeze merhaba danışmak istediğim konu ben yeni 1999 model palio 1,6 16v araç aldım ama aracımın yakıt tüketimi km de 350 ykrş bu korkunç bir rakam bir sarfiyat var ama neden bilmiyorum öyle her ustaya götürmek istemiyorum güvenemiyorum çünkü tanıdığım bir ustaya aracımı geçenlerde debiyaj yukarda kavrıyor die götürdüm bana debriyaj bitik değişcek dedi değiştiriyim mi hemen dedi ama kalsın şimdilik dedim başka bir tamirciye gittim hoş sohbet ettik 5 dk araca bindi abi debriyaj çok güzel boşuna paramı harcamak istiyorsun dedi bu nedenle güvenemiyorum bu sarfiyat neden sizce yardımcı olun lütfen....

44 Mesaj
27 Şubat 2008; 23:17:47 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Amfetamin

quote:

Tekrar hayırlı olsun.

çok teşekkürler arkadaşım iyi dileklerin için..bence de değiştirme gerçekten iyi arabalar..sıralın da var ohh mis gibi bin gez işte..bende lpg yok ama gerek duymuyorum,fazla çıkarmam arabayı.performansı 10 numara özellikle.çoğu kişi tofaş muamelesi gösterse de böyle olmadığı gün gibi aşikar.1.6 16V 103 hp yeni teknoloji motor,klimalı,daha ne olsun 99 lar da italyan üretim zannedersem..bugün 2008 model clio hala 8V li çıkıyorsa bu araba bu fiyata kullacnılacak en iyi araçtır diye düşünüyorum.kazasız sürüşler sana da..

Çok doğru bu araçlar piyasaya çıktığında özellikle motor teknolojisi zamanının ötesindeydi. Yazdığın gibi hala da çok eski sistem motor kullanan ama makyajlanmış sıfır araçlar var. 99 modellerde çok büyük oranda parçalar orjinaldir. Bu performansa alıştık şimdi öyle gaza basınca gitmyen arabaya binemeyiz artık.
Bu tork'u verecek yeni bir aracada 40-50 bin lira verilmez zaten verecek halimizde yok.
Palio ile devam dostum.

5345 Mesaj
28 Şubat 2008; 16:53:55 

km 350 kruş çok büyük bir rakam. Bence hava filtresine bakmalısın, Ardından bujiler bunlar çok ufak şeyler ama yakıt tüketimini çok etkiliyor.

3958 Mesaj
28 Şubat 2008; 21:35:59 

quote:

km 350 kruş çok büyük bir rakam. Bence hava filtresine bakmalısın, Ardından bujiler bunlar çok ufak şeyler ama yakıt tüketimini çok etkiliyor.

benimki de bu civarda yakıyor ama nedenini biliyorumm; bakım zamanı geldiği için aynı palio bakımları yapılmış halde 280ykr yakıyor arkadaşlar öyle fazla yaktığı söylenemez araçlarımızın çünkü benzin uçmuş vaziyette..

Apple iPhone 5 16GB

5345 Mesaj
29 Şubat 2008; 18:40:39 

Aslında yakıt tüketimini krş bazı yerine lt bazından vermek daha sağlıklı olur. Ve Aracın Bakımlı olması çok önemli tabiki. Ve bir bana söylesin bu arabanın adı neden çıkmış çok yakıyor diye. Gerçi biraz duşununce çok performanslı olduğu söyleniyor. Performans istiyorsan yakıttan feragat etmek gerekir ama ne kadar

562 Mesaj
29 Şubat 2008; 23:17:07 

İmzamdaki aracım 100Km de 16 Litre lpg yakıyor Şehiriçi normal trafikte..(Ordu ili).
Aracı normal kullanırım. LPG 1.770den KM de 0.270-0.280Ytl arası yakıyor.Bu bana çok fazla geldi sorun ne olabilir.
günlük yaklaşık 5Km uzaktaki işime gidip gelirim,kısa mesafeden dolayı yakıt sarfıyatı bu kadar artar mı?
Aklıma başka bişey gelmiyor...

----- '11 Corsa 1.3 CTDI Esst. C'mon -----

924 Mesaj
3 Mart 2008; 11:46:45 

arkadaşlar henuz yorum gelmemiş ama gercekten yuksek bir rakam bu tuketim bende Palio 1,2 16V EL Ac aracıma sıralı sistem lpg'ye dönüştürmek istiyorum bu rakamlar gözümü korkutuyor gerçekten bu rakamlara ulaşırmı yoksa ferdi araçlardamı bir problem var yardım plss

quote:

Orjinalden alıntı: mavigökyüzü

İmzamdaki aracım 100Km de 16 Litre lpg yakıyor Şehiriçi normal trafikte..(Ordu ili).
Aracı normal kullanırım. LPG 1.770den KM de 0.270-0.280Ytl arası yakıyor.Bu bana çok fazla geldi sorun ne olabilir.
günlük yaklaşık 5Km uzaktaki işime gidip gelirim,kısa mesafeden dolayı yakıt sarfıyatı bu kadar artar mı?
Aklıma başka bişey gelmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mezarci034 -- 3 Mart 2008; 11:46:54 >

5345 Mesaj
4 Mart 2008; 17:20:21 

Marak ve model farketmez arac bakımsızsa yakıt tüketimi artar Bujiler,Hava filtresi bunlar çok önemli. mavigökyüzü nin Palio sunun yakıt tüketimi çok ama çok fazla Normal olan bir şey değil. Servis tarafından bir kontrolden geçirilmesi lazım.

562 Mesaj
8 Mart 2008; 12:22:59 

Size katılıyorum ama;
Aracım bakımlı. Bujiler,hava filtresi ,4 lastik,akü,baskı balata, ve ekzoz kasım 2007 de 300Km kadar önce değiştim...
LPG ayarı yartırdım..
Yalnız motor yağı ve yağ filtresi 500Km kadar geçti ilk fırsatta değişecem.Bunun yakıt sarfıyatına etkisi olurmu?
Birde şehiriçi kısa mesafede kullanıyorum..
4-5Km gidiş, 4-5Km geliş.Genelde bu şartlarda Şehiriçi 16Lt, uzunyolda 11Lt. cicarında LPG tüketimim oluyor ve bu da bana çok fazla geliyor...
quote:

Marak ve model farketmez arac bakımsızsa yakıt tüketimi artar Bujiler,Hava filtresi bunlar çok önemli. mavigökyüzü nin Palio sunun yakıt tüketimi çok ama çok fazla Normal olan bir şey değil. Servis tarafından bir kontrolden geçirilmesi lazım.

562 Mesaj
8 Mart 2008; 12:28:14 

Düzeltiyorum 3000km kadar önce. Ayrıca LPG montaji yapılalı 12000Km kadar oldu. LPG sisteminin herhangi bir bakımı veya değişmesi gereken birşeyi varmı bilmiyorum.
aklıma da başka bişi gelmiyor...

3958 Mesaj
14 Mart 2008; 0:31:55 

Arkadaşlar şöyle bir güzel bakımdan geçti aracım bugün.Her geçen gün daha çok seviyorum arabamı.Daha hiçbir sorun çıkarmadı Allah a şükür.Üstelik bu araç 9 yaşında.Palio sorunludur diyenler bir daha düşünmeli söylemeden önce.Aracım her şeyiyle yetiyor bana.performans mı? 103 hp lik motor 0-100 km ye 9 küsür saniyelerde çıkarıyor,Hiç kesilmeden 200 km/s e ulaşabiliyorsunuz.konfor mu? bir kompakt sınıf araç gibi değil tabiki ama gayet sessiz.kasisleri amoritsörler yeterli şekilde emiyor.klimalı mı? klimalı.yakıt mı?sanılanın aksine sakin kullanımlarda gayet normal.tasarımı mı?yumuşak hatlarıyla çoğu 0km araçtan daha çekici.modifiyeye yatkın sayılı araçlardan.bakımları ucuz.tabi gülün dikeni misali bazı - leri yok değil.biraz fazla yatar yana doğru yüksek hızlarda ama normal kullanırsanız gayet yeterli.performanslı kullanımda yakıtı fırlar.her şeye rağmen aracımı seviyorum.önemli olan da bu değil mi zaten?severek kullanıyorsam bir problem yok! :)

Apple iPhone 5 16GB

2323 Mesaj
18 Mart 2008; 12:35:52 

2000 Palio 1.4 EL
geçen hafta Romano LPG takıldı depoyu doldurdum, bu hafta gaz bitti, 100km'de 16 lt gaz yaktı.. kafayı yemek üzereyim..

Temenni vuku-u mutlaktır...

2057 Mesaj
18 Mart 2008; 19:55:54 

quote:

Orjinalden alıntı: cholonya

2000 Palio 1.4 EL
geçen hafta Romano LPG takıldı depoyu doldurdum, bu hafta gaz bitti, 100km'de 16 lt gaz yaktı.. kafayı yemek üzereyim..

bunun bide benzin masrafı var.
benzinde zaten bu kadar yakması lazım.